• $32,538
  • €35,0116
  • 2434.34
  • 10471.3
21 Eylül 2022 Çarşamba

Bay Kemal

Önce son derece süslü laflar etti. "Bay Kemal'i" tarif ederken, kendi kendine "ahlaklı" sıfatını verdi. Sonra da ardına iyi ve güzel olan ne varsa ekledi. O günden bu yana "Bay Kemal'im ben" diye ortalıkta dolaşıyor.

Dikkatle izliyorum. Her gün farklı bir "Bay Kemal" çıkıyor karşıma! O mu, bu mu? Öyle mi yoksa böyle mi? Orada mı duruyor, yoksa burada mı? Herkes gibi ben de çözemedim.

Sonunda anladım ki...

Tek bir Bay Kemal değil, değişik Bay Kemal'ler var karşımızda. O gün hangisine ihtiyaç varsa, o çıkıyor önümüze. Kemal Kılıçdaroğlu, her yere, herkese mavi boncuk dağıtıyor. Durum bu olunca bazen de toplayamıyor. Mavi boncukları değil tabii ki, vaziyeti!

Bir ara bütün KHK'lılara "haklarının iade edileceğini" söyledi. Doğal olarak ortalık ayağa kalktı. Dağılanları, dökülenleri toplama işi de Özgür Özel'e düştü. "Hepsi, tamamı, bütün" anlamına gelen Bay Kemal'in sözlerini "Mahkeme kararı ile aklananlar" diye düzeltmeye çalıştı.

Bir de terör hükümlüsü Selahattin Demirtaş'a yönelik güzellemeleri var ki, hangi birini sayayım?..

Uzun süre "Selahattin Demirtaş neden içeride?" sorusunu sordu. Halk TV'de Şirin Payzın'ın hakkında yeni bir iddianame hazırlandığını hatırlatması üzerine de "Yazılsın, ne olacak? Bu tür iddiaları Selahattin Demirtaş Bey alacak, göğsüne şeref madalyası olarak takacaktır" cevabını verdi.

Söyledi mi? Söyledi. Hepimiz dinledik mi? Dinledik. "Yok, ben onu kastetmedim" diye bir düzeltme yaptı mı? Yapmadı.

Durum bu olunca, Elazığ gezisinde Gakkoşlar bir afiş hazırlayıp, üzerine Bay Kemal'e atfen "Selahattin Demirtaş'ın göğsüne şeref madalyası takacağım" diye yazdılar.

Hemen o afişe doğru koştu. O ifadelerin önünde fotoğraf çektirip, sosyal medya hesabından "Bu bir provokasyondur" dedi. "Ben öyle bir şey söylemedim" demedi ama!

Bu defa kendisi hakkındaki soru işaretleri daha da belirginleşti:

Sahi, hangisi Bay Kemal? Ya da Bay Kemal kim?

***

Hangi birini sayayım, hangisinden bahsedeyim?..

Önce sınır ötesine asker gönderilmesine ilişkin tezkereye TBMM'de "hayır" oyu veren, ardından da Kandil'i yerle yeksan etmekten bahseden bir siyasetçi var karşımızda!

Nasıl ve neyle yapacak bunu? "İyi Saatte Olsunlar"la mı?

Zaten yapılıp yapılması önemli değil. Bay Kemal halin icabını yerine getiriyor, nerede ne gerekiyorsa onu söylüyor.

Üstelik Altılı Masa'nın da Cumhurbaşkanı adayı. "Yok, hayır, henüz belirlenmedi" demeyin. CHP çoktan belirledi ve Altılı Masa'ya dayatıyor. "Bay Kemal olmazsa bu masa dağılır" diyor.

İşte böyle bir Bay Kemal var karşımızda!

Attığı adımlarla hem partisini, hem de Altılı Masa paydaşlarını sıkıntıya sokuyor. Seçmene izahı çok zor olan manevralar yapıp, sözler sarf ediyor. Buna rağmen, "Benden başkası olmaz" tavrını alabildiğine dayatıyor. Çünkü Bay Kemal son kozunu oynuyor. Ama iyi ve inandırıcı bir oyuncu olduğunu söylemek oldukça zor.

Bay Kemal, bırakacak, vazgeçecek ve havlu atacak gibi de görünmüyor. Garip ataklar yaptıkça Altılı Masa'nın desteği sürekli geriliyor.

Bu yüzden yakında savaş başlayacak orada. Çünkü Bay Kemal taşınması zor bir yük haline geldi orada. Bekliyoruz, az kaldı.

<p>Yer Hakkari'nin Yükseova ilçesine bağlı Kısıklı köyü.</p><p>260 haneli yaklaşık 1500 nüfuslu Kısı

Türkiye'de tek: İmece usulü kurban!

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!

Dünya bizimkileri konuşuyor! ''Türkler mücevherine güvendi''

Milliler inanmış bir kere!