• $16,8419
  • €17,5964
  • 980.723
  • 2405.98
15 Ağustos 2018 Çarşamba

İşte iktidarın hataları…

Bir söylem tutturmuş gidiyorlar, “Erdoğan’ın hiç hataları olmadı mı?” diyorlar. Karşımıza geçip, “Hadi onları da yazsanıza” türünden meydan okumalarda bulunuyorlar. Temcit pilavı gibi hep aynı sözleri tekrarlıyorlar…

Oysa çok kolay onları yazmak!..

Liste yapıp, alt alta sıralayayım isterseniz. Millet de görsün. Herkes “hatalar” neymiş baksın, düşünsün ve ona göre kararını versin.

Birinci ve en büyüğünden başlayalım isterseniz. Erdoğan, “Dünya beşten büyüktür” dedi. Küresel adaleti savundu.

Sonra peş peşe bir sürü “hata” daha yaptı…

Türkiye’nin milli menfaatlerini ve savunmasını gözetti; gidip Ruslardan S-400 füzeleri aldı. Yetmedi, batılıların bize vermediği silahların Türkiye’de üretimine öncülük yaptı.

“Kusura bakmayın, ama sizin menfaatleriniz varsa, bizim de milli menfaatlerimiz var” dedi. Fırat Kalkanı ve ardından da Zeytin Dalı operasyonlarını düzenledi. Türkiye’nin Suriye’den kuşatılmasına izin vermedi.

Dünya yeniden şekillenirken, çok yönlü bir dış politika izledi. Rusya ve Çin’le nükleer santrallar yapımı için adımlar attı.

Doğu Akdeniz’de “Bizim de hakkımız var” dedi. Petrol ve doğal gazda Türkiye’nin oldu-bittilere getirilmesine izin vermedi.

Neler yaptı neler…

ABD’nin, Türkiye’deki en has elemanlarından olan FETÖ’cüleri dağıttı. Yıllarca el altından desteklediği PKK’yı tokatladı. Sınırlarımızı çepeçevre kuşatan ve Amerika’nın en önemli işbirlikçilerinden olan YPG-PYD’ye geçit vermedi.

BM kararlarına dayanmayan keyfi İran Ambargosunu deldi. ABD’nin karşısına geçip, “Hukuksuzdur, yapamazsın” dedi.

Dolara karşı başka ülkelerle milli para ile ticaret arayışları içine girdi.

En önemlilerinden biri de Filistin’in haklı davasına sahip çıktı. BM’de öncülük edip, Amerika’nın karizmasını çizdi.

Ve daha neler, neler…

Yazdım işte, oldu mu?

“Hata” diye önümüze konulanlar bunlar! Eğiyor, büküyor, çarpıtıyor, biraz da sos katıp servis ediyorlar. Türkiye’ye yönelik ekonomik saldırıları ört-bas etmeye uğraşıyorlar.

Anlayamadıkları ve algılayamadıkları şu ki, bu millet onların “hata” olarak gördüğü bu politikaları destekliyor.

***

Bu “hataları” destekleyenlerden biri de benim… Çünkü ben de bu topraklarda yaşıyor, çocuklarıma da onurlarıyla dik baş ve tok karınla yaşayacakları bir Türkiye bırakmak istiyorum.

“Hata” ise bu da benim hatam!

Üstelik, onlar da geçmişte bu “hatayı” çok yaptılar. Hatta o kadar ileri gittiler ki, Dolmabahçe’den denize üzerinde “Emperyalizm Seni Yeneceğiz” yazıları bulunan çelenkler bıraktılar. Amerikan 6. Filo’ya meydan okudular. Sağda solda toplanıp, Amerikalılara “go home” diye bağırdılar.

Sonra ne olduysa oldu, hep birlikte emperyalizm savunucusu kesildiler. Onlarla el ele verip, içeri doğru atışlar yapmaya başladılar.

O günlerin “solcuları” bugün Amerika’nın eline silah verip, Türkiye’ye karşı tepe tepe kullandığı YPG ya da SDG denilen yapılanmaların yol arkadaşı oldular.

Biz ise, “hatamızda” ısrarcıyız!

***

“Erdoğan’ın hataları” öyle mi?..

Keşke bu “hatalar” yıllar önce yapılabilseydi!..

Keşke, İsmet İnönü’nün 1960’larda ABD’ye tepki olarak “Yeni bir dünya kurulur ve Türkiye de o dünyada yerini alır” dediğinde, bu söylemin altı doldurulabilseydi!

Olmadı, konjonktür izin vermedi, ama bugün yapılıyor.

Emperyalizm ise, elindeki her türlü silahı kullanarak bunu engellemeye çalışıyor. En büyük silahı da içimizdeki “Yahu biz de az hata yapmadık” diye ortalığa dökülüp, bizi içeriden vurmaya çalışanlar!

Ama onlar hep oldu ve tarihin her döneminde karşımıza çıktılar.

Sadece sıkıntı verdiler bu millete. Ama hep milletin iradesi galip geldi. Su aktı ve yolunu buldu. Bugün de öyle olacak elbet.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı