• $15,5373
  • €16,2593
  • 911.106
  • 2390.79
9 Şubat 2011 Çarşamba

Seçim startı verildi

Başkan Polat, bu hafta seçim çalışmalarını başlattı. 10 kişilik seçim kuruluyla birlikte yemek yedi. Sonra da 50 kişilik başka bir toplulukla yemek yiyerek seçime start verdi. Anladığım kadarıyla seçimlerde Yiğit Şardan aday gösterilecek. Onun seçilme şansı az olursa kendisi aday olacak. Muhalefet diye nitelenen genel kurul üyeleri ise gruplar halinde birbirleriyle toplantılar yapıyorlar. Güçlü bir başkan altında tek liste ile seçime katılma niyetindeler. Şimdiden kurumsallaşma için profesyonellere hazırlık yaptırıyorlar. 3 ay içinde üç önemli viraj var. Kazasız, belasız atlatılması gerekiyor. Nedir bu 3 korkulu dönemeç:
1- Polat, Mayıs ayında erken seçim kararı alabilir.
2- Muhalefet, üyelerden toplamış olduğu olağanüstü kongre talebi için gerekli imza rakamına ulaştı.
3- Mali Kongre'de yönetim ibra edilmeyebilir.
Bu 3 şık da üzücü ve Galatasaraylılar'ın alışık olmadığı olaylar. Genel kurul üyelerinin şikayetleri Polat'ın ve Şardan'ın kimseyi ciddiye almadan icraat yapmaları, parasal dedikoduların bitmez tükenmez kaynağı olan futbolcu transferleri, Galatasaray başkanının itibarının ve etik değerlerinin her geçen gün azalması yaşanacak sıkıntılar. Genel kurul üyelerinin tamamına yakını mevcut başkan ve yönetimden yaptığı bir takım iyi işlere rağmen hesap sorma hazırlığındalar. Bakalım bu üç virajda kimler savrulup gidecekler, kimler meydanda kalacaklar göreceğiz.

STANCU SKANDALI!
Medyada Romanyalı futbolcunun Becali'nin aracılığıyla transferi konu edildi. Divan Kurulu'nun ve Federasyon Başkanı'nın bu haberleri inceletmelerini ve suçluları meydana çıkarmalarını tüm G.Saraylılar gibi ben de bekliyorum. Gerekirse suçlu bulunanların adalete verilmesi kamu vicdanını rahatlatır.
Stancu, Galatasaray'a gelmeden önce Mersin İdman Yurdu'na 300 bin euroya bir yıllığına kiralanmak için teklif edilmiş.
Adnan Sezgin'in ifadesine göre Stancu'nun değeri Romanya'da 2 milyon euroymuş. Oysa bu futbolcu G.Saray'a 5.6 milyon euro bonservisle alınıyor. Bu skandal değil de nedir?

<p><b style='font-size: 1.6rem;'>Röportaj: Yasemin İlan</p><p>Arabesk müziğin önemli tems

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

Haftanın yalanları deşifre edildi! İşte haftanın yalanları

Yetkililer doğruladı! Atom bombasından daha büyük

Kargalar boş evdeki duşakabini bakın ne hale getirdi! Eve gelince gözlerine inanamadı