• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
14 Eylül 2014 Pazar

Asıl suçlu Melo ve taraftar

Sneijder Dünya Kupası yorgunu, Dzemaili Ceyhun Gülselam'ın 'smal' versiyonu, Selçuk 'bal yapmayan arı'... En önemli Bruma'nın futbol IQ'su yerlerde...

Hal böyle olunca, Burak Yılmaz'ın kendini atacağı(!) bir pozisyon için bile rakip 18 içine giremedi G.Saray..

İlk 10 dakika tribünsüzlüğün yarattığı şaşkınlıkla geçti. Dzmaili yeni çimlere alıştığı anda beklemediği bir anda altı-pas içinde buldu kendini. Ama Türk egoizminde olmadığı için vurmak yerine Burak'ı aradı.. Heba oldu pozisyon.

Oyun iştahını açtı bu hareketlenme. Ama rakip kaleyi hiç düşünmeyen Eskişehir'in orta saha kalabalıklığı G.Saray'ı topu sakız gibi çiğnemeye itti uzun süre. Ani depar atacak oyuncu olmayınca elle tutulur bir pozisyon üretilemedi.

Bunda temel etken Bruma.... Cristiano Ronaldo yeteneğinde ama Sneijder ona futbol zekası enjekte etmeli.. Yanlış zamanla yanlış işler yapmasa bu kötü haliyle bile maçı kopartmaya katkı sağlayabilirdi. Ama acilen Prandelli labaratuvarında eğitilmeli. Yoksa kaybolan yetenekler arşvine kaldırılır yakında.

Aslında Bruma kadar sorun Prandelli'nin 4-3-2-1'inin işlemesi için gereken deparlı oyuncu eksikliği. Veysel hem zeka hem fiziksel anlamda hücumda 1980 model tank... Tarık, 1-2 cılız denemesi sonrası eski kankası Sissoko'nun karşısında ezildi.. Ne forvet ne orta saha ne geriden bindirecek bekler iş yapmayınca ilk yarı çöpe gitti...

İkinci yarının başı Erkan Zengin-Muslera maçına döndü.. Bu manzara aslında Sneijdir'i ateşledi biraz. 10 dakikada bir şut, bir asistle Dünya Kupası performansını izletiyordu ki, Prandelli "0-0'ı bozar korkus"yla kenara çekti. Evet, fiziği yetersiz. Dünya Kupası mağduru... Belki Anderlecht'e sakladı kalan enerjisini Sneijder'in.. Ama dünkü tempoya baktığınızda Sneijder'in ölüsü bile oyunda kalırdı.

Sonraki bölüm, heyecan yaratan bir kaç pozisyonla geçti.. Ama maçın fotoğrafı bence Prandelli'nin kulübede oturmayıp sık sık kenara gelerek dizlerini dövmesiydi.. Bu sistemi oturana kadar gözüken o ki daha çok dizini dövecek..

Ama şunu da atlamayalım.. İnanın; 2 puanın gidişinde Melo'nun, Manisa'da sahaya şişe yağdıran taraftarın sahadakilerden daha çok suçu vardı...

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor