• $8,7262
  • €10,3725
  • 497.338
  • 1391.06
16 Ağustos 2019 Cuma

Modacı olmasaydım, terzi olurdum

Modacı Oktay Seven ile bu haftaki köşemizde bir araya geldik. Seven ile kariyer yolculuğunu konuştuk.

Moda yolculuğunuz nasıl başladı?

İskenderun’dayken lisede bir arkadaşımın mezuniyet kıyafetini hazırladım. Ondan sonra zaten bu işi yapmam gerektiğini bana geometri hocam Şule Barlas söyledi. Öğretmenler derler ya öğrencilerin yönünü belirler. Gerçekten demek ki benim de bu yönüm baskınmış ki bende modayı seçtim ve daha sonrasında Cemil İpekçi’nin yanında staj yaparak, ilk adımı attım.

Gökbilimi astroloji hayatınızın neresinde?

Yengeç burcuyum. Biliyorsunuz Yengeç’ler daha çok duygularıyla ön plana çıkmış burçlardır. Benim yükselenim Terazi olduğu için tam bir duygusal. Gökyüzünün enerjisine göre hareket ediyorum daha çok. Astroloji modayla bağlantılı zaten... Hangi gün, hangi renk giymemiz gerektiğini, hangi günün enerjisi hangi rengi temsil ediyor ona bakıyorum.

DEFİLE YAPMAK İSTİYORUM

En büyük korkunuz ve hayaliniz nedir?

Hayatımdaki en büyük korkum, herhalde anne, babamı kaybetmek olur. Hayallerimin peşinden koşup geldim İstanbul’a. Çünkü İskenderun çok küçük bir yerdi, orada modacı olamazdım terzi olurdum herhalde. Sanırım bundan sonra da bir defile yapıp adımın imzasını atmak gerekiyor.

Güçlü ve zayıf yönünüzü birer kelimeyle ifade eder misiniz?

Zayıf yönüm duygusal, güçlü yönüm çalışkan olmam.

Hayat felsefeniz nedir?

Hayatı dolu dolu yaşa.

GRİ RENKLER ÖN PLANDA

Okuyucularımız için küçük moda tüyolarınız var mı?

Bu sezonda renklerde pek farklılaşma yok, geçen sezonun devamıymış gibi… Kış sezonunda da yanık orange, koyu lacivert, morlar, mürdümler yine önümüze çıkacak. Bu sene gri antrasit renkleri ve griler ön planda diyelim.

KOÇ

İşinizle ilgili yeni başlangıçlar ve yatırımlar gerçekleştirebilirsiniz. Özel yaşamınızda son derece şanslı etkiler söz konusu. Yeni bir ilişkiye adım atabilir var olan ilişkinizi resmiyete taşıyabilirsiniz.

BOĞA

İş hayatınızda yaşanacak olumlu gelişmeler sizi cesaretlendirecek. Bekar Boğalar sürpriz bir yakınlaşma yaşayabilir bir anda aşkın rüzgarının savurduğu yöne ilerlemeye başlayabilirsiniz.

İKİZLER

Para alışverişlerinizde dikkatli olun. İş hayatınızda hafta boyunca işbirliği içinde olduğunuz ya da ortaklıklarınızın bozulmasına neden olacak her türlü davranıştan kaçınmalısınız.

YENGEÇ

Olumlu enerjilerle dolu bir hafta sizi bekliyor. Özel yaşamınızda eşinizin geçmişinde yaşadığı bir ilişki ya da evliliğinden kaynaklanan sorunlar beklenmedik bir şekilde karşınıza çıkabilir.

ASLAN

İşinizle ilgili her konuda yapacaklarınızı planlayarak hareket etmeniz gerekmekte. Özel yaşamınızda birlikte olduğunuz kişinin söylediklerinden çok davranış diline dikkat edin.

BAŞAK

Cesaretiniz ve inancınızın gücü sayesinde kariyer hayatınız bambaşka bir boyut kazanacak. Özel yaşamınızda uzun süredir devam eden bir arkadaşlığınız aşka dönüşebilir.

TERAZİ

Gökyüzü bu hafta iş, eğitim ve özel hayatınızda yaşadığınız zorluklardan sonra bu alanlarda ön plana çıkarak hak ettiğiniz pozisyon ve kazancı elde edebileceğinize işaret etmekte.

AKREP

Gökyüzü haftaya olumlu enerjilerle gireceğinizi müjdelemekte... Yeter ki sahip çıkmanız gereken değerlerin farkına varın. İş hayatınızda yeni başlangıçlar ve fırsatlara erişebilirsiniz.

YAY

Gökyüzü haftanın ilk iki günü iş arkadaşlarınızın gerçek yüzlerinin ortaya çıkacağına işaret ediyor. Bekar Yaylar şanslı bir dönemdesiniz sosyal olmalı ve yenilikleri kabullenmelisiniz.

OĞLAK

İşte ve aşkta yüzünüzü güldürecek kalıcı olumlu gelişmelere yaşanacak. Yeni bir ilişkiye başlayabilir iş hayatınızda olumlu ve sürekli kazançlar elde edebileceğiniz imkanlara kavuşabilirsiniz.

KOVA

İş hayatınızda süregelen sıkıntılarınızı, arkanızda bırakabilmek için harekete geçeceksiniz. Eşinizle sorunlarınızı yenilemek yerine aşkın sihrine kapılmalısınız.

BALIK

Bu hafta sizi kazançlı çıkaracak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hafta sonu günlerinde kemik ağrıları yaşanabilir. Ağrılarınızı önemseyin ve bir hekime başvurun.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumunun açılışında konuştu. Erdoğan, 'Vizyoner b

Başkan Erdoğan'dan dünyaya diplomasi mesajı

Gaziantep'te UNESCO listesinde bir açık hava müzesi: Yesemek

İstanbul'da sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor

İngiliz Kraliyet ailesi de Türkiye'den sipariş ediyor: Kilosu 50 lira!