• $13,6339
  • €15,5168
  • 782.889
  • 2004.55
25 Mart 2013 Pazartesi

'THY yöneticilerinin sendikayla uğraşmaktan başka işi yok mu?'

25 yıllık gazeteciliğimin ilk günlerinde tanıştığım Atilay Ayçin aradı, "Söz hakkım doğdu" dedi.
Çok uzun olan ve maalesef 'kişilere hakaret' unsuru taşıyabilecek cümleleri, bu köşede yer vermem mümkün değil.
Objektif gazetecilik gereği herkesin söz hakkına saygı duyduğum için Atilay Bey'in açıklamalarının özünü 'bozmadan' bir bölümünü aktaracağım, tamamını aktarmam mümkün değil, çünkü bırakın köşeyi sayfalar yetmez:
"Funda Hanım, köşe yazınıza cevaben göndermiş olduğum metin içerisinde eski ve yeni THY üst yönetimlerinde bulunmuş ve bulunmakta olan kişilerle ilgili kısa bilgiler bulacağınızı umuyorum. Ayrıca, AKP iktidarı tarafından görevlerinden alınırken yaşamış oldukları haksız işlem ve davranışlardan etkilenerek yaşlı gözlerle gidenlerin şimdi her şeyi unutup dost meclisi adı altında oluşan ortamda aynı masa etrafında Atilay Ayçin ve Hava İş gündemli bir araya gelişleri anlaşılır gibi değil. Bu dost meclisine katılıp konuyu köşelerine taşıyan gazetecilerimizden öğrendiğimize göre bu dost meclisinin asıl konusu Atilay Ayçin ve Hava-İş Sendikası'ndan nasıl kurtuluruz konusuymuş.
Düşmanımın düşmanı dostumdur mantığıyla bir araya gelenler, yönetici oldukları dönemde siyasi iktidarın gücünü arkalarına almış olmalarına karşın, bizim ile baş edememiş ve şimdi ittifak yapmak ihtiyacı hissediyorlar ise bizlerin yaptıklarımızla üyemiz tarafından desteklendiğimiz ve onaylandığımız sonucu ortaya çıkar."
Burada şu açıklamayı yapmak zorundayım: Kimsenin savunucusu değilim ama Hamdi Topçu'nun ev sahipliğindeki toplantının tek gündemi 'sendika' değildi. Nitekim bu köşede
30 Ocak, 1 Şubat ve 6 Şubat tarihlerinde mevcut ve eski THY yöneticilerin 'Avrupa ikinciliğini kutlamalarını', 'THY'nin atılımlarını', 'THY'nin Afrika'da Air France'ı tahttan indireceğine dair stratejisini', 'uçuş korkusunu', 'müşteri memnuniyetini' konuştuklarını sizlere aktarmıştım.
Atilay Ayçin diyor ki, "Değerli eski THY yöneticileri sizin işçilerin haklarıyla uğraşmak yerine, yapacak daha insani hiç mi işiniz yok?"

<p>Sosyal medyada birçok dizi yayınlandığı gün TT listesinde kendisine yer buluyor. Tarih dizileri g

Kasım ayının en çok izlenen ilk 10 dizisi

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yerlerinden kopan kayalar evlerin üzerine düştü

2021 yılında Türkiye'de en çok yapılan aramalar

Trabzon'da 4 farklı noktada orman yangını