• $13,4865
  • €15,313
  • 795.59
  • 2011.16
15 Şubat 2013 Cuma

Aksa Akrilik yangını ucuz atlatılmış

Neyse ki can kaybı, yaralanma olmadan yangın söndürüldü. Söndürüldü ama dünyanın en büyük fabrikası acaba büyük yara aldı mı?
Akkök Grubu'nun üçüncü kuşak temsilcisi Raif Ali Dinçkök ile Dubai yolculuğumuz öncesi, gördüğümde geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
'Üretim bölümünde neyse ki zarar yok' diyor.
Yangın, depo bölümündeymiş. Teslimatı yapılmak için beklenen mallar yanmış.
Raif Ali Dinçkök, 'Yangından iki gün sonra üretim başladı, dört gün sonra da tam kapasite üretime geçildi' diye anlatıyor.
Zararın tazmini için şimdi sigortanın raporu bekleniyormuş.

'DOĞRU YERDE DOĞRU PROJE YAPAR'

İstanbul'un ilk alışveriş merkezi Ataköy'deki Galleria'ydı, ikincisi Akmermez. Artık adım başı alışveriş merkezi var.
Akmerkez, Dinçkök Ailesi'nin yanı sıra Doğu Batı Grubu, Tekfen ortaklığında kurulmuştu. Daha sonra Hollandalı Corio Grubu hissedar oldu.
Dinçkök Ailesi'nin Esenyurt'taki Akbatı alışveriş merkezinde ise Doğu Batı Grubu'nun küçük bir hissesi var.
Anadolu yakasında Acıbadem'deki Akasya'da ise Akkök Grubu, Yıldız Holding, Sinpaş ve Doğu Batı Grubu ortak.
Akkök Grubu'nun sahibi Dinçkök Ailesi'nin üçüncü kuşağı Raif Ali Dinçkök'e 'İstanbul AVM'ye doymadı mı?' diye soruyorum. 'Doğru yerde, doğru projeyle iş yaparsınız' diye karşılık veriyor.

AKMERKEZ 1 YILDIR PERDE GİYİYOR

Akmerkez neredeyse bir yıldır 'perde' ile giydirilmiş, bekliyor. Raif Ali Dinçkök'e sordum, meğerse bir yıldır yaşanan bürokrasi çekişmesi yatıyormuş, perdenin altında. 'İçini ve dış dekorasyonu yenilemek istedik. Önce ilçe belediyesine başvurduk' diye başlıyor anlatmaya.
Beşiktaş Belediyesi'nin 'doğru muhatap' olmadığı öğrenilince, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne başvurulmuş, hatta Çevre Bakanlığı'na. Hala, izin bekleniyormuş. Raif Ali Dinçkök, 'İçi bitti, dışı bekliyor. 5 milyon dolarlık mal gümrükte bekliyor, daha doğrusu çürüyor' diyor.

IŞIKLI GİYDİRME

Işıklı giydirmeyi, ilk Akmerkez'de görmüştük. Beğenenler de olmuştu, fazla oryantalist bulanlar da. Ardından 'ışıklı giydirme'leri Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde, Nişantaşı'ndan görmeye başladık. Hoş artık Türkiye'nin her tarafında görmek mümkün.Raif Ali Dinçkök gülüyor: 'Biz de ilk Lafayette'te görmüştük' diyor.

<p>Çok şanslı biri olduğunu söyleyen Bülent  Serttaş, 'sahnelerden çok para kazanıyor ve kazandırıyo

Gayrimenkul zengini Bülent Serttaş'ın duası: Rabbim çok para verme!

İstanbul'da bordo-mavi fırtına!

Beyaz örtü her yeri sardı! İşte Türkiye'den kar manzaraları

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı