• $32,2053
  • €35,1156
  • 2500.7
  • 10643.6
18 Mayıs 2023 Perşembe

Hâlâ mı aynı dil?

Seçim sonuçları ortada: Rehavete girilmez, bu iş 10 gün daha sıkı tutulursa, nasıl bir sonucun ortaya çıkacağı da belli. Kılıçdaroğlu yeni bir hezimet daha yaşayacak. Erdoğan yine kazanacak.

Millet istismar siyasetinin peşine takılmadı, hizmet siyasetinden yana tavır aldı. Algı oyunlarına teslim olmadı. Sergilenen ucuz çadır tiyatrosunun figüranı olmayı reddetti. Yürütülen yalanlarla dolu seçim kampanyasına tepkisini ortaya koydu.

Görüyorum ki, buna rağmen ders alınmamış. Muhalefet kanadında hiçbir şey değişmemiş. Aynı tas, aynı hamam, devam edip gidiyorlar. CHP'nin sitesindeki görüntüleri alıp, "İşte YSK verileri, seçimde hile yapıldı" türünden yalanlarla sonuçları kirletmeye çalışıyorlar. FETÖ'nün bu ülkeye hediye ettiği kirli alışkanlıkları sürdürüyorlar.

Bir de televizyonlara çıkıp, "Erdoğan kirli bir dil kullandı. Muhalefetin barış ve kardeşlik çağrılarına karşı, seçim kampanyasını sertleştirdi" diyorlar. "Kirli dilden" kastettikleri de HDP, PKK ve FETÖ desteğinin yüzlerine vurulması. Neresi kirli bunun? Bunlar Türkiye'nin gerçekleri!

Garip, yapılan bu işbirliğini kirli bulmuyorlar; yüzlerine vurulmasından rahatsız oluyorlar. Türkiye'nin yalan-dolan siyasetine teslim bayrağını çekmesini istiyorlar.

***

Görmüyorlar, görmek istemiyorlar, görmemekte direniyorlar. Kampanya boyunca gerginliği körükleyen muhalefetti. Erdoğan'a atılmayan iftira kalmadı. FETÖ'nün kirli iftira ve kaset operasyonları devreye sokuldu. Kılıçdaroğlu da bunlara destek verdi. Kendisini "temiz", Cumhur İttifakı'nı destekleyenleri "hırsız" ilan etti. "Saray" söylemi üzerinden iftira ve hakaretin enva-i çeşidinden örnekler verildi. Cumhurbaşkanına "diktatör" diye saldırıldı. Kemal Bey, CHP'ye oy vermeyen toplumun bütün sosyal kesimlerini tehdit etti. Bu tehditlerden bizler de nasibimizi aldık.

Bunları görmeyenler, kendisine yapılan "ahlaksızlıklara" cevap veren Erdoğan"suçlu" ilan etti.

Ne yapıldı Kılıçdaroğlu'na? Hiç...

Hakkındaki MİT raporunun üzerinde mi tepinildi?

SSK Genel Müdürlüğü döneminde Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa Konuk'un hazırladığı soruşturma raporundaki iddialar mı gündeme getirildi? Oradaki akçalı işlerden mi bahsedildi?

Türkiye'nin en büyük ilaç alıcısı olan SSK gibi bir devlet kurumunun başındayken, oraya en fazla ilaç satan Bülent Eczacıbaşı ile TESEV'i birlikte kurdukları mı yüzüne vuruldu?

Yoksa Kemal Bey'in nüfus kayıtları ortaya dökülüp etnik kimliği üzerinden mi kampanya yürütüldü?

Bunların hiçbiri yapılmadı. Hiçbirine tevessül edilmedi. Sadece SSK Genel Müdürü iken hastanelerdeki rezil görüntüler millete izletildi. Bir de HDP ile ilişkisi ve terör örgütlerinin kendisine verdiği destekler gündeme getirildi. Bilmesin mi millet bunları?

Bunlara karşılık düzmece belgelerle Erdoğan'a linç kampanyaları düzenlenmek istendi.

Ve aynı kafa ile devam ediyorlar...

Yok ki ellerinde başka bir malzeme! Yapabildikleri tek şey gerçekleri çarpıtmak, algı operasyonları düzenlemek ve Erdoğan düşmanlığını körüklemek! Başarılı da oldular, baksanıza onca insanı peşlerine taktılar. Ama ülkeyi alabildiğine kirlettiler.

<p>Brexit, Kovid-19 ve Rusya-Ukrayna Savaşı... Sizce bu  gelişmeler Avrupa'nın sonunu mu getiriyor?<

Brexit, Kovid-19 ve Rusya-Ukrayna Savaşı… Sizce bu gelişmeler Avrupa'nın sonunu mu getiriyor?

Tarım Kredi marketlerinde hangi ürünler indirimde? İşte 18 - 24 Mayıs fiyatları

Şarkıcı Berdan Mardini dünyaya satıyor! Bir kilosu 14 bin euro

Türk bayrağı New York semalarında! Wall Street'te bayrak çekme töreni düzenlendi