• $17,9331
  • €18,4099
  • 1039.38
  • 2864.25
26 Temmuz 2019 Cuma

İyi yürekli insanlar hala var

Bugünkü köşe yazımda hem sanat camiasından hem de yurdum insandan iki yardımseveri sizlere tanıtmak istiyorum. İyi insanlar hâlâ aramızda!

İlk kahramanımız, Kocaeli’nde özel halk otobüsü şoförü Bayram Yıldırım… Bayram Yıldırım, 12 yaşında kas hastalığı olan oğlu Ramazan’la Körfez’e gitmek isteyen anne Sibel Biter’in çaresiz halini görünce koltuğundan kalkıp, hasta çocuğu aracına bindirmek için yardım ediyor.

Bununla da kalmayan yardımsever halk şoförü, bu kez güzergâhından çıkarak Ramazan ve annesini evlerine gidebilecekleri Körfez ilçesindeki otobüs durağına götürüyor. Yanaşması yasak olmasına rağmen yolcusunu yarı yolda bırakmayan Bayram Yıldırım’ı bu davranışından ötürü tebrik ediyorum.

Kimi şoförler bir yolcusunun inmesini beklemeden hareket ettiği için ölüme neden olurken kimileri ise işte böyle bize ‘Hâlâ iyi insanlar var’ dedirtebiliyor.

Bu örnekler inşallah çoğalır...

AFERİN REYNMEN’E

İkinci yardımsever şahsımız son günlerin konuşulan ismi Reynmen (Yusuf Aktaş)! ‘Ela’ adlı şarkısının 1 haftada 50 milyondan fazla izlenen fenomenin sahte tıklanma satın aldığı konuşulurken Reymen, ikinci single çalışmasıyla rekora koşuyor. Bu tıklanmalarla toplamda 110 bin TL kazanan fenomen, izlenme parasını vakıf ve hayır kurumuna bağışlayacağını söyledi.

Bu sözünde durur ya da durmaz bilemem ya da sahte tık satın almış vs. Bunlardan ziyade beni mutlu eden şey, 23 yaşındaki Reynmen’in yardıma muhtaç olan insanlarımıza el uzatmak için harekete geçmesidir…

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?