• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
28 Şubat 2020 Cuma

Hiçbir gezegen geri gitmez!

Güneş sisteminde her şeyin ekliptik düzlem üzerinde ileri doğru hareket ettiğini biliyoruz. Retrograde gezegenler bu hareketi aniden terse çevirip geri gitmezler, boylamsal hareketleri hızla düşer. Daha doğrusu durağanlaşır ve biz dünyadan gözlemlediğimizde geri gidiyormuş gibi gözlemleriz. Bir gezegen Retrograde ise onun temsil ettiği konularda yavaşlamaları, beraberinde getirir. Fakat bu tabir astrolojide, gezegenlerin durağanlaşması için kullanılır bunu unutmamalıyız. Her hangi bir gezegen geri gitse yeryüzünde de gökyüzünde de her şey altı üst olur.

KOÇ

Bu hafta olumlu değişimler sizleri karşılıyor. İş hayatınızda ekip çalışması yaparak isteklerinize ulaşmaya başlayabilirsiniz. İş hayatınızda sorunlar yaşadığınız kişilerle arabulucular sayesinde karşılaştığınız tüm problemleri aşabileceksiniz. Özel hayatınızda ise beraberlikleri devam eden Koçlar karşı tarafın haksız davranışları karşısında gergin zamanlar yaşayabilirsiniz.

BOĞA

Bu hafta işinizle ilgili yeni teklifler alabilir, aynı anda iki iş birden yaparak gelirlerinizi arttırabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise siz bekar Boğalar, işiniz gereği tanıyacağınız biriyle romantik bir başlangıç yaşayabilirsiniz. Evli ya da beraberliği devam eden Boğa’lar endişeleriniz ortadan kalkıyor. Birlikte olduğunuz insanın üzerine düşen fedakarlığı yapmasıyla güven duygunuzu kazanacak.

İKİZLER

Gökyüzü sizi büyük bir değişim enerjisiyle karşı karşıya bırakıyor bu hafta. Uzun zamandır baskı altında tutulduğunuz pek çok şeyden uzaklaşmaya başlıyorsunuz. Daha önce ertelediğiniz pek çok konuyu bu hafta gündeminize alacaksınız. İşinizle ilgili her konuda disiplinli davranışlarınızla hakimiyeti elinize alacak, kendinize yüksek hedefler belirleyerek kararlı adımlarla ilerleyeceksiniz. Kendinize her konuda yeni bir yol çizerek ilerleyeceksiniz.

YENGEÇ

Hafta ortasından itibaren finansal akışınızda rahatlamalar söz konusu. Bu süre içinde hesaplarınızda incelemelerde bulunarak, gözden kaçırdığınız alacaklarınızı isteyebilirsiniz. Haftanın ilerleyen günleri ile birlikte önemli fırsatlar ve iş teklifleri ile karşılaşabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Aşırı güven ve sevginin karşılığını alamadığınız düşüncesi, sizlere ayrılık kararı almanıza neden olabilir.

ASLAN

Sağlığınızla ilgili üşütmeye bağlı iltihapları önemseyin ve dikkatli davranın. Yeni bir iş yapmayı düşünen Aslan burçları bu hafta beklediğiniz şartların oluşmasıyla olumlu girişimlerde bulunabilirler. Resmi ve bürokratik engelleriniz varsa bu hafta hepsi çözüme kavuşuyor. Bekar ve ilişkisi devam eden Aslan’lar ise ilişkilerine resmiyet kazandırmak için kararlar alabilirler.

BAŞAK

Bu hafta iş hayatınızda birlikte çalıştığınız kurum ve kişilerin görüşlerine önem vermelisiniz. Size doğru gelmeyen konulara karşı, fikirlerinizi ifade etmekten çekinmemelisiniz. Uzun zamandır doğru zamanı beklediğiniz atılımlarınızı bu hafta gerçekleştirebilirsiniz. Finansal ve hukuki konularda aleyhinize yaşanan girişimler doğru yol almanız ve dikkatiniz sayesinde lehinize dönebilir.

TERAZİ

Ev ve iş hayatınızda yaşanan gerginlikler ortadan kalkıyor. Özel yaşamınızda eş ya da sevgilinizle ne kadar özverili davranırsanız, karşılığını aşkla alacağınız enerjilerle karşı karşıyasınız. Özel hayatınızda bekar Teraziler için aşk enerjileri hakim gökyüzünde, sürpriz beraberliklere adım atabilirsiniz.

AKREP

Bu hafta eğitim ve finansal konularda yaşanacak gelişmelerle sevineceksiniz. İşiniz gereği cesaretli davranmayı bırakmadığınız takdirde zorluklar aşılabilir olacak sizler için. Öfke kontrolü aile ve iş hayatınızda fazlası ile önemli sizler için. Bunun yanı sıra hukuki sorunlar problemler yaşayan Akrep’ler sakin kalmayı başarmalılar. Özel hayatınız da eş ya da sevgiliniz ile haklı çıkmak adına baskın davranışlar sergilememeli, tek taraflı düşünmek yerine, karşı tarafı anlamaya gayret göstermelisiniz.

YAY

Bu hafta iş ve eğitim hayatınızda maddi manevi kazanımlarınızı arttıracaksınız. Birlikte çalıştığınız insanlardan da destek göreceksiniz. Özel hayatınız da önem kazanacak , eş ya da sevgiliniz ile birbirinize anlayışlı davrandığınız takdirde sorunlarınızı tamamen çözüme kavuşturabilirsiniz. Bu dönem çocuk isteyen çiftler için oldukça uygun enerjileri barındırmakta.

OĞLAK

Bu hafta iş ve finansal konularda hızla gelişen olaylara yetişmekte zorlanabilirsiniz. Yatırım planlarınızda da anlık kararlar, pişmanlık ve zarar görmenize neden olabilir dikkatli olun. Özel yaşamınızda ise Bekar Oğlaklar sürpriz beraberliklere adım atabilirler. Süregelen ilişkileri olanlar ise sorunları aşıp romantizmi yoğun olarak yaşayacakları enerjiler ile karşı karşıyalar.

KOVA

Bu hafta iş ve eğitim hayatınızda hakimiyeti elinize alacak, kendinize yüksek hedefler belirleyerek kararlı adımlarla ilerleyeceksiniz. Aşk hayatınızda bu hafta şanslı bir haftanın içine giriyorsunuz. Evli ve ilişkisinde devam eden Kova’lar sevindirici gelişmeler ile karşı karşıyasınız. Bekar Kova’lar sizlerde duygu dolu bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

BALIK

Bu hafta iş hayatınızda göreceğiniz destekle karşılaştığınız tüm problemleriniz çözüme kavuşmaya başlayacak. Bu hafta iş ve eğitim hayatınızda sezgilerinizin rehberliğinde yol almanız ,doğru kararlar almanızı sağlayacaktır. İş ve eğitim hayatınızı ilgilendiren konularda aşırı duygusal yaklaşımlarla, olayları gereğinden fazla büyütmemeli, gerçekçi hareket etmelisiniz. 

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak