• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
5 Temmuz 2019 Cuma

Kazanmak için önce kaybet!

‘Avengers: End Game’in ardından Marvel Sinematik Evreni’nin yeni filmi ‘Spider-Man: Far From Home’ (Örümcek-Adam: Evden Uzakta) isminden de anlaşılacağı üzere Peter Parker’ın kendi çöplüğü olan Queens’ten çıkarak süper kahramanlık işlerine bu kez Avrupa’nın başkentlerindeki tatili sırasında biraz da gönülsüzce bulaşmasını konu alıyor.

PETER PARKER'IN ZORLU SINAVI

Film, ‘Avengers: End Game’ sonrasını konu aldığından Örümcek Adam, birçok değişimin yaşanmış olduğu bir dünyada Tony Stark’ın yasını tutarken karşımıza çıkıyor. Halk ve medya, Örümcek Adam’ın yeni Iron Man olup olmayacağını tartışırken Peter ise üstesinden gelmekte zorlandığı yas sürecinin yanı sıra sahip olduğu gücün getirdiği bu yorucu sorumluluktan uzaklaşmak için süper kahramanlık işlerine ara vereceği bir Avrupa tatili planlar. Ne var ki hiçbir şey planlandığı gibi gitmeyecek, sınıf arkadaşı MJ ile yakınlaşmanın hayallerini kurduğu okul gezisi yerine Nick Fury’nin (eski SHIELD yöneticisi) müdahalesi ile kendini yeni bir tehditle savaşırken bulacaktır. Bu yeni görevde tanıştığı süper kahraman Mysterio ile güçlerini birleştiren Örümcek Adam’ın asıl hikayesi ise bundan sonra başlıyor. Film, kendi içinde yarattığı illüzyonları anlatırken etkileyici görsel efektlerle ‘hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı’ gerçeğinin altını çiziyor ve Peter Parker’ın kendi gücünü, misyonunu keşfetme hikayesine odaklanıyor. Genelde hayatlarımızı olağanüstü şekilde değiştiren keşiflerin birçoğunun rahat ve kolay yollardan geçmediğini düşünürsek, Peter’ın da kendi gerçeğini ve yazgısını kabul etmesi öyle kolayca olmaz. Hayat onu önce naifliğini ve hatta gücünü kaybedip, ardından kendine güvenini ve kimliğini yeniden kazanacağı zorlu bir sınava tabi tutar.

MERAK UYANDIRAN HİKAYE

Bu anlamda Jon Watts’ın yönettiği yapım, zorunluluklar sonucu karakterin geçirdiği değişimi ve bir nevi yeniden doğuşunu merkezine alması itibariyle bence Örümcek Adam serisinin en etkileyici filmlerinden biri. Tabii filmin kaptanı Peter Parker/Örümcek Adam olduğundan diğer karakterlerin hikayelerinin (özellikle Mysterio) oldukça tek boyutlu yazıldığını söylemek mümkün. Başrolde yer alan Tom Holland, ‘Captain America: Civil War’dan bu yana Peter Parker/Örümcek Adam rolünde bu kez ağırlığını daha çok hissettiğimiz oyunculuğu ile karakterin gerçek bir süper kahramana dönüşümünü pürüzsüz bir şekilde aktarıyor. Holland’a başrolde Samuel L. Jackson, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Jon Favreau, Zendaya ve Jacob Batalon eşlik ederken özellikle Gyllenhaal’ın spoiler vermeden sadece Mysterio karakteri için biçilmiş kaftan olduğunu söylemek gerek. ‘Spider-Man: Far From Home’, buruk finalli Avengers’tan sonra merak uyandıran, eğlenceli bir hikaye ile Marvel Sinematik Evreni’nin temposunu yeniden yükseltiyor.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı

Yumurtayı sirkenin içinde bekletirseniz! Sonucu sizi çok şaşırtacak

Duvarın içinden gelen seslerin kaynağını öğrenince gözlerine inanamadı