• $8,4816
  • €10,0604
  • 493.917
  • 1413.8
2 Ekim 2014 Perşembe

Garanti'nin desteği para vermekten ibaret değil

Kadınlar basketbol maçlarını izliyor musunuz? Bizim kızlar üç maçı da alıp çeyrek finale çıkmayı başardılar. Türkiye’nin ev sahipliğindeki 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası’nı izlemediyseniz, geç değil. Cuma günü de İstanbul’da maçları var.
Ankara’daki ilk maçta Kenan Doğulu’nun ‘güzeller içinden bir seni seçtim’ şarkısı da, potanın perileri tezahüratı da tribünlerde pek popüler değildi, maçlar oynandıkça ilgi görmeye başladı.
Hikayesini anlatayım. Garanti Bankası, erkeklerde 13, kızlarda 9 ve engellilerde de 2 yıldır basketbolu sponsoru, hamisi. Ancak ilişkileri parayı verip, reklam yayınlamaktan ibaret değil.
Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere ve Garanti Bankası Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi Birim Müdürü Elif Güvenen milli takım oyuncularıyla mutat buluşmalarından birinde, kızlar marşlarının olmadığına dikkat çekiyor. Haklılar, erkeklere 12 dev adam ile tempo tutulurken, kızların ‘marşsız’ olması mümkün mü? Kenan Doğulu’nun ‘güzeller içinde bir seni seçtim’ şarkısına karar kılıyorlar.
Sonrası mı? Kenan Doğulu sabah 5’te ‘plastik sanatların’ mahir ellerine kendini teslim ediyor. Beş saat sonra artık ‘kıro mu kıro’ bir otobüs muavini. Elif Güvenen, “Neredeyse her gün muavini değiştirdik ki şüphelenmesinler” diyor.
Bizim kızlar antrenmana gitmek için özel otobüslerine biniyor. Muavin ‘abuk sabuk’ konuştukça, hatta ‘güzeller içinde’ şarkısını muavin edasıyla söylemeye başlayınca kızlar da tepki gösteriyor: “Kim bu? Hayda çattık.” Hatta biri, “Hayrola birine evlenme teklifi mi geliyor?” diye soruyor.
Elif Güvenen, maç öncesi Youtube’daki videoyu izlettiriyor. Kenan Doğulu maskeyi yırtıp çıkarmaya çalışırken, kızların şaşkınlığını görmelisiniz.
Görüntülerin yorumu da hoş: 12 pota perisi, 8 gizli kamera, 5 saat plastik makyaj, 1 Kenan Doğulu. Sonuç mu? Sponsorun motive edişi.

Türkiye’nin sporu basketbol

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere takımın sahadaki görünmez altıncı oyuncusu gibi, Türk milli takımının geçmişte hangi maçta nasıl performans sergilediğini bir spor yorumcusu hakimiyetiyle anlatıyor. Bir ara Elif Güvenen’e soruyor, “Fransız oyuncuların moralini bozacak ama hakaret olmayan bana Fransızca birkaç kelime öğret, bağırayım.”
Kızlarımız cuma günü de umarım maçı alacak. Bizlere düşen de gidip salonda onlara destek olmak. Nafiz Karadere’nin dediği gibi “Aslında Türkiye’nin sporu basketbol da henüz büyük kitleler bunun farkında değil.”

<p class='MsoNormal'>Ören'de söndürme çalışmaları devam ederken bir isim  dikkatleri üzerine çekti.

İbrahim Çelikkol termik santrale yaklaşan alevleri söndürmek için ekiplere destek oldu

Tarihi değiştiren araştırma: Machu Picchu'nun bilinenden daha eski olduğu ortaya çıktı

Kemerköy Termik Santrali'ne yaklasan yangin havadan görüntülendi

Evsel atıklar burada elektrik enerjisine dönüşüyor