• $13,4611
  • €15,2767
  • 796.133
  • 2042.08
21 Aralık 2018 Cuma

Ajda Pekkan’dan 20 yıllık sözleşme

Türkiye’de müzik denince akla gelen ilk isimlerden biri Süperstar Ajda Pekkan. Her daim gündemde ve önde... Ajda Hanım 72 yaşında olmasına rağmen enerjisiyle gençlere taş çıkarıyor. Ajda Hanım, müzik camiasının yol göstericisi konumunda olan DMC ile çalışıyor. Ve öğrendiğime göre; Ajda Pekkan, DMC Genel Müdürü Samsun Demir’le arasında bir sözleşme hazırlığı var. Sıkı durun sözleşmenin süresini söylüyorum: Tam 20 yıl... Evet, yanlış yazmadım tam 20 yıl. Ajda Hanım, daha şimdiden 20 yılda yapacağı 3 albümün hazırlığını yapıyor. Bu sözleşme haberine çok sevindim açıkçası çünkü Ajda Pekkan şarkılarını bilmemek, bilip de sevmemek mümkün değil. Hepimizin biraz daha canlı, biraz daha hayatta hissedebilmemiz adına en az 20 yıl daha Ajda Pekkan dinleyecek olmak beni oldukça mutlu ediyor. Bu vesileyle Ajda Pekkan’ı da DMC ailesini de kutlarım. Dilerim bu birlikte yaşayacakları başarılarının yalnızca ilki olur.

YÜREK BURKAN HİKÂYE

Bugün gördüğüm bir haber yakın zamanda yaşadığım bir konuşmayı hatırlattı bana. Yurtdışından 2 yabancı misafirimiz geldi. Haliyle biz de tarihi yerler Sultanahmet ve Eminönü’nü gezdiriyoruz. Bir tanesinin dikkatini çekti de sordu; ‘Türkiye’de hiç evsiz yok mu?’ diye. O an düşündüm hakikaten de Avrupa ve Amerika kentlerinde herkesin görmeye alışık olduğu evsizler İstanbul’da yoktu.

Bunun sebebi o gün de söylediğim gibi hepimizin içinde var olan birlik ve iyi insan olma duyguları…

Bütün bunlar da aklıma Şanlıurfa’da yaşanan buruk bir haberden geldi. Şanlıurfa Siverek’te Kazım Polat isimli bir vatandaş, gece vakti parkta bulunuyor. Onu bulan polisler ise şaşkın. Neden parkta yattığı sorulduğunda ise kızına sığındığını ama damadıyla aralarında sorun çıkmasın diye evden ayrıldığını söylüyor.

Olacak iş mi?

Kazım Polat iki küçük oğlu ve bir kızını da akrabalarına bırakmış gecelerini parkta geçiriyormuş.

Bunun üzerine, parka intikal eden polis memurları, Kazım Bey’i alıp artık soğukta durmasına gerek olmayan bir yere götürüyorlar. İşin yürek ısıtan kısmı bu, sebebi her ne olursa olsun zorda olanı, yardıma ihtiyacı olanı korumak ve kollamak bizi daha güçlü kılıyor. Ve bu bizim tüm toplum olarak en güçlü özelliğimiz.

<p>New York Belediye Başkanı Eric Adams. tezgâhın gece geç saatlerde açık olduğunu belirtti. Manavla

New York Belediye Başkanı, Türk manavını seçti

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız

Sarımsağı böyle tüketenler dikkat! Bu hatayı sakın yapmayın