• $15,5688
  • €16,2427
  • 900.428
  • 2417.94
18 Ağustos 2012 Cumartesi

Bize Süleyman Ağabey'i verin!

Bir milyar dolarlık bir futbol ekonomimiz var. Ama kulüplerin 1.5 milyar dolar da borcu var. Bu nasıl iş?
Hepsi bu iş bilmez yöneticilerin suçu... Kimse kusura bakmasın; böylesine büyümüş bir endüstriyi kötü kullanıyorlar. Sözüm 4 Büyükler başta tüm kulüp başkanlarına...
En iyi bildikleri şey; şiddeti körüklemek. Tribüne oynamak zorunda hissetmeleri o kadar yanlış bir politika ki, bilinen, örnek ve basit çözümleri uygulayamıyorlar.
Soruyorum; Erzurum'da o kadar meşale stada nasıl girdi, 300 meşalenin fiyatı 300 bin lirayı aşıyor. Bu parayı kim verdi? Bu işi kim organize etti? Kim, kim, kim?
Yine soruyorum; TFF'nin 'barış iftarı'na 4 Büyük kulüp başkanı niye gelmedi? Bu ülke Tanzanya mı ki, 4 önemli futbol adamı bir arada olamıyor. Hadi derbileri geçtik, birlikte yemek yemek de mi zor.

BU NEFRET VE BU KİN NİYE?
Ben Süleyman Seba sakinliğini, romantizmini istiyorum. 20 yıl önce derbilerin eşit taraftarla seyredildiği günleri özlüyorum.
Ali Şen'le başlayıp Aziz Yıldırım'la devam eden 'nefret yılları' bitmeli, Ünal Aysal, 6 golü alkışlayan Özhan Canaydın ruhuna dönmeli... Fikret Orman, Sadri Şener mahalle baskısını atmalı artık üzerlerinden.
Melo, Engin Baytar değil Selçuk İnan alkışlanmalı bu ülkede. Batuhan değil Nihat'ın kıymeti bilinmeli bu ülkede. Emreler'e değil Oğuz Çetinler'e yas tutulmalı bu ülkede. Yattaralar'ın değil Fatih Tekkeler'in arkasıdan ağıt dökülmeli bu ülkede...

BİRİ ALSIN ÜÇÜ ALKIŞLASIN!
Rakibe vuran, kıran, parçalayan futbolcunun kahraman olduğu ülke benim ülkem olamaz... Benim futbolcum hakemi boğazlayamaz, benim antrenörüm hakeme hakaret edemez. Benim yöneticim 'biz savaşalım' siz polemikleri büyütmeyin diyemez... Soruyorum; nerede rakibe saygı, nerede rakibe alkış, nerede kardeşlik...
TFF şiddete karşı! Ya yöneticiler, ya futbolcular, ya teknik direktörler! Öyleyse sezon şiddeti önleme, aklımızı başına alma sezonu... Var mısınız? Hakeme saldıran oyuncunuz için itiraz etmeme tavrını koyabilmeye, stadı yakıp yıkıp suçu kabullenmeye, tribünlere bedava bilet dağıtmamaya!
Benim bir rüyam var. Gözlerimi kapatıyorum, sezon bitiyor, her yer güllük gülistanlık... 4 Büyük Başkan'ın önünde kazanan kupayı kaldırıyor, diğerleri alkışlıyor.
Acaba çok mu şey istiyorum...

<p>Arabesk müziğin önemli temsilcilerinden Ümit Yaşar, meslek hayatının ilk röportajını Akşam Gazete

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

NASA görüntüleri paylaştı! Mars'taki gizli geçidin sırrı ne?

Hayvanların şaşırtan dostluğu! Onları hiç böyle görmediniz

Akdeniz'de zehirli deniz kestanesi tehlikesi