• $16,7566
  • €17,5246
  • 974.885
  • 2443.77
2 Haziran 2017 Cuma

Muhteşem kostüm, vasat oyunculuk

İlk kez geçtiğimiz sene ‘Batman ve Superman: Adaletin Şafağı’ (Batman v Superman: Dawn of Justice) filminin son sahnesinde tanıştığımız ‘Wonder Woman’, DC Süper Kahraman serisinin bağımsız ilk sinema filmi olarak bugün vizyona giriyor. Yönetmenliğini Patty Jenkins’in üstlendiği yapımda başrolde yer alan İsrailli güzel oyuncu Gal Gadot’a Chris Pine, Robin Wright, David Thewlis ve Danny Huston’dan oluşan yıldız oyuncu kadrosu eşlik ediyor. Marvel ve DC Comics arasındaki rekabetin sinemadaki en son ürünü olan ‘Wonder Women’, tam da bu yıldız oyuncu kadrosu ve yarattığı etkileyici sinemasal dünya ile tüm ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor.

DIana'nın ilginç yaşamı

Konusuna gelince, Themyscira Adası'nda savaşçı Amazonlar arasında yaşayan tek çocuk olan Diana, Zeus’un oğlu savaş tanrısı Ares’in ve dünyaya getirdiği kötülüklerin hikâyesini duyarak büyür. İnsanlığın ve özellikle de Ares’in ulaşamayacağı bir adada tehlikeden uzakta yaşayan Amazonlar, savaş tanrısının bir gün geri dönmesi durumunda insanoğluna barış ve sevgiyi getirmek üzere görevlendirilmişlerdir. Amazonların kraliçesi Hippolyta’nın kızı olan Prenses Diana ise kendisini bekleyen kaderi tahmin edercesine içgüdüsel olarak savaşçı bir kimliğe bürünmeye ve annesinin onayı olmamasına rağmen teyzesi Antiope ile gizlice çalışmaya başlar. Wonder Woman’ın bu huzurlu adadan ayrılış sürecini tetikleyen olaylar ise Diana’nın Themyscira kıyılarına uçağıyla çakılan pilot Steve Trevor’ı kurtarmak istemesiyle başlıyor. İngiliz hükümeti için casus olarak çalışan Trevor bir taraftan peşindeki Alman ordusundan kaçarken diğer taraftan da aldığı gizli kimyasal silah formülünün yanlış ellere geçmemesi için çaba veriyor. İşte bu aşamada Wonder Woman yuvadan uçuyor ve nihayet beklenen görevin kendisini çağırdığını hissederek Steve ile birlikte yeni bir dünyaya doğru yol alıyor.

görselliğiyle hapsediyor

Tanrısal güçleri olan mitolojik bir savaşçıyı 1. Dünya Savaşı’nın sonlarında işgal altındaki Avrupa’da yaşanan yıkımı durdurmak üzere izlediğimiz hikâye, nispeten anlaşılabilir bir kurguyla ilerlerken mizah ve romantizm serpiştirilen sahnelerde ise tam anlamıyla çuvallıyor. Bunda senaryodaki hatalar dışında ne yazık ki Gal Gadot’un yavan oyunculuğunun da bir hayli etkili olduğunu söylemek yanlış olmaz. Gadot, yakın plan dövüş ve aksiyon sahnelerinde kusursuz bir performans sergilerken Connie Nielsen, Robin Wright ve Chris Pine başta olmak üzere karşılıklı oynadığı sahnelerde inandırıcılıktan yoksun ve –mış gibi yaparak yüzeysel bir oyunculuk sergiliyor. Üstelik görkemli Wonder Woman kostümü ve çekici siluetiyle bu kadar cool olup da beyazperdede bu kadar etkisiz olması oldukça ilginç… Film, görselliğiyle yarattığı dünyanın içine çekmesinin dışında ne öyküde ne de karakterleri resmedişinde seyircinin aklında yer edinebilecek anlar yaratmada sıkıntı yaşıyor. Hakkında en çok konuşulan yapımlardan biri olan ‘Wonder Woman’, sinema izleyicisi için ortalama bir seyir keyfi sunuyor.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı

Yumurtayı sirkenin içinde bekletirseniz! Sonucu sizi çok şaşırtacak

Duvarın içinden gelen seslerin kaynağını öğrenince gözlerine inanamadı