• $32,2511
  • €35,0023
  • 2418.47
  • 10676.7
17 Mart 2023 Cuma

Plüton Kova'da

Plüton'un Kova burcuna girişi, yılın açık ara en önemli geçişidir ve Kova burcunda gezegenleriniz veya açılarınız varsa, hayatınızın en önemli geçişlerinden biridir. Plüton ortalama 20 yılda bir burç değiştirir, dolayısıyla farklı bir burca geçtiğinde haritanızın tamamen farklı bir alanını harekete geçirmeye başlar. Etkisi oldukça dramatik olacaktır. Plüton 2023'te Kova burcunda sadece 3 ay geçirecek ama bu, hayatımızın sonraki 20 yılında bizi bekleyenlerin önemli ipuçları ile karşı karşıya bırakacak bizleri. Plüto, tam ve eksiksiz dönüşümün gezegenidir. Dış gezegenler - Uranüs, Neptün ve Plüton hareket ettiren ve sarsanlardır, ancak hayatımızı tamamen değiştiren Plüton'dur. Dünya sistemik bir değişimden geçerken, bireyler olarak bizlerin de baştan sona değişmemiz isteniyor. Sıradan bir düzeyde, Plüton toplumumuz için devrim yaratacak. Kova, insan gruplarının burcudur ve Oğlak ile birlikte toplumu bir bütün olarak temsil eder. Plüton, Mart 2023'te Kova burcuna geçiyor ve bu aynı zamanda Satürn'ün Kova burcundan ayrılıp Balık burcuna geçtiği zamandır. Bu iki eşzamanlı giriş, Satürn'ün artık Kova görevini Plüton'a devrettiğini ve döngünün bir sonraki Balık burcuna geçtiğini gösteriyor.

KOÇ: Bu hafta iş hayatınızda tartışmalar söz konusu olabilir. Özellikle ortak bir projenin sorumluluğu yöneten Koç'lar bu sure içinde öfkenizi kontrol altında tutmalı, fevri davranışlar içinde olmamaya her zamankinden daha fazla önem göstermelisiniz. İsteklerinize ulaşmak için her zamankinden daha fazla çaba göstermeniz gerekecek ve kendi içsel dönüşümünüzü gerçekleştirdiğiniz oranda başarı elde edebileceksiniz. İş hayatınızda her şey beklediğinizden daha iyi olabilir gayretli ve sabırlı olduğunuz takdirde. Giderlerinizi yönetmek için akıllı çözümler düşünmelisiniz. Özel yaşamınızda uzun bir süredir devam eden karabulutların dağılmasına gerçekçi davranarak hatalarınızın ve size yapılan yanlışların adil bir şekilde farkına varmanızı sağlayacak.

BOĞA: İş hayatınızda sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Geçmişte engellendiğiniz haksızlığa uğradığınız konularda öylesine önemli etkili gelişmeler yaşanabilir ki herkesin cennetinin de cehenneminin de bu dünyada yaşandığına şahitlik edebilirsiniz. Öğrenci Boğa'lar sizlerde eğitim hayatınıza gereken önemi vererek hareket ederseniz başarısız olduğunuz pek çok konuda önemli bir çıkış yeni bir başlangıç gerçekleştirebilirsiniz. Evli Boğa'lar sizlerde bugünlerde eşinizin aşırı eleştirel en ufak hareketinizden nerede ise rahatsızlık duyarak tepki verdiği davranışları karşısında ona nasıl davranacağınızı belirlemekte zorlanabilirsiniz. Sakin kalın ve onun sakinleşmesini bekledikten sonra iyi bir uyarı ile kendisine gelmesini sağlayın. Sabrınız ilişkinizin en güzel keyifli zamanlarının kapılarını aralayacak sizlere

İKİZLER: İş hayatınızda zarar ettiğiniz konularda zekanızı ve olgunluğunuzu konuşturarak yeni fırsatlar, yeni imkanlarla karşılaşabilirsiniz. Finansal konularda bu enerjiyi çok iyi değerlendirmelisiniz. Karlı yatırımlar gerçekleştirebilir uzun vadede nakit akışı sağlayacak ek işler yapabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise sürpriz gelişmeler söz konusu aşk yüreğinizi taçlandırabilir...

YENGEÇ: Bu hafta iş ve özel hayatınızda ilişkilerinizi güçlendirecek daha doğrusu güçlü bağlarınız daha da kuvvetlenecek ve size değer veren kişilerden gelecek şanslar yakalayacaksınız. Haklı olmak için haksız davranışlar içinde olmadığınız sürece! İş hayatınızda ise sorumluluklarınızın ağırlığı strese girmenize ve tartışmaya hazır bir ruh hali içinde olmanıza sebep olabilir. Dikkatli olun özellikle yönetici pozisyonunda olan insanlarla ilişkilerinizin bozulmaması için hassas olmalı iş hayatınıza duygularınızı yansıtmadan hareket etmelisiniz. Özel yaşamınızda bekar Yengeç'ler yeni tanışmalar aşk hayatınızın rotasını değiştirebilir.

ASLAN: İş hayatınızda yeni imkanlar yeni projeler için sürpriz tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Yenilikçi davranmalı, her türlü işbirliğine yeni fikir ve projeye açık olmalısınız. Size bu teklifleri getiren insanlar sizin neleri başarıp başaramayacağınızın bilinciyle size geliyorlar, bunun farkına varmalı yeteneklerinize de kendinize de güvenerek kararlar almalısınız. Özel yaşamınızda ise evli Aslan'lar sizler için oldukça hassas ve seçimlerinizin fazlasıyla önem taşıdığı günler. Sorunlarınız varsa ve aşmakta zorlanıyorsanız, Olayları tek taraflı düşünmemeli biraz anlayışın ilişkinizi güçlendireceğini bilerek hareket etmelisiniz ilişkiniz ile ilgili sonucu ise sizin tercihleriniz belirleyecek.

BAŞAK: İş ve özel yaşamınızda haftanın ilk iki günü hiç kimse ile tartışmamaya özen gösterin. Kontrolünüz dışında gerçekleşecek olaylarla karşılaşabilirsiniz. Akışa ayak uydurun ve değiştiremeyeceğiniz gerçekleri kabullenerek hareket edin. Özel yaşamınızda ise eş ya da sevgilinizle aranızda ki tutku ve heyecan artarken aynı zamanda tartışmalar ve zıtlaşmaları da beraberinde gelecektir. Aynı şeyler üzerinde farklı düşünülebileceğini kabullenerek hareket ederseniz sorunları çözüme kavuşturabilirsiniz. Eş ya da sevgiliniz le üstünlük çabası içine girerseniz duygularınızı hırsa kurban edersiniz dikkatli davranın.

TERAZİ: Bu hafta iş değişikliği düşünüyorsanız gerçekleştirebilir yeni bir iş ya da projenin başına geçebilir, iş hayatınızda kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz imkanlarla karşılaşacağınız yeni bir iş teklifi alabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise evli Terazi'ler öfkeyle kararlar almadan önce son derece iyi düşünmeli kaybedeceğiniz ve kazanacaklarınızın manevi dengesini hesaplayarak hareket etmelisiniz. Eğitim hayatı devam eden Terazi'ler arzu ettiğiniz eğitim programı ile ilgili beklediğiniz haberleri alabilir belki de kazanacağınız burs haberi ile eğitim hayatınıza bambaşka bir yön çizebilirsiniz. Bekar Terazi'ler sizlerde aşka küskün ruhunuzu kırılmış kalbinizi aşkın mucizevi gücü ile iyileştirecek o özel insanla karşılaşabilirsiniz.

AKREP: Bu hafta duygusal konularda zorlukları ve geciktirilmiş olsa da kaçınılmaz ayrılıkları beraberinde getirebilir sizlere. Sürekli tekrar eden problemlerinize yeni bir tanesinin daha eklenmesiyle birlikte olduğunuz insanın aşağılayıcı suçlayıcı davranışlarla karşılaşabilirsiniz. İş hayatınızda ise resmi kurumlarda çalışan Akrep'ler bürokratik engeller ile gerginlikler yaşayabilirsiniz mücadeleci olmalı ve zorlukların üzerine gitmelisiniz. Özel yaşamınızda ki sorunları sonlandırdığınız takdirde sakinleşen zihninizle iş hayatınızda ki zorlukları atlatabilecek enerjiyi kendinizde bulabileceksiniz.

YAY: İş ve aile hayatınıza yansıtmalı ve son derece mücadeleci ve girişimci davranmalısınız. Öfkeden aynı tekrarlardan her konuda uzak durmalı, kendinizi geliştirmeli ve iş hayatınızda iş birliklerine de güç birliklerine de açık olmalısınız. Özel yaşamınızda ise beraberliğinde ani bitişler yaşamış olan Yay'lar, geçmişte kaçırdığınız şansları tekrar önünüze getirecek. Sizin hatalarınız ya da yeterli çabayı gösteremediğiniz için biten ilişkinizle ilgili önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Maddi manevi olumlu enerjiler sizinle birlikte ilerlerken aldığınız her nefesi daha anlamlı hale getirmek sizin iradenizde. Şimdi geç olmadan iradenize güvenin ve hayatın güzelliklerine güzellik katın.

OĞLAK: İşle ilgili konularda yeni insanlar tanıyabilir, yeni girişimlerde bulunarak kısa sürede başarılı işlerin altına imza atarak maddi manevi kazançlı çıkacağınız işlere yönelebilirsiniz. Fikirlerinizin kazanıma döneceği bu günleri iyi değerlendirmeli mesleki konularda hiçbir çalışma ve görüşmeyi ertelemeden hareket etmelisiniz. Kazanımlarınız artmaya başlarken para düşkünü simsar yakınlarınıza ve sözde arkadaşlara da dikkat etmelisiniz. Özel yaşamınızda ise kendi yakınlarınızla ilgili konularda hayal kırıklıkları yaşayabilir, arkanızdan çevrilen çirkin oyunları fark ederek bu kadarını nasıl yapabildiklerini anlamakta zorlanabilirsiniz. Bu güçlü enerjiyi doğru şekilde kullanmalı ve bu kişilerle aranıza deyim yerinde ise aşılması güç taş duvarlar örüp arkanızda bırakmalısınız. Aşk hayatınıza eş ya da sevgilinize minnet ve sevginizi göstermeli bu kişilerin etkisi altında kalarak aşka yaptığınız haksızlıkları telafi etmek için çaba göstermelisiniz.

KOVA: Aşk en saf en tutkulu en güzel hali ile gelip kalbinize ansızın okunu atabilir. Heyecanı yüksek kalıcı bir birlikteliğe adım atabilirsiniz. İş hayatınızda gizli saklı olayların içine çekilmek istenebilir buna bağlı yanılgılar yaşayabilirsiniz. Size güvenen insanların sırlarını ifşa etmekten uzak durmalı öfkenize yenilerek size güvenen kişileri yarı yolda bırakmamalısınız. İşinizle ilgili konularda kimsenin sizi yönlendirmesine izin vermeyin. Yine bu dönemde akrabalarınızla ilişkilerinizde gerginlikler yaşayabilirsiniz. Uzun zamandır kronikleşmiş bir sağlık sorununuz varsa yada geçmişte ciddi bir sağlık sorunu yaşadıysanız mutlaka bir doktora görünmeli ve ciddi sorunlar çıkmasının önüne geçmelisiniz. Finansal konularda ise şans sizden yana beklenmedik ek gelirler söz konusu olabilir.

BALIK: Bu hafta Evli Balık'lar ilişkinizde sorunlar durmaksızın aynı tekrarlarla sizi yoruyor ve artık bu duruma dayanamıyorsanız ya noktayı koyacak ya da birlikte olduğunuz insanın duygularınızla oynamasına izin vermeye devam edecek ve tek taraflı kendinizi bu ilişkiye feda edeceksiniz. Değişmeyeceğini bildiğiniz gerçekleri hayallere tercih etmek istiyorsanız seçim sizin. Arkadaşlık ilişkilerinizde ve özel yaşamınızda kendinize her zamankinden daha fazla değer verecek bulunduğunuz şartları farklı bakış açıları ile değerlendirerek doğru kararlar alabileceksiniz. Bu süreçte dikkat etmeniz gereken konu ilişkileriniz ister iş ister aileniz olsun tüm ilişkilerinizde dikkatli olmalı ve tek taraflı düşünmeden hareket etmelisiniz. Hepimiz aynı yöne bakıyor farklı yönleriyle değerlendirmelerde bulunuyoruz bunu aklınızdan çıkarmayın. İşinizle ilgili konularda da rakiplerinizin önüne geçebilir önemli bir terfi alabilir kendi işinizin sahibiyseniz önemli bir çıkış yakalayarak maddi manevi üst seviyelere çıkabilirsiniz.

<p>19 Mayıs'ta İbrahim Reisi ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham  Aliyev birlikte baraj açılışı yaptı.

İRAN CUMHURBAŞKANI İBRAHİM REİSİ KİMDİR?

Kapış kapış gidiyor: 80.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri

2024 bekçi alımı ne zaman?

Serenay Sarıkaya Mardin'de!