• $32,5578
  • €34,9919
  • 2439.68
  • 10471.3
29 Eylül 2022 Perşembe

Bu da mı tesadüf

Şehit olan bir polisimizin sayesinde facianın eşiğinden döndük. Mersin'deki o iki terörist Polis Evine girebilseydi, içerideki polislerle birlikte çoluk-çocuk pek çok masum insan hayatını kaybedecekti. Başaramadılar ve kendilerini patlatmak zorunda kaldılar.

Ardından geniş bir operasyon başladı.30'a yakın şüpheli gözaltına alındı. İçlerinden 17'si de CHP'li Mersin Büyükşehir Belediyesi personeli. Bazılarının ise üst düzey görevleri var.

Tesadüf mü bu?

Tabii ki değil. Hatırlarsınız, daha önce de Mersin'de belediye çalışanı 10 kişi gözaltına alınmış, 3'ü de tutuklanmıştı.

Aynı tabloyu ve tartışmaları CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde de yaşadık. Orada da aynı örgüt militanlarından yakalananlar, gözaltına alınanlar ve tutuklananlar oldu.

Dikkat edin, zaman zaman ortaya atılan iddiaları saymıyorum. Bunlar, yaşadığımız somut olaylar. Eskiden yoktu, son yerel seçimlerin ardından ortaya çıktı.

***

En ilginci de o saldırgan PKK'lılardan birinin, geçmişte CHP tarafından topluma "gazeteci" olarak sunulmaya çalışılması. Adalet Bakanlığı başta olmak üzere, iktidarın yaptığı açıklamalarda "Yok böyle bir şey, onlar terörist" denilmesine rağmen, ısrarla algı operasyonlarının devam ettirilmesi. Terör ya da başka suçlardan cezaevinde bulunanların "masum vatandaşlar" olarak takdim edilmeye çalışılması.

Bu da mı tesadüf?

Devam edelim isterseniz. Sadece bu kadar değil ki! Zaman zaman CHP milletvekillerinin basın toplantılarında yanlarına alıp aklamaya çalıştıkları pek çok PKK'lının akıbetini gördük biz. Kimi sınır ötesi operasyonlarda karşımıza çıktı. Mehmetçik'e kurşun sıkıp, sarı torbalar içinde ülkeye döndü. Kimi de yurt içinde yapılan operasyonlar sırasında yakalandı.

Onlara da "tesadüf" deyip geçebilir miyiz?

Kusura bakmayın, ama ahmak mı bu millet? Kimse bu ülke insanının aklı ve feraseti ile alay etmesin!

***

Ne yapıldı son yerel seçimlerde?..

Geniş bir ittifak kuruldu. O ittifaka Kandil'deki terör baronlarından destek geldi. FETÖ'nün yurt dışında kaçak olan yönlendiricileri de Erdoğan'a karşı CHP'li adaylara açıktan omuz verdi.

Al gülüm, ver gülüm politikası. Elbette bu desteğin bir karşılığı olacak. İşte o karşılık bugün bütün çarpıcılığı ile önümüze çıkıyor.

Aksi takdirde terör hükümlüsü, PKK destekçisi ve "Apo'nun heykelini dikmekten" bahseden Selahattin Demirtaş gibi bir adam bu kadar yüceltilir miydi? Kendisine işlediği onca suça rağmen madalya takmaktan bahsedilebilir miydi?

Hiçbiri tesadüf değil son dönemde yaşadıklarımızın!

Belliydi işin nereye doğru gideceği ve hangi sonuçları vereceği. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu defalarca uyardı. Biz, yazdık, çizdik, televizyonlarda anlattık.

Sonuç:

Ne dediysek o oldu. Üstelik son dönemde ilişkiler daha fazla iç içe girdi. Daha çok söz ve taviz verildi. Terör örgütü ve onun siyasi uzantılarının beklentileri arttı, sesleri daha da yükseldi.

İşte böyle bir ortamda seçime doğru yol alıyoruz. Bu süreçte illüzyonlar ve algı operasyonlarına değil, gerçeklere bakıp, ona göre tavır almak lazım. Aksi takdirde bugünkünden çok daha acı ve ağır bedeller önümüze çıkacak.

<p>Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi Dikkaya köyünde yaşayan Kadir Ali Kus, kurbanını kesince kendisine kı

Açık kasap bulamadı, matkaptan kıyma makinesi yaptı

Milliler inanmış bir kere!

Türkler, Dortmund sokaklarına akın etti! Almanya kırmızı-beyaza büründü

Onu koparan yandı! Cezası 387 bin 141 lira