• $17,2279
  • €17,546
  • 960.324
  • 2408.15
26 Temmuz 2019 Cuma

Kitap çıkarıyorum

Bu hafta sevilen TV programcısı Mesut Yar ile bir araya geldik. Merak edilenleri konuştuk.

Mesut Yar’ın gündeminde neler var. İzleyici ve okurlarınızı neler bekliyor?

Şu kadarını söyleyeyim, programlar devam edecek. Benim için bu senenin yeni gündemi çok uzun süredir beklettiğim bir edebiyat projesi. İnsanlar uzun zamandır benden bir roman bekliyordu. O roman geliyor. 14 sene sonra yeniden bir kitap çıkarmayı düşünüyorum.

Astroloji hayatınızın neresinde?

Astroloji elbette benim inandığım pozitif bilimlerden birisi. Her ne kadar insanlar tarafından pozitif bilim olarak kabul edilmese de artık bunun doktorası, akademileri ve kürsüleri var. Gökbilim yani astronomi çok eski bir uğraş. Eski uğraşlarda biliyoruz ki son derece önemli ilim adamları, kahinler ve bunlara göre yol alan medeniyetler var. Bir medeniyet elçisi olarak açıkçası inanmamak mümkün değil.

En büyük korkunuz ve hayaliniz nedir?

En büyük korkum sevdiklerimi yitirmek… En büyük hayalim sevdiklerimle uzun ve sağlıklı bir hayat sürebilmek.

Hayat felsefeniz nedir?

Hayat felsefem, her ne olursa olsun başarmak. Biliyorum hayat insanların karşısına birçok engelle geliyor. Fakat aşılamayacak engel yoktur, aşamayacak adam vardır. Dolayısıyla eğer kendime adam diyeceksem o engellerin hepsini aşmam gerekiyor.

Mesleki hayatınızda unutamadığın en önemli anınız nedir?

CNN Türk’ten ayrılacağımız gün yayınladığımız bir klip vardı (Kaybettiklerimiz). O kadar çok insanı o kadar çok insanla tanıştırdım ki birçok yanlış anlaşılan insan, kendisini benim programlarımda izah etme şansı buldu. Unutamadığım anlardan birisi o klibi yayınladığımız andı. Gerçekten gözlerim yaşarmıştı.

Bir dilek hakkınız olsaydı ne dilerdiniz?

“Şu yaşadığım hayat fena değildir, üstü kalsın” derdim Cemal Süreya gibi. Bu hayatın devamını, bu mutluluğun, dolayısıyla yaşadığım güzel günlerin devamını diliyorum. Başka da bir şey dilemem açıkçası. Herkese sağlık diliyorum.

KOÇ

Bu hafta özel yaşamınızda da güçlü etkiler söz konusu. Krizleri çözüme kavuşturacak aşkla yeniden uyanacaksınız. Bekar ve ilişkisi devam eden Koç’lar krizleri büyütmeyin.

BOĞA

Kariyer ve eğitim hayatınızda çabalarınızın karşılığını almaya başlıyorsunuz. İş hayatınızda güçlü insanlarla zamanı doğru değerlendirerek girişimleri başarıyla gerçekleştireceksiniz.

İKİZLER

Maddi olarak kazançlı çıkacağınız iş birlikleriyle yükselişe geçebilirsiniz. Hastalıklar günlük yaşamınızda sorunlar yaratabilir, ev kazaları yaşayabilirsiniz. Dikkat edin.

YENGEÇ

Haftaya güçlü bir başlangıç yapabilirsiniz. İş ve eğitim hayatınızda sıkıntılarınızı çözüme kavuşturmak için duygusal yaklaşımlardan uzak durmalı ve profesyonel hareket etmelisiniz.

ASLAN

Yolculuklarda sorunlar yakın çevre ve kardeşlerle ilgili problemler yaşanabilir. Çocuk sahibi Aslan’lar onları anlamakta kararlarını kabullenmekte zorluk çekebilirsiniz.

BAŞAK

İş hayatınızda emek verdiğiniz işlerin mükâfatını alacak ve yeni bir statü kazanacaksınız. Kendi işinizi kurmak istiyorsanız riske girin ve kazançlı çıkmayı umun.

TERAZİ

İş hayatınızda yaşanan gerginlikler kısa süreli krizler daha büyük ve güçlü fırsatlarla karşılaşmanızı sağlayabilir. Hızlı düşünün tereddütte kalmadan hareket edin ve kazanın.

AKREP

Özel yaşamınızda eşinizle süregelen sorunlarda ortak değerlerde buluşabileceğiniz bir haftadasınız. İlişkinizde ki samimiyet sürpriz bir tatille daha keyifli bir hal alabilir.

YAY

Değer verip her zaman önemsediğiniz insanlarla birlikte acı tatlı olaylar deneyimleyebilirsiniz. Yeni insanlarla yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Hazırlıklı olun.

OĞLAK

Aşk ve sosyal ilişkilerinizde değer verdiğiniz kişilerin beklenmedik davranışlarıyla karşılaşabilirsiniz. İş ve ailevi meselelerde bireysel anlamda çaba sarf etmek zorunda kalabilirsiniz.

KOVA

Bu hafta işinizle ilgili her konuda dürüst olmalı yapabileceklerinizi net bir şekilde ortaya koyarak, kimsenin size engeller çıkarmasına fırsat vermemelisiniz.

BALIK

Evliliğe giden yolda ilk adımı atabilir beraberliğinde sorunlar olan evli Balıklar ise aşkı karşılıklı fedakârlıklarla, anlayışla aşkla taçlandırabilirsiniz.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı