• $9,6203
  • €11,1939
  • 555.973
  • 1469.24
31 Temmuz 2016 Pazar

5 gole karşılık 5 adam şart!

Maç Zlatan İbrahimoviç'in memleketinde olunca, haliyle "ikram" etmek gerekirdi. Etti de G.Saray savunması. Valencia'nın yüksek ortasında İbo, daha ilk topla buluşmasında (4. dakika) voleyi çakarken Linnes sadece saygı duydu, Muslera da öyle!
Sonraki bölüm, 10 ile 50. dakikalar arası, G.Saray'ın Avrupa Fatihi gibi oynadığı anlardı. Bir iki cılız ManU atağı dışında orta sahayı ele geçiren, topa sahip olan, şov yapan Aslan'dı... Şovun kralını Sinan-Bruma yaptı.
İlkinde Sneijder'ın ligde çok ekmek çıkarttığı serbest atışta Sinan kafayla İbo'nun uzun bacaklarını bile yendi. İkinci de iki gencin paslaşmasında Bruma, Riekerink'i bile şaşkına uğratan çalım ve vuruşla 4 kişinin arasından fiyatına fiyat katladı.
Fizik iyi, oyun şablonu doğru, santrforsuzluğa rağmen hücumda güçlü bir görüntü vardı. Ama bireysel hücum gücü ön plandaydı.
İkinci yarıya Jose Mourinho, hazır olmayanları kenara alıp hazır olanları sahaya sürerek başladı. 4 gün önce takıma katılan İbo dahil etkisiz adamlar çıkınca G.Saray hayati gerçekle yüzleşti.
Mesele organizatör Selçuk'un çıkıp Hamit'in, Hakan Balta'nın çıkıp Serdar'ın girmesi değildi elbette ama hızlı oyuncular karşısında bu takımın kevgire nasıl döndüğünü gördük. Özellikle de S.Aziz'in..
4.5 milyon euroluk adamı bu haliyle uçurtmaların karşısına koymak bir teknik adam cinayeti...
Carole-Linnes gibi koridor olan iki yetersiz bek, Serdar Aziz gibi hazır olmayan "ağır tank", 6 dakikada 3 gol yenmesine izin verdi. Günah keçisi soldan 4 gol atıldığı için Carole elbette ama bu takımın Bruma, Yasin, Sinan başta öndekilerinin takım savunmasına yardım etmeyişine dikkat çekilmeli. Valencia da açıktan bozma bir bek hatırlatalım…
Sneijder takım kalitesine mi, yenen gollere mi, ilk hocası Riekerink'in değişikliklerine mi isyan edip kendini kenara çıkarttı bilinmez ama sol çizgiden top çıkartacak kadar takıma sahip çıktı ki, bu önemli.
Özetle Şampiyonlar Ligi'nde olmayan iki takımın ciddi test maçıydı.
ManU’ya bakınca klasik sıkıcı Mourinho takımı değil de Ferguson takımı izledik biraz.
G.Saray'a gelince!.. Sağ-sol bek, ön libero, golcü ve 5 adama rağmen stoper eksiği kabak gibi göze battı.
Bunu yönetim, Riekerink görüyor mu?
Bekleyip göreceğiz!..

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Yıkamaya getirdiği halı servet değerinde çıktı

Mega lüks yat ''Lady Gulya'' Marmaris'te

Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırıldı! Restorasyon çalışması sırasında şans eseri bulundu