• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
1 Mayıs 2020 Cuma

Koronavirüs ve psikolojimiz

İçinden geçtiğimiz bu zorlu süreçte kısıtlanmışız düşüncesi kendi iç dünyamızda yoğun çarpışmalar yaşamamıza neden oluyor. Her birimizi geçmişle kıyaslamalara, gelecek ile ilgili endişelere sürüklüyor ve bizleri hırpalıyor. Ruhlarımızı yorgun düşürüyor. Bu günlerde çocuk genç yetişkin her şeyden önce psikolojimizi yüksek tutmalıyız. Şimdi şartlar zorlayıcı olsa da tümsel bütünlüğü görebilmek, kaygı, stres yönetimini yapabilme iradesini ortaya koymalı ve virüsün bizlerden daha güçlü olmadığını alınan tedbirlere bu zorlu sürecin sonunda kazananlar olacağımıza inanmalıyız. Bu süreç bizleri alaşağı etmek yerine güçlendiren dönüştürücü bir hal alabilir seçimlerimizle. Nefes alıyorsak bizi sevenler ve bizim sevdiklerimiz varsa sağlıklıysak her zaman yapılacak bir şeyler, mücadeleye değer gerçekler vardır. Bu enerjileri gelin birlikte dönüştürelim karanlığı ışıkla, hastalıkları şifa ile yenelim hep birlikte.

KOÇ: Bu haftanın başından itibaren sağlıklı bir zindeliğe sahip olacaksınız. Daha önce sağlıkla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, iyileşmeye başlayacaksınız. Aşk hayatınızda ise özellikle evli olanlar tatlı ve romantik anlar yaşayarak, huzur bulacakları enerjiler ile karşı karşıyalar.

BOĞA: Boğa burcunun ilk 10 gününde doğanlar için, haftanın ilk bölümünde yatırım ve dış ilişkiler için uygun bir zaman dilimi. Rakiplerinize sizi engelleyen kişi ve kurumlara karşı uygun cevaplar vermek için nispeten daha güçlü ve kendinden emin bir konumda olacaksınız. Hukuki konularda da bir üstünlük elde etmek için birçok fırsat hafta boyu sizden yana.

İKİZLER: Haftanın başında, mali konularda arzu edilen bir ilerleme elde etmeniz mümkün. Ek gelir kaynaklarından elde edilen gelirlerde tatmin edici bir büyümeye tanıklık ederceksiniz. İşiniz ile ilgili bu hafta hedeflerinize ulaşmak için uygun enerjiler ile karşı karşıyasınız, iyi değerlendirin. Haftanın ilk günlerinde özel yaşamınızda daha yüksek derecede bir bağlanma ve uyum olacaktır.

YENGEÇ: Haftanın başından itibaren, eğitim ve iş hayatınızda çok şey başarmaya meyilli olacaksınız. Devlete ve özel firmalara verilen görüşmelerde başarı göstergeniz oldukça yüksek. Arkadaşlarınızla ve yakın arkadaşlarınızla iyi bir ilişki sürdürebileceksiniz. Hizmet sektöründeki terfinizle ilgili olumlu göstergeler de söz konusu.

ASLAN: Aslanlar, resmi yada özel bir işinizin güvenceye alınması için haftanın başından itibaren harika gelişmeler yaşayabilirler. Finansal konularda yaşadığınız zorluklar azalmaya başlıyor. Dini ve manevi konularla daha fazla ilgilenebilir, ruhunuzu arındırmayı başarabilirsiniz.

BAŞAK: Haftanın başından itibaren, finans ve dış meseleler açısından adalet ve başarı sizden yana. Yasal alanlarda da sizin için olumlu gelişmeler söz konusu. Bu haftanın ilk kısmı sizin için sağlıkla ilgili küçük endişelere neden olabilir. Bu aşamada paniğe kapılmadan hareket etmeli, olayları büyütmemelisiniz.

TERAZİ: Teraziler, profesyonel alanlarda haftanın başından itibaren üstünlük sağlayacağınız enerjiler ile karşı karşıyasınız. Yönetim ve ortaklıklarda kar elde edebilirsiniz. Aşk hayatınızda haftanın başından itibaren romantik anlar ile mutlu olup mutlu edeceğiniz enerjiler ile karşı karşıyasınız. Geçmişte yaşanan sorunlar tamamen çözülecektir. Haftanın ikinci aşamasında bazı sağlık sorunlarınız olabilir dikkatli olmalısınız.

AKREP: Akrepler yatırımlardan beklenmedik kazançlar, başarılar elde edebilirler. Bu hafta başından itibaren anneniz ve yakınlarınızla güçlü bir duygusal bağ kurabilir, arada ki sorunları tamamen çözüme kavuşturabilirsiniz. Bekar Akrepler sizler de hafta boyunca samimi ilişkiler kuracaksınız. Haftanın ilk aşamasında, sağlık açısından iniş ve çıkışlar, bitkinlikler sizleri zorlayabilir.

YAY: Bu hafta akademik sektörde ilerlemekte başarılı olacağınız enerjiler ile karşı karşıyasınız. İş hayatınızda, içinde bulunduğunuz sektörde istisna olmayı hedefliyorsanız, gönülden çaba sarf ederseniz bu hafta başarının tadına varmanız mümkün. Mali konularda haftanın başından itibaren önemli bir liderlik kazanabilirsiniz.

OĞLAK: Oğlaklar, rahat bir yaşam elde etmek için maddi manevi çok olumlu bir başlangıçlar yapabilme şansına sahip olacaklar. Geçmişteki sağlık sorunlarından kurtulmanın ve istikrarlı sağlığın yeniden kazanılmasının, güçlü belirtileri var sizler için. Zor işlerinizle büyük başarılar elde edebilirsiniz. İş girişimleriniz de uzun vadeli anlaşmalar, kazanımlar elde etmeniz mümkün. Haftanın ikinci bölümünde daha iyi bir finansal pozisyonla, iş değişikliği fırsatı yakalayabilirsiniz.

KOVA: Hafta başından itibaren şansınız size destek olacak. Hükümet ve özel işler için yapılan görüşmeler başarılı olabilir. Haftanın ortasından itibaren iş ve eğitim hayatınızda var olanı güçlendireceğiniz, hayırlı sonuçlar elde edebilirsiniz. Finansal konularda ek gelirlerden daha fazla kazanabilirsiniz. Akademik yetenekleriniz ile göz dolduracağınız, pozitif enerjiler ile karşı karşıyasınız.

BALIK: Taşınmaz mülkler, miras ile ilgili meseleler hakkında iyi haberler alacağınız enerjiler söz konusu. Yabancı alanlarda ve yatırımlarda tatmin edici bir büyüme yakalayabilirsiniz. Sağlığınız ile ilgili ise kronik sağlık sorunları olanlar biraz zorlanacakları enerjiler ile karşı karşıyalar, ihmal etmemelisiniz. Bu hafta akrabalarınızdan ve arkadaşlarınızdan yeterince destek alacaksınız.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!