• $13,8186
  • €15,6252
  • 790.919
  • 1927.39
21 Mayıs 2020 Perşembe

Şaşkın ördek bunlar

Son günlerde bir haller oldu hepsine birden. Hem içeriden hem dışarıdan garip açıklamalar geliyor. Öyle laflar ediyorlar ki, evlere şenlik. Şaşkın ördek misali suya tersten dalmaya çalıştıkları için olmuyor tabii. Seyri doyumsuz komik bir duruma düşüyorlar…

Avrupalılar yine endişelenmiş!

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Başkanı Anders Knape, bakın neler söylüyor:

“Haklarında terör soruşturması olan belediye başkanlarının gözaltına alınmasından endişe duyuyoruz” diyor.

Şaşkına bakın: Allah şaşırtmış işte! Dikkat edin, “terör soruşturması” diyor; ama bu soruşturmada gereğinin yapılmasından “endişe” duyuyor! “Siz olsaydınız ne yapardınız?” diye sorulsa, apışıp kalacak. Çünkü Avrupa’daki en yüksek mahkemelerin verdikleri kararlar belli. Bir siyasi parti olan İspanya’daki Batasuna’nın ETA eylemlerini kınamamasını bile “suç” saydı bunlar. “Neden onların aleyhine konuşmuyorsun?” diye yakasına yapıştı. Siyasi parti kapattı.

Bizdekiler ise, teröristlerle kol kola, iç içe. Terör baronlarından talimat alıp birlikte hareket ediyorlar. Bazıları belediye binalarında silah ve mühimmat biriktiriyor. Bazılarının evinden de bomba yapım notları çıkıyor.

Ama bunlar o terör destekçileri adına endişe duyuyorlar!

Çünkü ikiyüzlüler, samimi değiller. Kendi ülkelerinde terör ve teröriste karşı en sert mücadeleyi verirken, bizdekilerin sırtlarını sıvazlıyorlar. Terör destekçiliği yapıyorlar.

Ve bunu yaparken de kendi ifadeleri ile suçüstü yakalanıyorlar.

***

Bir başka şaşkın da Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis

O da 19 Mayıs vesilesi ile ortaya çıktı. “Pontus Soykırımından” bahsetti. Neymiş, bundan yüz yıl önce bizde “Pontus Rumları” varmış. Biz, onlara “eşi görülmemiş vahşilikler” uygulamışız!

Hadi oradan…

Saçma sapan konuşuyor tabii ki. Saçmalıyor, çünkü Türkler ve Müslümanlar söz konusu olduğunda, sorgusuz sualsiz her türlü saçmalığı satın alacak bol miktarda müşteri var ortada.

Hem de utanmadan saçmalıyor. Anadolu’ya saldırdığını, emperyalistlerin mayın eşeği gibi kullanıldığını, bu toprakları işgal girişiminde bulunduğunu unutuyor.

Hepimiz biliyoruz ki, o dönemde İngilizler, Osmanlı’yı bu Yunanlıların barbarlıkları ile tehdit ettiler. Dayatmalarda bulunurken, bize hep Yunan sopasını gösterdiler. Bunların ne kadar acımasız barbarlar olduğunu, işgal ettikleri bölgelerde neler yaptığını herkes biliyordu çünkü!

Zaten Lozan Anlaşmasının 59. Maddesinde görülüyor bütün bunlar. Yunan Ordusu’nun işlediği savaş suçlarının altı çiziliyor.

Ama adam hiç utanmadan ve sıkılmadan konuşuyor…

Türkiye, dengelerini bozdu hepsinin. Garip bir ruh hali içine girdiler ve ne yapacaklarını şaşırdılar. Saldırıyorlar, ama şuursuzca!

Hazmedemiyorlar Libya’da dengeleri değiştirmemizi. Kabul edemiyorlar “Akdeniz’de biz de varız” dememizi. Salgın hepsini kasıp kavurur ve diz çöktürürken, Türkiye’nin dimdik ayakta durması çıldırtıyor hepsini.

Saldırıyorlar gruplar halinde. Hep birlikte, yan yana ve kol kola…

Biz yolumuza devam ediyoruz tabii. Hazmı biraz zor oluyor, ama alışacaklar elbet. “Hasta Adam” ayağa kalktı, kabul edecekler. 

<p>Sadakatsiz dizisinde canlandırdığı Derin rolüyle 2020 ve 2021 yılında yıldızı parlayanlar arasına

İlginç tavırları geceye damga vurdu

İsrail hapishanesinden kaçan Filistinli tutuklular mahkemede darbedildi

Bir çiftçi tarafından bulundu! İçinden servet çıktı

Kedilerin en çılgın halleri