• $15,8456
  • €16,7363
  • 931.504
  • 2405.6
2 Şubat 2011 Çarşamba

Ellere kuzu bize Aslan..!

Başkanımız ekranlarda bağırarak, 'Ben kuzu değilim aslanım' dediği zaman düşünmeye başladım. Nerede kimlere karşı aslan ya da kuzu oldu diye araştırdım. Sonuç olarak okurlarımın da sağlıklı karar vermesini istedim.
Üstünel'e, Özgörkey'e, Helvacı ve beraber isyan edenlere karşı aslan gibiydi. Bir yöneticiye, bir de maaşlı adaşına karşı her zaman kuzu. 320 milyon TL'lik transfer harcaması yapmış, 70 futbolcu ve 8 teknik direktör değiştirmiş olmasına rağmen Galatasaray, Süper Lig'de 10. sırada. Üstelik 3 yıldır kalecisiz, santrforsuz, 10 numarasız bir konumda. Ama başkan buna bile aldırmıyor.
Arena'ya açılışa gelenlere karşı aslan. Fişliyor ve emniyete bildiriyor. Sivas maçına gelenlere ise kuzu. Onlara kendisini astırmaya bile izin veriyor.
Ağır abiye karşı seçimlerden önce kuzu. Bir daha seçime girmeyecek ya artık ona karşı da aslan. TOKİ Başkanı Galatasaraylılar'ı rencide eden sözler sarfederken de kuzuydu. Tıpkı yanlış kararlarla az da olsa futbol takımımıza puan kaybettiren hakemlere karşı kuzu olduğu gibi.

GÖNÜL İSTERDİ Kİ!
Bunlardan başka en önemlisi F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a karşı da hem kanka hem de kuzu olma konumunda. Gönül isterdi ki, Başkan Polat, taşıdığı sıfatını onun itibarını korur şekilde hep aslan gibi olsun. Herkese ve her kuruma karşı standart bir yaklaşım sergilesin. Eski başkanlarımızın verdiği kerhen onayı, şevkene çevirebilsin. Öylesine bir değişime iki yandaşının izin vermeyeceği kanaatindeyim. Bir umut ışığı yakabilirse yanındakiler 2'den 2 bine çıkar.
Aslan mı kuzu mu olduğuna ben karar veremedim. Okurlarım belki karar verirler.

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama

Türkiye'nin en uzun süre yaşayan insanı! 157 yıl hayatta kaldı

Uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını söylüyorlardı! Çizimleri herkesi şaşırttı