• $32,2129
  • €35,0131
  • 2504.93
  • 10895.3
25 Ekim 2022 Salı

Basit bir vaka

Bu kaçıncı operasyon acaba? Ben sayılarını unuttum. Var mı içinizden hatırlayan biri?

MİT suç dosyasını çıkarttı. Yerini belirledi. Takibe aldı, attığı her adımı kaydetti. Şartlar oluştuğunda da harekete geçti. Terör örgütü PKK-YPG'nin sözde Çavreş Tugayı sabotaj sorumlusu Ahmet Dorşin kod adlı Eyyüp Yakut'u Suriye'de etkisiz hale getirdi.

Türkiye'ye yönelik terör üreten örgütün üst düzey yöneticilerden biri daha yok edildi.

Kolay iş değil bu. Önce bir istihbarat ağı oluşturacaksınız. Örgütün içine sızacaksınız. İnsan ve teknik istihbarat kaynaklarını eşleştireceksiniz. Bir başka ülke topraklarında operasyon gerçekleştireceksiniz. Bunu da tereyağından kıl çeker gibi yapacaksınız.

Üstelik bu rutin hale gelecek!..

Öyle ki, artık basit bir vaka olarak görülecek. O yüzden de bu tür operasyonlar, kenarda köşede küçük bir haber olarak yer alacak. Biri bitecek, ardından diğeri gelecek. Terör örgütü elemanları, saklandıkları deliklerden kafalarını dışarı çıkaramayacak. Örgütün en tepe isimleri, canlarını kurtarmak için Amerikan askerlerinin dibinde yaşamak zorunda kalacak.

İşte bu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin büyük başarısıdır!

***

Düşünen var mı hiç? Bu üst düzey teröristlerden birinin soluğunun kesilmesi, kaç askerimizin ya da ne kadar masum insanımızın canını kurtardı?

Hangimiz direkten döndük acaba? Nerelerde bombaların patlaması, hangimizin parçalanarak hayatını kaybetmesi veya sakat kalması önlendi?

Daha düne kadar bunların Türk toprakları içinde kampları ve yuvaları vardı. Diledikleri gibi at koştururlardı. Zaman zaman da toplanıp karakol ve köy basarlardı. Kalabalık alanlarda, otobüs duraklarında bombalar patlatıp canlarımıza kıyarlardı.

Şehirleri esir almıştı bunlar. Köyleri, mezraları haraca bağlamıştı. Türkiye'nin pek çok bölgesinde isyan bayrakları açmışlardı.

Sokağa çıkamıyordu insanlar. Anneler çocuklarını okula göndermekten korkuyordu. Terör, hizmet götüren devlet araçlarını, turizm tesislerini hedef alıyordu.

Şükür, o günlerden bugüne geldik biz! Terörle mücadelede çok büyük başarının altına imza attık. Artık devlet görevlilerimiz ABD'yi ve Avrupa'yı bile "İtlerinize, köpeklerinize sahip olun" diye uyarabiliyorlar.

Kimse hafife almasın, çok büyük bir başarı bu!

***

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya ya da Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a durup dururken mi saldırıyorlar sanıyorsunuz?

Hepsinin altında büyük ölçüde bu kuyruk acısı var. Tamamı planlı, büyük bölümü yıpratma amacına yönelik. TSK'ya yönelik "kimyasal silah kullanıyor" iftirası da bu saldırıların bir parçası! Elbette farkında olmadan bu büyük ve planlı saldırıya alet olanlar da çıkıyor içimizden.

Onlara geriye dönüp, bu ülkenin yaşadıklarına bakmalarını tavsiye ederim. Hepsine "O yılları mı özlediniz, aynı acıları yaşamak mı istiyorsunuz?" diye de sormak isterim.

Çok acılar çekti bu ülke. Ocaklar söndü, canlarımız gitti. Maddi-manevi büyük kayıplar yaşadık. Daha yeni nefes aldık. Üstelik henüz tam anlamıyla düzlüğe de çıkmadık.

Herkesin aklını başına alıp düşünmesin tavsiye ederim!..

<p>Kadıköy'de ağızlıksız gezdirilen Pitbull cinsi köpek, sokak kedisine saldırdı. Kedi uzun çabalar

Kadıköy'de Pitbull dehşeti

Donmuş tavuk çözenler dikkat! Eğer sıcak suda bekletilirse…

Kayseri'de kamyonetler çarpıştı! 1 kişi yaşamını yitirdi, 4 kişi de yaralandı

''Türkiye'de Yılın Otomobili'' yarışmasının test sürüşleri gerçekleştirildi