• $32,2053
  • €35,1156
  • 2500.7
  • 10643.6
16 Nisan 2024 Salı

Layüseldir, yaparlar

Bir ölü ve ağır yaralılar var. Yüzlerce insan havada asılı kalmış, kurtarılmayı bekliyor. Türkiye ayağa kalkmış, televizyonlar yayın akışını değiştirmiş. İçişleri Bakanlığı, Genelkurmay, AFAD gibi pek çok kurum ayakta. Vatandaş ekran başında teleferik faciasını izliyor...

Antalya'daki bir restoran sahibi 21:30'da paylaşım yapıyor. Fotoğrafta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve arkadaşları var. Keyifler yerinde, gülüyor ve eğleniyorlar. Tıpkı İstanbul karla boğuşurken, Ekrem İmamoğlu'nun bir balıkçı restoranında İngiliz Büyükelçi ile buluşmasında olduğu gibi! Tabii, vatandaştan gelen tepkiler üzerine bu paylaşım siliniyor, yok oluyor.

Daha sonra ne oluyor derseniz?..

Sosyal medyada saldırılar başlıyor. Daha önceki Belediye Başkanı Menderes Türel'e saldırıyorlar. Sanayi Bakanı ve Ak Parti iktidarını hedefe koyuyorlar. Haksızlığın ve iftiranın her türünden örnekleri sergiliyorlar.

Niye?

Çünkü CHP'liler layüsel! Onlara her şey serbest! Ne yapsalar, ne etseler yeridir! Yapılan bir tesisi işletemiyorlarsa eğer, o teleferiği oraya koyan, yapan suçludur! Onlara saldırmak gerekir.

Maalesef içinde bulunduğumuz durum bu!

Sonra yargı devreye giriyor, gerekli soruşturma yapılıyor. Pek çok kişi ile birlikte, CHP'li Kepez Belediye Başkanı da tutuklanıyor. Sonrasında ne olur, yargı ne karar verir bilemem. Ancak, sorumluluğu ve ihmali görülüyor ki böyle bir karar alınıyor.

Hemen CHP Genel Başkanı Özgür Özel devreye giriyor. "Bu karar hukuki değil, siyasidir" açıklamasını yapıştırıyor.

Öyle ya, CHP'lilere dokunulamaz, onlar layüsel. Hesap vermez onlar, soru sorulamaz ve sorgulanamazlar. Ama Menderes Türel'e "Neden yaptın o teleferiği oraya, başımıza iş çıkardın" denilip tutuklama kararı verilseydi, hiç kuşkunuz olmasın alkışlarlardı.

Maalesef böyle bir kitle ile karşı karşıyayız!

***

Üstelik hep böyle...

CHP'li belediyeler iş yapmaz, vatandaş sıkıntıya girer, "engelledi" diye iktidarı suçlarlar.

Sel felaketi olur, yangın çıkar, yine durum aynı. Yıllar öncesine gider, bir bahane uydurur, kendilerine toz kondurmazlar. Karşı tarafa dönüp "Sizin yüzünüzden" derler.

Depremde bile aynısını yaptılar. Kentsel dönüşüme karşı çıkıp mahkemelere koştuklarını unuttular. Deprem bütçesini kısıp reklam bütçesini artıranlara tek laf etmediler. Oralara turist gibi gidip fotoğraf çektirenlere bakmadılar. Bütün sorumluluğu iktidara yüklemeye çalıştılar. Bir tek "Niye bu depreme engel olmadın kardeşim?" demedikleri kaldı.

Dikkat edin, önümüzdeki dönemde de aynısını yapacaklar. Beş yıldır yönetimde olduklarını unutup hiçbir sorumluluk kabul etmeyecekler. Yine 10 yıl öncesine dönüp "Sizin yüzünüzden" diyecekler.

Çünkü iş yapmak değildir onların işi. Sadece çok güzel reklam yaparlar. Bir de her şart altında suçu başkasına atarlar. Çok mahirdirler bu konuda, kimse ellerine su dökemez.

Onlar yatarak masumdur. Erdoğan yaptıkça suçludur!

Sakın ola laf etmeyin onlara, zeytinyağı gibidirler hemen üste çıkarlar. Unutmayın, sirke baldan tatlıdır, CHP her zaman ve her şart altında haklıdır. Bu böyle biline! Tersi olamaz!

<p>Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü koordinesinde Çorlu İlçe Jandarma Komutanl

Denetimde sürücülere 113 bin lira ceza

Erciyes Dağı eteklerinde açtı! Koparmanın cezası 244 bin TL

Arazi anlaşmazlığında aile meclisinden ölüm çıktı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (18 Mayıs 2024)