• $8,4604
  • €10,2819
  • 500.711
  • 1441.33
18 Mayıs 2018 Cuma

Filistin’de zulüm var!

Bu zulümdür, insafsızlık insanlık dışı bir eylemdir. Bir keskin nişancının namlusunun ucunda can veren gençler, yaşlılar ve çocuklar... Bile bile ölüme gidiyorlar. Kendi canları pahasına…

Biliyorlar ki verdikleri can, bu korkunç katliama yol açan İsrail devletine ve tabii Başkan Trump’a utanç olarak geri dönecek. Onlar aynı toprakların bir başka yerinde kutlama yaparken, can veren çocuklar birer utanç vesikası olarak tarih boyunca boyunlarına asılacak.

Filistin’de yaşananları hepiniz gibi ürpererek izledim. 60 can yitirildi. Tam 3 bin kişinin kanı toprağa aktı. Uğruna ölümü göze aldıkları topraklarına.

Türkiye dışında tüm dünya suskun, tüm dünya sağır adeta... Çığlıkları duymuyorlar. Akan kanları görmüyorlar. Olayları üstünkörü açıklamalarla geçiştiriyorlar. Keşke elimizden bir şeyler gelse demekten başka bizler de bir şey yapamıyoruz. Dualarımızdasınız... Umut ediyoruz, bir an önce bu katliamın son bulması için... Bir an önce…

ENGEL BEDENDE DEĞİL ZİHİNDE!

Öncelikle engelli kelimesinden hoşlanmadığımı ve bu arkadaşlarımıza özel insanlar demek istediğimi belirtmek istiyorum.

Onlar için elbirliğiyle çaba göstermemiz gerektiğine inanıyorum. Kendi adıma bulabildiğim her fırsatta desteklemeyi önemsiyorum.

Geçtiğimiz hafta sağ olsunlar beni bir ödülle onurlandırdılar. Engelsiz Yaşam Vakfı tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Yılın En İyileri Ödül Töreni’nde beni ‘Yılın En İyi Fantezi Müziği Sanatçısı’ ödülüne layık gördüler.

Benim için bu ödülün anlamı çok büyük.

Tören sonrası gazeteci arkadaşlarıma da söylediğim gibi hayatın her alanında engelleri kaldırmanın gerekliliğine inanıyorum.

Engellerin bedenlerde değil, zihinlerde olduğunu düşünüyorum.

Toplumsal olarak kendimizi başkası yerine koyarak düşünmenin ve eyleme geçmenin gerektiği kanısındayım.

Bu yüzden Engelsiz Yaşam Vakfı’na ve özel kardeşlerimize destek olan tüm yüce gönüllü insanlara bizlere örnek oldukları için bir kez daha buradan teşekkür ediyorum.

Sanatçıya destek veren gece

Biz sanatçıları genellikle kendi kategorilerinin bulunduğu ya da ödül aldığı gecelerde görmeye alışmışsınızdır. Başarılarımız taçlandırılır, gururlanırız.

Bazen sadece, birbirimizi alkışlamaya gideriz. Bazen de ödül vermeye… Hem fena mı bu geceler sayesinde uzun zaman birbirimizi göremediğimiz arkadaşlarımızla kısa süreli hasret gideririz. Yani genel olarak severiz ödül törenlerini layıkıyla yapılıyorsa tabii… Bu yıl Sabah Gazetesi tarafından bir ezber bozuldu diyebiliriz. İlk defa Sabah Yıldızı Kültür ve Sanat ödülleri töreni düzenlendi ve sadece tiyatro, sinema dalında ödüller dağıtıldı. Fakat bu gecenin farkı şuydu: Ayırt edilmeden tüm sanatçılar, TV yıldızları ve iş hayatının başarılı simaları davet edilmişlerdi. Yani sanatın belirli dallarında ödül dağıtılıyor olsa da gelen kitle çok geniş bir yelpazeye sahipti…

Biz de Turkuaz Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Albayrak’ın davetlisi olarak tüm ödül alan sanatçılarımızı alkışlamak üzere oradaydık.

İşte sanatın gerçek anlamının hakkı bu diye düşündüm. Kitleleri buluşturması, bu kitlelerle ahenkli bir denge kurması…

Bu tablonun tüm törenlere yansımasını ve Sabah grubunun başlattığı kültür ve sanat törenlerinin tüm sanat dallarını kapsayacak şekilde yayılmasını temenni ediyorum.

<p>Libya açıklarında batmak üzere olan şişme bottaki 97 düzensiz göçmen, bölgedeki Deniz Kuvvetleri

MSB duyurdu: Mehmetçiğin dikkati faciayı önledi

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi