• $9,5426
  • €11,1027
  • 546.916
  • 1455.42
2 Şubat 2018 Cuma

ABD’li generalin hakareti ve CHP

Bir yanda PKK, YPG ya da SDG adı verilen terörist yapılanmalar var. Diğer tarafta dünyanın sayılı ordularından biri olan Türk Silahlı Kuvvetleri

Kıyaslanabilir mi birbirleriyle?

Kıyaslanamaz elbet. Biri çapulcular sürüsü. Diğeri başarılarla dolu geçmişi olan düzenli bir ordu. Nitekim, Afrin’de görüyoruz işte: Mehmetçik vuruyor, YPG kaçıyor. Çığlık çığlığa dünyaya “Durdurun bu operasyonu” çağrıları yapıyor.

Yetmiyor, Türkiye karşıtı çevreler de “Dur yapma, operasyonun sınırlı ve süreli olsun” türünden çıkışlarla bunları korumaya çalışıyor.

İşte böyle bir ortamda ABD’nin Merkez Kuvvetler Komutanlığı’nın (CENTCOM) başındaki General Joseph Votel, bakın ne diyor:

-Kanımca DEAŞ’a karşı en etkili güç SDG’liler.

Türkiye’yi ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ni bir kenara iterek, SDG’lilerle yola devam edeceğini söylüyor. Üstelik, onları “etkili güç” olarak pazarlamaya çalışıyor. Bir de utanmadan YPG’liler için “Hepimiz, küresel toplum onlara minnettar olmalı” ifadesini kullanıyor.

Bu, tek başına Fırat Kalkanı Operasyonu’nu düzenleyip, DEAŞ’a en büyük darbeyi vuran Türkiye’ye de, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne de hakarettir. ABD’nin kötü niyetinin dışa vurumudur.

Meselenin DEAŞ filan olmadığı iyice ortaya çıkmıştır artık.

Bunlara ve yaptıkları açıklamalara itibar etmeden kendi yolumuzda yürümemizin ne kadar isabetli olduğu her geçen gün daha iyi görülüyor.

***

Hafta sonu CHP’nin kurultayı var…

Neler mi olacak? Tabi kii Kemal Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan seçilecek. Gelen bilgilere bakılırsa, CHP’deki dönüşüm tamamlanacak, Kemal Bey partiyi “10 Aralıkçılar” ve “İkinci Cumhuriyetçilere” tamamen teslim edecek. Atatürk’ün CHP’si, ABD’li General Votel ile aynı düşünceler içinde olan kafalarla dolacak.

İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun yaptığı açıklamaları okumuşsunuzdur. Kılıçdaroğlu adına konuşuyor, O’na destek vereceğini söylüyor. Gelen bilgilere bakılırsa, Genel Başkan’a Parti Meclisi için isim bile veriyor.

Bu isimler arasında Zeynep Altıok’un bulunduğu söyleniyor. Biliyorsunuz, Aylin Nazlıaka’nın başına patlayan Atatürk resimlerinin indirilmesi olayının içinde Altıok’un da yer aldığı iddialar arasında. Gülseren Onanç ve Necdet Saraç gibi aynı yolun yolcusu isimlerin, Kaftancıoğlu tarafından Kılıçdaroğlu’na tavsiye edildiği konuşuluyor.

Kaftancıoğlu’nun sosyal medyada yaptığı paylaşımları, HDP ve PKK gibi yapılanmalara nasıl baktığını biliyorsunuz. Tekrar hatırlatmaya gerek yok herhalde.

Bu arada, Kurultay öncesi HDP’ye yakın isimler ortalıkta boy gösteriyor. Murat Özçelik, seçim öncesi HDP destekçiliği yapmıştı ve bu yüzden partiden uzaklaştırılmıştı. Şimdi yeniden ekipte yer alacağı iddia ediliyor.

Ayrıca, Selin Sayek Böke gibi bazı isimler “sol söylemden” bahsederek, açıklamalar yapıyor. Ama batıya yakın ve onlar tarafından parlatılmaya çalışılan isimler bunlar. Baksanıza, CHP’nin sol söylemlerinin ne olacağını bile batı belirliyor!

1980 öncesinin eylemci solun liderleri de yazdıkları yazılarla, CHP’deki yeni dönem politikalarını belirlemeye çalışıyor. Teslim Töre, şu ifadelerle CHP’ye yol gösteriyor: “CHP’nin sola kayması için fırsat, Kürt dinamizminin bölgede yaratmış olduğu bu paralelde Afrin’de yaşanan devrimci dalga olayıdır.”

CHP, CHP olmaktan çıkarılmak isteniyor.

Bugün CHP’de bulunan, ancak kapalı kapılar ardında “CHP’li olmadıklarını” söyleyen, farklı görüşlerin sahipleri parlatılmaya çalışılıyor.

***

Kılıçdaroğlu döneminde CHP içindeki “ulusalcıların” çoğu tasfiye edildi. Kurultayın ardından onlara son darbe de vurulacak.

Muharrem İnce’nin etrafında toplanacak “ulusalcılar” kapının önüne konulacak. Böylece, HDP’nin ve HDP fikriyatının CHP’ye monte edilmesinin önündeki engeller tamamen ortadan kalkacak.

Söylemedi demeyin…

Azıcık kalmışsa bile, CHP içindeki yerli ve milli isimlere bundan sonra hayat hakkı tanınmayacak. Kurultay’ın ardından öldürücü darbeler peş peşe gelecek.

Kılıçdaroğlu’nun “Yeni CHP’sinin” ne olduğunu ve ne işe yaradığını daha iyi göreceğiz Kurultay’ın ardından.

***

Tatlı su solcuları, batının dümen suyunda hareket edenler ve “halkların kardeşliği” diye ortalıkta dolaşanlar…

Sevinin, CHP’de güzel günler bekliyor sizi.

Ama CHP için aynı değerlendirmeyi yapamam. Bu millet prim vermez böyle bir yapıya. Ülkeye sıkıntı yaşatsa da, asıl sıkıntıyı CHP yaşayacak. Bekleyin, az kaldı, hep birlikte göreceğiz.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu