• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
6 Temmuz 2018 Cuma

Kalbe dokunan hikâyeler

Gerçek olaylardan, yaşam öykülerinden uyarlanan filmlerin kalbimizde bir yerlere ulaştığını ve bu yüzden izleyicinin filmi algılayışında, anlamlandırışında daha dikkat çektiğini düşünmüşümdür her zaman… Hikâyenin yaşanmış olmasının getirdiği doğal kurgu en iyi komedi veya dram ile bile yarışabilir. Sanatın en güzel tarafı da zaten hislerle ilgili olması değil mi? Bu kadar lafı hangi film için sarfettiğime gelirsek, Jeff Tomsic’in yönetmenliğini yaptığı ve konusunu beş arkadaşın yıllardır sürdürdüğü ebeleme oyunundan alan ‘Yakalandın’ (Tag) filmi zorlamasız doğal hikâye anlatımı ile tam da bu anlattığım, kalbimizde bir yerlere dokunma işini oldukça iyi başarıyor.

Suni kahkaha tufanlarıyla anlık etki yaratmaktansa sinema salonundan çıktıktan çok sonra bile akılda kalan orijinal bir yapım izliyoruz. Filmde beş arkadaşın, 20 yılı aşkın bir süredir her sene mayıs ayında oynadıkları ve artık gelenek haline gelen bir oyundan yola çıkılarak aslında ‘aile olma’ duygusu filmin ana merkezinde anlatılıyor. Ekibin hiçbir zaman ebelenemeyen, en hızlı, en çevik, en komplocu üyesi olan Jerry’nin evleniyor olmasını bir avantaj olarak bilip, Jerry’i boş bir anında alt etmeyi kafalarına koyan Hogan, Bob, Chilli ve Reggie bu gizli amaçları için düğüne giderler ve heyecan başlar.

Jon Hamm, Ed Helms, Jeremy Renner, Jake Johnson, Hannibal Buress ve Isla Fisher’dan oluşan oyuncu kadrosu ise bu komik hikâyeyi samimiyete büründürüyor. Filmin en can alıcı yönü ise aslında yıllardır bu ebeleme oyunda birinciliği kimseye kaptırmayan Jerry’i anlamamızla ortaya çıkıyor. Dışarda kalan, aynı arkadaş grubunda bile daha yakın olmayı başaramadığı için kaçmayı, hiç yakalanmamayı ve erişilmez olmayı seçen Jerry üzerinden dostluğu ve bir aile olabilmenin dinamiğini görüyoruz. ‘Yakalandın’ filmi, sevimli hikâyesiyle iyi hissettiriyor, güldürüyor ve kalbe dokunuyor.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak