• $16,7052
  • €17,5215
  • 974.308
  • 2405.36
14 Haziran 2017 Çarşamba

Bakan’ın “masum” suikastçısı

İstanbul Kadıköy’de bir operasyon gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya suikast hazırlığında olduğu bildirilen DHKP-C’li İ.Ö öldürüldü.

Olay çok ciddi aslında: Bir terör örgütü tarafından İçişleri Bakanı’na yönelik suikast hazırlığından bahsediyoruz! Buna rağmen, medyada küçük bir haber olarak yer aldı. Muhalefetten de açıklama yapıp, Süleyman Soylu’ya yönelik bu girişimi kınayan olmadı.

Şimdi ben neden korkuyorum biliyor musunuz?...

Yakında İ.Ö denilen bu kişinin bayraklaştırılmasından! Sanmayın ki DHKP-C ya da bir başka terör örgütünden bahsediyorum. Onlar bunu zaten yapacaklar. Benim dikkati çekmek istediğim, başka çevreler. Hani PKK saflarında çatışırken öldürülen Gezi Olaylarının “Kırmızı Fularlı Kızı” vardı ya, O’na yapılanları düşünürseniz ne demek istediğimi anlarsınız!

Cengiz Çandar, ne yazmıştı O’nun için:

“Gezi’nin içimizi ısıtan en güzel gülüşlü meleği… Toprağa düşüp, yıldızlara yükselerek içimizi yine yaktı.” CHP’li bazı milletvekilleri de Ayşe Deniz Karacagil adındaki bu kızın posterleri altında yürüyüşe geçmişlerdi.

O kız bir teröristti. “Rakka’da DEAŞ’a karşı savaştı” diye yutturmaya kalktılar, ama aslında Kato Dağı’nda öldürülmüştü. PKK’lı katillerle birlikteydi. Elinde silah, askerimize, polisimize pusu kurmaya çalışırken etkisiz hale getirilmişti. Yücelttiler, kutsadılar, yere göğe sığdıramadılar. Posterlerini bastırıp dağıttılar. İçlerinden Cengiz Çandar gibi O’na “melek” diyenler bile çıktı.

İşte o yüzden, bu ülkenin bir bakanını öldürmek isteyen İ.Ö’ye de aynı muamele yapılırsa şaşırmayın. Yakında bazı gazetelerde, “Polis kapısını kırıp içeri girdi ve sorgusuz sualsiz infaz etti” türünden haberlerle karşılaşırsanız, hiç yadırgamayın.

Çünkü, bizim ülkemizde bu tür olayların ardından fırsatı ganimet bilip ortaya fırlayanlar var. Hemen devlete, polise, askere sövmek ve teröristi bayraklaştırarak kutsamak gibi bir hastalık içindeler.

O teröristlerden hiçbir farkları yok aslında!

? ? ?

Alıştık artık, her fırsatta karşımıza çıkıyor bunlar…

Gezi Olayları oluyor, sağa sola saldırıp, kamu mallarını yağmayan barbarlar ve vandallarla aynı fotoğraf karesi içinde yer alıyorlar. Buna karşılık, PKK masum sivilleri katlederken, sırra kadem basıyor, ortalıkta görünmüyorlar.

Türkiye’ye karşı kumpas kuruluyor, MİT TIR’ları durduruluyor, bir bakmışsınız “İşte gördünüz mü?” diye bağıranların en önünde yine bunlar var.

Batılı bir siyasetçinin Türkiye’ye karşı saldırıya geçip, hakkımızda ağır ifadeler kullanması, bunların en mutlu olduğu an. Gevşiyorlar, adeta yamuluyorlar, gülerken ağızları kulaklarına varıyor.

Değişik bir yapıları var. Kimi gün PKK ağzıyla konuşuyorlar, kimi gün de FETÖ’nün sözcülüğüne soyunuyorlar. Herhangi bir ahlaki temelleri yok. Bu ülkeye kim daha fazla zarar veriyorsa, onun yanında olmayı meziyet sanıyorlar.

Mesela Halkbank Genel Müdür Yardımcısı ABD’de tutuklanırsa büyük mutluluk yaşıyorlar. Türkiye, AB ülkelerini sollayıp, büyüme rakamlarında onların iki katına ulaştığında karalar bağlıyorlar.

Bunlar Amerika’ya aşk ile bağlılar. AB’ye sevdalılar. Yaşadıkları ülke olan, ekmeğini yiyip, suyunu içtikleri Türkiye’ye ise, alabildiğine uzaklar. Bizimle birlikte yaşıyor, ama “bizimle” kavgalılar.

Ya mazoşist bunlar, ülkelerinin ve kendilerinin acı çekmesinden zevk alıyorlar. Ya da “bizden” görünmelerine rağmen, bizden çok uzaklar.

Kısacası, nerede aleyhimize bir gelişme var, oradalar.

? ? ?

Düne kadar milleti “Türkiye’nin İran gibi olmasıyla” korkutuyorlardı. Ne zaman ki İran’la aramızda problemler çıktı, İran sevdalısı kesildiler. İçlerinden Türkiye ile çatışması halinde “İran’ın yanında yer alacaklarını” söyleyenler bile çıktı. Suudi Arabistan’ı hiç sevmez bunlar. “Arap” der aşağılar, “din devleti” der yerden yere vururlar. Şimdi Türkiye ile ayrı düştü ya, yakında hep birlikte Suudi Kralı’na övgüler düzenlerse şaşırmamak gerekir.

Sözde “demokrat” geçinirler, “insan hakları” denince mangalda kül bırakmazlar, ama…

Ölçüleri de değerleri de yoktur bunların. Komünist, faşist, darbeci, emperyalist uşağı, terör destekçisi, velhasıl her şey olabilirler, fakat bir tek bu milletten yana olmayı beceremezler. İşte o yüzden korkuyorum ya!..

<p>Akşam  Gazetesi Spor Yazarı Şafak Gözen, transfer pazarında yaşanan son gelişmeleri Orçun Özateş

TRANSFER AKŞAMI'NDA BU HAFTA

Esrarengiz Höyük! Türkiye'de başka örneği yok

Fenomen baba-oğul yine herkesi şaşırttı! Eski atarinin içinden bakın ne çıktı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (30 Haziran 2022)