• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
29 Ekim 2013 Salı

Binali Yıldırım’a belediye dar gelir

Dün televizyon ekranlarında tanık oldunuz mu, Üsküdar’da kalabalık bir vatandaş grubu Marmaray’ı merak etmiş,  giremedikleri istasyonun içine doğru bakmaya çalışıyorlar. Çoluk çocuk değil, yaşı geçkin insanlardan söz ediyorum. Bir İstanbullu olarak Marmaray bugün açılıyor diye iki kez bayram yapıyorum. Şaka değil, ömrümüz İstanbul’da yollarda geçiyor. Bir yakadan bir yakaya 4 dakikada gitmek demek, biz İstanbullular için uzay çağında ışınlanmaktan farksız. 
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, bence hükümetin icrada en başarılı bakanlarından. Sadece kara ulaştırmasında da değil. Yüksek hızlı trende Konya ve Eskişehir etapları devreye alındı, 90 yıldır “Demir ağlarla ördük” sözünü sadece marşta söyleyen Türk milleti artık demir ağlarda hızlı seyahat etmenin keyfini yaşıyor. Bilgi teknolojileri ve iletişim alanında göreve geldiği ilk günden beri büyük adımlar atıyor nitekim sektörü dünya devleriyle başa baş güreşir noktaya taşımış durumda. Havacılıkta da Binali Bey’in döneminde 17 havaalanından 50 havaalanına çıktı, havayolu ‘halka’ açıldı. İstanbul’a dar gelen, Avrupa yakasındaki Atatürk Havalimanı’ndan sonra uluslararası arenada çok daha rahat boy ölçüşecek bir havalimanına kavuşacağız. Sürekli İstanbulluların dertlerinden söz ediyorum ama malum 17 milyonluk kentte büyük trafik çilesi çekiyoruz. Tek çözüm yolu metroda da Binali Yıldırım’ın çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 
  Deniyor ki, Başbakan Erdoğan’ın gönlünde Binali Yıldırım için İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanlığı adaylığı yatıyor. Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı’nı küçümsüyor değilim, sanki Binali Yıldırım gibi icracı bir bakana gömlek dar gelecekmiş gibi.   

ÜÇ DÖNEM KURALI ESNETİLEMEZ Mİ? 

Biliyoruz ki, AK Parti 2002 seçimlerinde diğer partilerle farkını çok net ortaya koymuş ve kadronun üç seçim dönemi için iktidara aday olduğu söylemişti. Siyasette gençleşme adına çok önemli bir adımdı bu. Neredeyse ölünce dek koltuğunu bırakmayan siyasetçilerden hepimize fazlasıyla gına gelmişti. Ancak icrada rüştünü, başarısını fazlasıyla kanıtlamış bakanlar için bu ‘üç dönem hükmü’ esnetilemez mi diye düşünen çevremde de çok insan var. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım keza.  Hep söylüyorum futboldan hiç mi hiç anlamam, bildiğim şu var: Sahada iyi oynayan oyuncuyu hiçbir teknik direktör değiştirmez.  

<p>Sosyal medyada viral olmuş haftanın en eğlenceli videolarını 'GÖRMELİSİN'!</p>

Saklambaç Ustası Bu Tarla Faresini 'Görmelisin'

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi