• $7,4083
  • €9,0284
  • 441.522
  • 1542.45
26 Ocak 2011 Çarşamba

Gündem: İmza

Doğan Sarıbeyoğlu
Doğan Sarıbeyoğlu
YAZARIN SAYFASI

Bu günlerde G.Saray camiasında olağanüstü kongre için imza toplanmaya başladı. Noter tastikli olması ve adedinin bin 800 rakamının üzerine çıkmasının zorunluluğu var. Çok da alışık olmadığımız olaylar yaşanıyor. İki ay sonra mali kongre var. Orada da aynı eylem yapılabilir. Ayrıca ibra edip etmemenin öneminden dolayı kongre üyelerinin çok dikkatli ve çok sayıda katılımla bir araya geleceklerini umuyorum.
Kongrenin bu aşamada ne sonuç vereceğini bilmek imkansız. Camiadaki üyelerin bugünlerde kafalarında karmaşa var. İnsanların  mantıklı, duygusallıktan uzaklak bir karar vermelerinin sağlıklı olacağını düşünüyorum. Başkan Polat da biraz rahatlamalı. İkide bir mikrofonu eline alıp alışık olmadığımız bir üslupla birbirine zıt fikirlerini kaba bir şekilde söylememeli. Taraftarı polisle beraber cezalandıracağını deklare ediyor, maç yaklaşınca da 'Asacaksa beni taraftar asar' diyebiliyor.
'Ağır abinin işareti ile seçim kazandım' diye dostlarıyla konuşurken bir anda 'O hiçbir genel kurul üyesinin kararlarına ipotek koyamaz' açıklaması yapabiliyor. Camianın bir an önce rahatlayabilmesi için kişiler arasındaki ilişkilerin makul ölçüler içerisinde olmasından yanayım. Ali Sami Yen Kompleksi'nin stadı yeni açıldı. Orada G.Saray'ın kaderini değiştirecek önemli gelişmeler olabilir. Onlarla uğraşmak yerine didişmelerin olması üzüce. Bu kaostan biran önce çıkılmasının sayısız yararları olduğunu düşünüyorum.

CANAYDIN'A VEFA
En verimli hizmetlerini üretirken aramızdan ayrılıverdi. Yokluğunu pazar günü bir kez daha hissettik. Vefa duygusunun verdiği tat acımızı azalttı. Onun camiaya hizmet edebilmesi için büyük sıkıntılar yaşayan eşi Asuman Hanım'a ve oğlu Muratımız'a fedakarlıkları için teşekkür ederiz. Acılarını paylaşırız. Kimselerin Özhan Canaydın'ı kalbimizden silmesine izin vermeyiz.

<p>Gelişen piyasalara para akımının devam ettiği sürece Türkiye'nin önde olacağını söyleyen  Ekonomi

Merkez Bankası'nın faiz kararı piyasalara nasıl yansıyacak?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kafese giren adam ayıya yem oldu

Bakanlar Gül ve Karaismailoğlu, Gaziray Projesi'nde incelemelerde bulundu