• $32,5305
  • €35,0005
  • 2433.98
  • 10471.3
22 Eylül 2022 Perşembe

Ben de bıktım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM 77. Genel Kurulu'nda kürsüye çıkıp dünyaya seslendi. ABD başta olmak üzere, emperyalistlere, Yunanistan ve Ermenistan'a önemli mesajlar verdi. Hakkın, hukukun, adaletin ve mazlumların sesi oldu...

Peki, biz ne yapıyoruz? Neyi tartışıyoruz?..

Harala-gürele Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayını. Oradaki ayak oyunlarını, itiş kakışları ve aday olarak kimin öne çıkacağını. Televizyonlardaki tartışmaların en ağırlıklı konusu bu!

Diyelim ki ortak bir aday buldular. Seçilen aday ne yapacak?..

Elinden gelirse, Birleşmiş Milletler Kürsüsü'nden gürleyen Erdoğan'ı devirecek. Sonra yine eskiye döneceğiz. Erdoğan'la birlikte, son dönemde uygulanan kişilikli, bağımsız ve çok kutuplu politika terk edilecek. Tekrar birilerinin dümen suyuna gireceğiz.

Ama biz işin özünü değil, ayrıntıyı tartışıyoruz. Aylardır Altılı Masa'nın adayının kim olacağı sorusu ile yatıp, aynı soru ile kalkıyoruz...

Bıktırdı artık. Vatandaş da bıktı, ben de bıktım açıkçası.

***

Türkiye kuşatılıyormuş. ABD, Yunanistan'a silah yığıyormuş. Suriye'deki terör unsurlarına silah göndermeye devam ediyormuş. Güney Kıbrıs'a uyguladığı silah ambargosunu kaldırmış. Ermenistan hareketlenmiş...

Ne gam!

Altılı Masa'nın adayının kim olacağı daha önemli ve heyecanlı!

Rusya seferberlik ilan etmiş. Hemen dibimizde önemli gelişmeler yaşanıyormuş. Putin bir defa daha batıyı nükleer silah kullanmakla tehdit etmiş. Türkiye ise, bu itiş-kakışta taraflarla diyaloğu sürdürebilen tek ülkeymiş...

Kimin umurunda?

Biz Altılı Masa ile ve bu gelişmeler karşısında ne yapacağı belli olmayan onun meçhul adayı ile uğraşmaya devam ediyoruz.

Daha sayayım mı? Orada kimin kime ne tuzaklar kurduğundan, nasıl ayağını kaydırma planları yaptığından da bahsedeyim mi?

Gerçekten yılan hikâyesine döndü ve kabak tadı verdi artık!

***

Bir de sevse de sevmese de bütün dünyanın hakkını teslim ettiği ve dikkatle takip ettiği Erdoğan ile geçmişte hiçbir başarının altına imza atmamış isimlerin karşılaştırılmaları var ki, evlere şenlik.

Muslukla barajları yarıştırıyoruz biz. İbrikle SİHA'ları kıyaslıyoruz. Kurulan bir çadır tiyatrosunda adına "reklamcı" denilen göz bağcıların sergiledikleri illüzyonları izliyoruz.

Koca koca adamlar, bu ucuz tiyatronun oyuncuları haline geldi. Açın televizyonları, bakın yürütülen tartışmalara. Vallahi de komik buluyorum, billahi de çok garip geliyor bana.

Boşuna bıktım demedim!

***

Olan bitene bakınca, zaman zaman "Türkiye aklını mı yitirdi acaba" demekten kendimi alamıyorum.

Sevmeyin kardeşim. Kimse sizi sevmeye mahkûm etmiyor. Sadece hakkaniyetli davranın, vicdanlı olun ve hakkı teslim edin.

Dünya nereye gidiyor? Bugün Türkiye neyi temsil ediyor? Biz ne yapmaya çalışıyor ve neyin mücadelesini veriyoruz? En önemlisi de geçmişte neler oldu ve biz neler yaşadık? Bugün hangi noktaya geldik?

Bu kadar basittir mesele!

Altılı Masa'nın adayının kim olacağına kafa yorduğumuz kadar bu soruların cevabına odaklansak, göreceğiz durumun ve gerçeğin ne olduğunu! Ama biz ısrarla aynı noktadayız. Avara kasnak gibi dönüp duruyoruz...

Efsunlanmış gibiyiz maalesef!

<p>Edinilen bilgiye göre, ismi öğrenilemeyen şahıs, uyumak için otogarın mescidine girdi. Üzerinden

Otobüs terminalinin mescidinde ölü bulundu

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!

Dünya bizimkileri konuşuyor! ''Türkler mücevherine güvendi''

Milliler inanmış bir kere!