• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
9 Ocak 2024 Salı

Saldırılar başladı

Cumhur İttifakı'nın adaylarının bir kısmı açıklandı. Hiç vakit kaybedilmeden anında saldırılar da başladı. Belli ki önceden hazırlıklar yapılmış. Adayların takdiminin ardından da harekete geçildi...

Açıklanan adayların ortak bir özelliği var. Tamamı daha önce kendilerini ispat etmiş isimler. Geçmişe dönüp bakıldığında pek çok başarı hikâyesi yazmışlar. Hizmet siyasetini sırtlanıp götürebilecek kişilikler.

İşte tam da bu noktadan saldırıya uğruyorlar...

Murat Kurum'a bakalım. Sosyal medyada hakkında öyle şeyler ortaya atılıyor ki, evlere şenlik. Kimi, "Çevreyi yok eden bakan" diye saldırıyor. Kimisi, CHP'nin seçim vaadi olan "İmar Affı" üzerinden yıpratmaya uğraşıyor. Bir başkası Millet Bahçelerini hedef alıyor. Son derece başarılı TOKİ uygulamalarını bile karalamak için çırpınanlar ortaya çıkıyor.

Geçmişte vatandaşların talepleri sonucu çektirdiği fotoğrafların arasından problemli bir-iki sima bulunuyor. "İşte Murat Kurum'un yol arkadaşları" türünden çirkinlikler sergileniyor. Hızını alamayanlar konuyu eşine kadar getiriyor.

İşte, Türkiye'de bir süredir bu çirkin siyaset yürütülüyor. Doğru ya da yanlış olması, ayaklarının yere basıp basmaması önemli değil. Sosyal

Medya trolleri, bazı gazeteler ve televizyonlar aracılığı ile karşı tarafı yıpratmak için elden gelen yapılıyor.

İstismar ve karalama siyaseti ile halka hizmet edecek isimler yıpratılıp, desteklenen adayın aradan sıyrılması için elden gelen yapılıyor.

***

Dikkat edin, icraatlar karalanıp kirletilmeye çalışılıyor! Böylece, hiçbir icraatı olmayan, sadece laf üreten, şehirlere tek bir çivi çakmayan isimler üzerindeki dikkatler dağıtılmak isteniyor.

Bir de yerel seçimlerle hiç ilgisi olmayan ve nereden çıktığı belirsiz "Hilafet" gibi sahte gündemler üretilip, gerginlikten sonuç devşirilmeye çalışılıyor. Tabii her devirde sığınılan Atatürk istismarcılığını da unutmamak lazım!

Oysa yerel seçimlerde mahalli yöneticiler seçilecek. Onlar da ülkeyi yönetmeyecek, halkın sorunlarına çare bulacaklar.

Büyük şehirlerde en öncelikli sorun ulaşım ve trafik. Bilim adamlarına bakılırsa, İstanbul gibi şehirlerde depremin eli kulağında! Yıllarca bu gibi önemli konularla ilgilenmeyenler, karşı tarafın adayını yıpratarak sonuç almaya çalışıyorlar.

Yine ciddi sorunları halının altına süpürerek, bir dönem daha kazanabilmek için ne gerekiyorsa onu yapıyorlar. Çok ucuz ve basit oyunlar sergiliyorlar. Bu hedefe ulaşmak için de her türlü belden aşağı vuruş serbest.

İşte bu yüzden seçmenin bu tür ucuz ve çirkin oyunlara, karalama ve çarpıtma kampanyalarına ve algı operasyonlarına itibar etmemesi lazım.

Adaylar da geçmişleri de ortada!

Şehirlerin durumu ve ihtiyaçlar da malum!

Yapılacak iş, sandığa gitmeden sorunları kimin çözeceğini, yaraya kimin merhem olacağını belirlemek. Mesele bu kadar net ve basit!

Aksi takdirde sıkıntıyı yine o şehirlerin insanları çekecek. Çekiyor da zaten. Son beş yıldır görüyoruz yaşananları.

Hizmet siyaseti mi, yoksa boş laf, karalama, saldırı ve istismar siyaseti mi? Seçmen sandığa gidip bu yönde karar verecek.

Bu kadar karartma arasında işi zor tabii.

<p>Çevresinde kaçak kazı yapılarak çukurların bırakıldığı 196 yıllık su bendinin uğradığı tahribat h

196 yıllık mirası böyle talan ettiler

BİM'de bu Salı neler var? BİM 5 Mart 2024 aktüel ürünler kataloğu

Tanzanya'da 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü

Kriz sürüyor... Yasa dışı geçişler böyle görüntülendi