• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
29 Haziran 2023 Perşembe

Hangisini yazsam acaba

Konu bulmak zor değil. Türkiye'de gündem her zaman yoğundur. Bilgisayarın başına geçtikten sonra çıkar zaten bir yazı. Sadece düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim. Sahi, hangisini yazsam acaba?

CHP'deki itiş-kakışı mı? Değişim adı verilen koltuk kavgasını mı? Ya da "değişim" mücadelesi verilirken, hiçbir şeyin değişmediğini ve değişmeyeceğini mi? Yoksa İyi Parti kurulduktan sonra yaşanan değişimi mi? Atılan "ülkücülük" ve "milliyetçilik" nutuklarını mı, sonra bu değerlerin bir köşeye konulmasını mı? Meral Hanım'ın pişmanlıklarını ve zig-zagları ile birlikte, partililere yaptığı dayatmaları mı?

Tabi Kemal Bey'in yürüttüğü algı operasyonları, seçim yenilgisine rağmen, değişmeyen ve değiştirilmesini de düşünmediği tarzı ve tavrı da var. Peş peşe sıralasam iyi bir yazı çıkar aslında.

Konu çok...

***

Mesela bir Ekrem İmamoğlu, onlarca yazı çıkarır. Değişim istiyor, ama sloganını bile değiştirmedi. Seçimi kazandığından bu yana sadece "Her şey güzel olacak" diyor. Ortada somut olarak güzelleşen ne var, o muamma tabi. Tevfik Göksu, tabloyu ortaya koyuyor, sürekli olarak sorular soruyor. Ekrem Bey ise kaçıyor.

Ankara'da Mansur Yavaş'ın durumu da farksız. O'nu eleştirmek ve soru sormak dahi mümkün değil. Sağlam ve güçlü bir trol ordusu var, hemen saldırıya geçiyorlar. Hep söylüyorum: Bunlar trollüğü bırakıp, mazgal temizleme işine soyunsalar, yaşanan sıkıntıların büyük kısmı ortadan kalkacak.

Ankara'ya "Mansur Bey'in trolleri" İstanbul için de "Tevfik Göksu kovalıyor, Ekrem İmamnoğlu kaçıyor" başlıklı yazılar güzel gider!

Dedim ya, konu çok.

***

Yaşadığımız bir deprem gerçeği ve o acıyı yaşayanların sandık tercihleri var. Bir tek bu konu bile yazı değil, tez konusu olur.

Sadece Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin çalışmalarını ve o bölgedeki gelişmeleri kaleme alsak, "neden" ve "niçin" sorularına yeterince cevap verir. İnanmadı depremzede Kılıçdaroğlu ve muhalefetin vaatlerine. Şimdi onun konforunu yaşıyor. Çünkü bölgedeki hummalı faaliyeti ve olağanüstü gayreti bizzat yaşayarak görüyor.

O konulara mı girsek, onları mı yazsak acaba?

***

O kadar çok ki...

Bu ülkede yıllardır "demokrasi" nutukları atıp, demokrasi düşmanlarına ve terör yandaşlarına methiyeler düzenler, her zaman güzel yazı konusu olmuştur. Ziya Paşa'nın dediği gibi, onlar ki verirler aleme nizamat, bin türlü teseyyüp bulunur hanelerinde. Bir yandan insanlıktan bahsederler, diğer taraftan insanlığın en büyük düşmanı olan terör örgütleri ile kol kola girerler.

Basında, siyasette çoktur bunlardan. Herhangi birini ele alsanız, zaten güzel bir yazı çıkar ortaya. Hele hele sırf teröre destek vermek için kurulan siyasi yapılara girersek, tek bir yazı da yetmez. Günlerce yazmak gerekir. Üzerine bir de bunların emperyalist güçlerle kurduğu ilişkileri, gördükleri desteği eklersek, yaz yaz bitmez...

Konu o kadar çok ki...

Buraya hepsini sıralasak yer yetmeyecek, içinden çıkamayacağız. Baksanıza, "Ne yapsak, ne etsek, hangisini yazsak" derken, bizim yazı bitti.

Türkiye'de ve elde bu kadar malzeme varken, zor değil yazı yazmak.

<p>Zonguldak'ta heyelan nedeniyle bir bölümünde çökme meydana gelen yol, ulaşıma kapatıldı.</p><p>Ke

Zonguldak'ta heyelan! Yol trafiğe kapatıldı

İşgalci İsrail'den Gazze'ye yeni saldırı

Rıza Çalımbay ve İsmail Kartal tercihini yaptı! İşte dev derbinin 11'leri...

Dikkat: Bu otomobiller 350 bin TL ile 450 bin TL arası! Kaçıran adeta pişman oluyor