• $32,2511
  • €35,0023
  • 2418.47
  • 10676.7
24 Mart 2023 Cuma

23 Mart -Plüton Kova burcunda

Yılın en büyük kozmik olaylarından biri önümüzdeki yirmi yıl boyunca üzerinde çalışacağımız yepyeni bir döngünün girişi! Pluto Kova burcuna girmeye hazırlanırken, 2008'den beri bulunduğu Oğlak burcunda derslerini ve yolculuğunu tamamlıyor. Plüton'un enerjisi anka kuşu gibidir, küllerden doğar ve Oğlak burcunda yolculuk ederken, sınırlarımız, istikrar ve güvenlik duygularımız, mali durumumuz ve kimlerle ilgili alanlarda içten dışa dönüşmemize yardımcı oldu.

Durup düşünmemiz gerekli ANKA KUŞU OLMAK CESARET İSTER!

"Rivayet olunur ki, kuşların hükümdarı olan Simurg ( Zümrüd-ü Anka ya da Phoenix ), Bilgi Ağacı'nın dallarında yaşar ve her şeyi bilirmiş. Bu kuşun özelliği gözyaşlarının şifalı olması ve yanarak kül olmak suretiyle ölmesi, sonra kendi küllerinden yeniden dirilmesidir.

Kuşlar Simurg'a inanır ve onun kendilerini kurtaracağını düşünürmüş. Kuşlar dünyasında her şey ters gittikçe onlar da Simurg'u bekler dururlarmış. Ne var ki, Simurg ortada görünmedikçe kuşkulanır olmuşlar ve sonunda umudu kesmişler. Derken bir gün uzak bir ülkede bir kuş sürüsü Simurg'un kanadından bir tüy bulmuş. Simurg'un var olduğunu anlayan dünyadaki tüm kuşlar toplanmışlar ve hep birlikte Simurg'un huzuruna gidip yardım istemeye karar vermişler.

Ancak Simurg'un yuvası, etekleri bulutların üzerinde olan Kaf Dağı'nın tepesindeymiş. Oraya varmak için ise yedi dipsiz vadiyi aşmak gerekirmiş, hepsi birbirinden çetin yedi vadi... İstek, aşk, marifet, istisna, tevhid, hayret ve yokluk vadileri...

Kuşlar, hep birlikte göğe doğru uçmaya başlamışlar. İsteği ve sebatı az olanlar, dünyevi şeylere takılanlar yolda birer birer dökülmüşler. Yorulanlar ve düşenler olmuş... "Aşk Denizi"nden geçmişler önce...". "Ayrılık Vadisi"nden uçmuşlar...". "Hırs Ovası"nı aşıp, "Kıskançlık Gölü"ne sapmışlar... Kuşların kimi "Aşk Denizi"ne dalmış, kimi "Ayrılık Vadisi"nde kopmuş sürüden... Kimi hırslanıp düşmüş ovaya, kimi kıskanıp batmış göle...

Önce Bülbül geri dönmüş, güle olan aşkını hatırlayıp. Papağan o güzelim tüylerini bahane etmiş. Kartal, yükseklerdeki krallığını bırakamamış. Baykuş yıkıntılarını özlemiş. Balıkçıl kuşu bataklığını. Yedi vadi üzerinden uçtukça sayıları gittikçe azalmış. Ve nihayet beş vadiden geçtikten sonra gelen Altıncı Vadi "Şaşkınlık" ve sonuncusu Yedinci Vadi "Yokoluş"ta bütün kuşlar umutlarını yitirmiş... Kaf Dağı'na vardıklarında geriye otuz kuş kalmış.

Sonunda sırrı, sözcükler çözmüş: Farsça "si", "otuz" demektir... murg" ise "kuş"... Simurg'un yuvasını bulunca ögrenmişler ki; "Simurg - otuz kuş" demekmiş. Onların hepsi Simurg'muş. Her biri de Simurg'muş. 30 kuş anlar ki, aradıkları sultan kendileridir ve gerçek yolculuk kendine yapılan yolculuktur..."

KOÇ Bu hafta her konuda güçlü bir dönem karşılıyor sizleri. Yeniliklere açık olmanız kariyer hayatınızın en parlak döneminin kapılarını aralıyor sizlere. Bu dönemde başarı merdivenlerini hızla çıkacak gerçek dostların destekleri ile kalıcı ve uzun vadeli işlerin başarılı kahramanı olacaksınız. Özel yaşamınızda ise eş ya da sevgilinizle iletişim kurmakta zorlanabilir ufak tefek fikir ayrılıklarını büyük meseleler haline getirebilirsiniz. Sağduyulu davranmalı birlikte olduğunuz insanı olduğu gibi kabul ederek aşkın öfkeye galip gelmesini tercih etmelisiniz.

BOĞA: Bu hafta kendi yakınlarınız ve ailenizle ilgili konularda yaşanacak olumlu ya da olumsuz gelişmelerle ilgileneceğinize işaret etmekte. Aile içinde geçmişte yaşanan bir sorun tekrar gündeme gelebilir ve yaşanan gerginliğin yerini huzura bırakması için yapıcı yönde görevi siz üstlenebilirsiniz. Bunu yaparken sezgilerinize güvenin önemli olan kimin haklı olduğundan ziyade aile bütünlüğünün korunması ve kalplerin kırılmaması olmalıdır. İletişime önem verin ve yapıcı davranın. Haftanın ilerleyen günlerinde maddi manevi her şey yoluna girecek ve ailece keyifli günlerin huzurunu paylaşacaksınız. Aşk hayatınızda ise sevgi her türlü zorluğun üstesinden gelip mutlu olmanızı sağlayacak sizleri.

İKİZLER: Bu hafta kaybettiğinizi düşündüğünüz maddi manevi konularda yaşanacak gelişmelerle var olan şartlarınızın iyileşerek eskisinden çok daha iyi bir hale geleceğine işaret etmekte. İş hayatınızda duygularınızla değil mantığınızla hareket ederseniz kazanacaksınız. Bu sure içinde; Aile bireylerinizin desteğini de uyarılarını da dikkate almalı; Her şeyi ben bilirim tarzında hareket etmeden yeni fikir ve düşüncelere açık olmalısınız. Özel yaşamınızda ise eşinizin iş hayatında yaşanacak problemleri ev hayatınıza yansıtması birbirinizi kırmanıza sebep olacak tartışmalara sebep olabilir. Sakin olun ve sorunları aşmak için fikir birliği sağlayamaya çalışın. İleriye dönük başarılı girişimleri birbirinize destek olarak gerçekleştirebilirsiniz.

YENGEÇ: Bu hafta gökyüzü duygusal geçişlerinizi daha da yoğun bir hale getirebilir. Kararlar alın yaşadıklarınızı sorgulayın fakat uygulamaya geçmek için biraz bekleyin. Ailevi konularda tutumunuz bir hayli önem kazanmakta. Bağlarınızın güçleneceği birbirinizi anlayarak ve saygı duyarak hareket edeceğiniz bu özel zamanı iyi değerlendirin. Geçmişle yaşamaktan uzaklaşıp yeni olanı yüksek bir farkındalık bilinci ile karşıladığınız bu süreç sizlere yeni insanlar tanımanın getireceği fırsatları da beraberinde getirecek. Özellikle kariyer hayatınızda güçlü bir çıkış yakalayabilir yeteneklerinizle göz doldurarak pek çok kişinin dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz. Özel yaşamınızda da ise aşk dolu günlerin içinde olacaksınız. Emek verdiğiniz sabırlı davrandığınız her şeyin mükafatını alacağınız kalıcı ve özel bir dönem. Bekar Yengeç'ler de değişim enerjisini yoğun bir şekilde yaşayacaklar ve yeni farklı sağlam temeller üzerine kurulu keyifli bir birlikteliğe adım atacaklar.

ASLAN: Bu hafta her konuda yanlış düşüncelerinizden uzaklaşıp arınacak doğruyu grup eğrilerin oyununa gelmeden toparlanacaksınız birçok konuda gezegenlerin dizilimi maddi olarak şanslı bir dönemin habercisi uzun zamandır kazanamadığınız kadar çok kazancın müjdecisi sizlere. Bekar Aslan'lar bu hafta ilişkinizde ki gerginlikleri ortadan doğru adımlarınız sayesinde kaldıracak mutluluğunuzu daha güçlü bir hale getirebileceksiniz. Aşk hayatınızda mutluluk bazı sözde arkadaşlarınızı rahatsız edecek dikkat edin ve konuşmayın. Eş ya da sevgilinizle aranızı açmak için sinsi planlarının amacına ulaşmasına izin vermemek sizin elinizde şimdi kendi ışığınızı fark edin karanlıklardan çıkın GÜNEŞ siz ve sevdikleriniz için doğsun...

BAŞAK: Özgüveniniz yükselecek şansınız yükseliyor. Bu hafta yeni başlangıçlar ve iş hayatınızda yaşanacak hızlı gelişmeler temponuzu yükseltecek. Cesur olun ve sorumluluk almaktan çekinmeyin. Parlak zekanızı ortaya koyma zamanıdır şimdi. Yakın çevrenizde gerçekleşecek olumlu etkiler sizi de etkileyecek. Düşüncelerinizi gerçeğe dönüştürmek için pek çok fırsat girişim sizin fark ettiğiniz kadarı ile yaşamınızı taçlandıracak. Özel yaşamınızda ise eş ya da sevgilinizle birbirinize daha da yakınlaşacak sorunları ardınızda bırakarak anlayış sevgi ve saygının zenginliğini aşkla tamamlayacaksınız. Sağlık sorunları yaşayan Başak'lar hızla iyileşmeye başlayacağınız bu süreçte kendinize daha iyi bakmanız gerektiğinin önemini kavradınız şimdi bunu yaşam biçimi haline getirmek tamamen elinizde.

TERAZİ: Bu hafta terfi zam gibi kariyer hayatınızda olumlu bir enerjiler hakim. Gizliliğe önem verin ve beklentilerinizi yaşadığınız gelişmeleri ulu orta konuşmamaya özen gösterin. Fiziksel çekiciliğinizin her zamankinden yüksek olduğu bir süreçtesiniz. Çevrenizde hayranlık uyandıracak birçok teklifle karşılaşacaksınız. Ruhsal enerjinizin de yükselmeye başlaması ile seçimlerinizi titizlikle belirleyecek yaşamınıza gerçekten hayat arkadaşı olabileceğine inandığınız insanı kabul edeceksiniz. Öncelikleriniz değişiyor siz gelişiyorsunuz.

AKREP: Gökyüzü bu hafta eski eş eski sevgili ya da ortaktan kaynaklı zararlar ile karşılaşabileceğinize işaret etmekte çok dikkatli olun. Aynı tekrarlar daha büyük zararlar yaralar almanıza neden olabilir. Şimdi dönüşüm şimdi yenilik ve huzur dolu günler için başkaları için değil kendiniz için yaşama zamanı. Bu dönemde iş hayatınızda dikkatli olmalısınız. Çalışma arkadaşlarınız arasında yaşanacak gerginlikler sizi de etkileyebilir. Dikkatli davranın ve sizi birebir ilgilendirmeyen konularda kimsenin savunuculuğuna soyunmayın zararlı çıkan siz olabilirsiniz.

YAY; Uzun zamandır finansal problemler yaşıyor çok emek verip az kazanıyorsanız yüzünüz güldürecek gelişmeler ile karşı karşıyasınız bu hafta. Uzun zamandır tahsil etmek için uğraştığınız bir alacağınızla ilgili olumlu sonuçlar alabilir. Mesleğinizle ön plana çıkacak ve işbirlikleri sayesinde kariyerinizde hedeflerinizi yükseltecek imkanlarla karşılaşacaksınız. Yine bu dönemde alım satımlar sizler için karlı kazanımlar getirecektir. Özel yaşamınızda da tam bitti diye düşündüğünüz bir ilişki çok daha güçlü ve sağlam bir şekilde yeniden hayat bulabilir. Duygusal gelişmeler beklentilerinizin çok üstünde gerçekleşebilir ve aşkı en güzel hali ile kaldığınız yerden yaşamaya başlayabilirsiniz. Siz yeter ki isteyin ve değerlerinize sahip çıkarak sezgilerinizle ilerleyin...

OĞLAK: Bu hafta yakın arkadaşlarınız ve akrabalarınızdan zararlar görebilir beklemediğiniz nankörlüklerle karşılaşabilirsiniz. Bu durum sizleri kısa bir sure için üzse de gerçeklerle yüzleşmek rahatlığını yaşayacak ve kazanan siz olacaksınız. Yaşam sizi mükafatlandırıyor. Bu hafta maddi manevi hayal ettiğiniz huzur ve mutluluğa kavuşuyorsunuz. Yeter ki sorun çıkaran ve sizi kullanmaya çalışan hatta sömüren insanları yaşamınızdan uzaklaştırmayı başarabilin! Girişimleriniz hemen her konuda etkili ve olumlu yönde ilerleyecektir. Aşk hayatınızda ise kendinize de sevdiğiniz insana da adil olmalısınız.

KOVA: Bu hafta arkadaşlıklarınızı yeniden gözden geçirecek ve bazı ilişkilerinizi bitirerek hayatınızda düzenlemeler de bulunabileceksiniz. Bu hafta özgüveninizin egoya dönüşmemesi konusunda her zamankinden hassas davranın. Kontrol altında tutamadığınız duygularınız size değer veren ve samimiyetle yanınızda olan insanlara karşı üstünlük sergilemenize ve onlarında buna sessiz kalmayarak ciddi tepkiler vermelerine sebep olabilir. Ay boyunca tartışmalar sizin zararınıza olacaktır bunun bilinci ile sakinliğinizi koruyarak hareket edin. Finansal konularda borçlarınızı kapatarak birikim yapabileceksiniz. Harcamalarınızı kontrol altında tutmak ve yeni projeleriniz için araştırmalarda bulunmak parlak fikirleriniz sayesinde ticari yaşantınıza farklı bir boyut kazandırabilir.

BALIK: Bu hafta; İstediğiniz hızda ilerlemeyen tüm konularda yaşanacak hızlı ve olumlu gelişmeler öz güveninizi yükseltirken doğru yerde doğru zamanda doğru insanlarla birlikte olabilmenin mükafatının da büyük olacağını müjdeliyor sizlere. Sezgilerinize güvenin ve enerjinizi pozitif düşünerek sürekli yükseltin. Bu ay önce ben demek yerine size değer veren insanların olduğunu unutmadan önce BİZ daima BİZ demeyi başarabilmelisiniz. Yaptığınız işte ki titizliğiniz ve profesyonelliğiniz ay boyunca göz dolduracağı gibi finansal anlamda mükafatını da almanızı sağlayacak. İş ya da görev değişikliği yeni enerjiler bırakın akıp gelsin hayatınıza. Gelişerek değişime ayak uydurduğunuz takdirde kimse başarınızın önüne geçemeyecektir.

<p>19 Mayıs'ta İbrahim Reisi ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham  Aliyev birlikte baraj açılışı yaptı.

İRAN CUMHURBAŞKANI İBRAHİM REİSİ KİMDİR?

Kapış kapış gidiyor: 80.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri

2024 bekçi alımı ne zaman?

Serenay Sarıkaya Mardin'de!