• $28,8997
  • €31,2712
  • 1877.3
  • 8057.42
7 Haziran 2023 Çarşamba

Seyit Kemal'e…

Hiç sevmem kişilerin inançları üzerinden değerlendirme yapmayı. Ama bazen mecbur bırakılır, o topa girmek zorunda kalırsınız. Kemal Kılıçdaroğlu, hiç gereği yokken seçim kampanyası sırasında "Ben Aleviyim" demişti. Bazı CHP kurmayları da Peygamber soyundan geldiğini iddia edip, "seyit" olduğunu söylemişti.

Kemal Bey de ne zaman karşısında kamera görse, "kul hakkı" ve "haram-helal" kavramları üzerinden mesajlar vermeye çalışmıştı...

Seçimler bitti, sonuç ortada. İstediği sonucu alamayan Kılaçdaroğlu, şimdi kendi iç problemleri ile uğraşıyor. Cumhurbaşkanlığı Koltuğuna oturmayı hayal ederken, CHP Genel Başkanlığı Koltuğunu korumaya çalışıyor. Zaman zaman da "Bu kaçıncı yenilgi, direnme artık, istifa et" çağrıları ile karşı karşıya kalıyor. O yüzden din üzerinden siyaset yapmak isteyen "Seyit Kemal'e" bu aşamada sanırım Şura Suresi'nde geçen şu ifadeyi hatırlatmak gerekiyor:

"Başınıza gelen her musibet, yapıp ettikleriniz yüzündendir."

***

İronik bir durumla karşı karşıyayız aslında...

Kılıçdaroğlu, yıllardır bir "diktatör" algısı oluşturmaya çalışıyor. Belki yüzlerce defa Erdoğan'a karşı bu ifadeyi kullandı. Ama ne oldu, bu algı tutmadı ve "diktatör" dediği isim, halkın desteği ile yeniden Cumhurbaşkanı seçildi.

Peki, kendisi ne yaptı? CHP'yi yeniden dizayn edip, örgütleri direkt olarak kendine bağladı. Aynı sözleri defalarca söyleyen Meral Akşener de daha önce bunu yapmıştı. Hemen "tek adam" rolüne bürünmüştü. Koltuğu sağlama almak için gereken adımı atmıştı.

Ne demişti Erzurum Mitinginde Kemal Kılıçdaroğlu? Erdoğan'ı kastederek, aynen şu ifadeyi kullanmıştı:

"Uzun süre koltuğunda oturup, koltuğundan kalkmayan insanın yaptığı bir pislik vardır. Oradan kalkamıyor çünkü. Yani altına etmiş demektir."

"Kurban olayım tipiye, eski getirdi kapıya" dedikleri bu olsa gerek! Bugün kendisinin yaptığı nedir?

***

Hatırlarsınız, Kemal Bey seçim kampanyası boyunca toplumun bütün kesimlerine garip mesajlar verdi. İşadamlarını ve gazetecileri tehdit etti. Grup Başkanvekili Özgür Özel ise, benim de adımı vererek, "yargılanacağımızı" söyledi.

Yetmedi, tiwitler attı, sosyal medyada görüntülü paylaşımlar yaptı. Yargının gönderdiği hakkındaki fezlekelerle ilgili olarak, "Dokunulmazlığım kaldırılacakmış. Hodri meydan. Ne yaparsanız yapın, ne söylerseniz söyleyin. Yiğide savaş bayramdır. Hodri meydan" ifadesini kullandı.

Tam zamanı, bayram yapabilir şimdi. Çünkü kendi eli ile dokunulmazlık zırhından kurtuldu. Cumhurbaşkanı seçilemedi. Milletvekilliği de düştü. Dokunulmazlık yok artık. Doğal olarak, herkes gibi O da yargılanacak. Adliye koridorlarında görebiliriz kendisini.

Ama göreceksiniz, o bayramı yapmayacak. Hatta bu görüntü üzerinden mağduriyet bile çıkarmaya çalışırsa şaşmayın. Dün dündü, bugün de bugün çünkü!

Eline "Adalet" yazılı döviz alıp, yürüdüğü günlerin üzerinden çok zaman geçti. Adalet kendisi için işlemeye başlayınca ne yapacak, göreceğiz!

Zor günler bekliyor Kemal Bey'i. Hatırlatmakta yarar var. Ne deniyor Şura Suresinde: İnsanın başına gelen sıkıntı ve belalar, geçmişteki kabahatlerinin cezasıdır!

<p>TRT'nin dijital platformu Tabii'nin iddialı dizilerinden biri olan Rumi, 2. sezonuyla platformda

Rumi'nin 2. sezon fragmanı yayınlandı

İşgalci İsrail Batı Şeria'da ablukaya devam ediyor... Cenin Mülteci Kampı'na baskın

300 bin TL ile 350 bin TL arası! İşte adeta teklif yağan ikinci el otomobil modelleri…

Anadolu kökenli 41 eser Türkiye'ye dönüyor... Yurtdışına yasadışı yollarla kaçırılmışlardı