• $ 5,326
  • € 6,0562
  • 228.154
  • 102.494
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Kalbe dokunan hikâyeler

Gerçek olaylardan, yaşam öykülerinden uyarlanan filmlerin kalbimizde bir yerlere ulaştığını ve bu yüzden izleyicinin filmi algılayışında, anlamlandırışında daha dikkat çektiğini düşünmüşümdür her zaman… Hikâyenin yaşanmış olmasının getirdiği doğal kurgu en iyi komedi veya dram ile bile yarışabilir. Sanatın en güzel tarafı da zaten hislerle ilgili olması değil mi? Bu kadar lafı hangi film için sarfettiğime gelirsek, Jeff Tomsic’in yönetmenliğini yaptığı ve konusunu beş arkadaşın yıllardır sürdürdüğü ebeleme oyunundan alan ‘Yakalandın’ (Tag) filmi zorlamasız doğal hikâye anlatımı ile tam da bu anlattığım, kalbimizde bir yerlere dokunma işini oldukça iyi başarıyor.

Suni kahkaha tufanlarıyla anlık etki yaratmaktansa sinema salonundan çıktıktan çok sonra bile akılda kalan orijinal bir yapım izliyoruz. Filmde beş arkadaşın, 20 yılı aşkın bir süredir her sene mayıs ayında oynadıkları ve artık gelenek haline gelen bir oyundan yola çıkılarak aslında ‘aile olma’ duygusu filmin ana merkezinde anlatılıyor. Ekibin hiçbir zaman ebelenemeyen, en hızlı, en çevik, en komplocu üyesi olan Jerry’nin evleniyor olmasını bir avantaj olarak bilip, Jerry’i boş bir anında alt etmeyi kafalarına koyan Hogan, Bob, Chilli ve Reggie bu gizli amaçları için düğüne giderler ve heyecan başlar.

Jon Hamm, Ed Helms, Jeremy Renner, Jake Johnson, Hannibal Buress ve Isla Fisher’dan oluşan oyuncu kadrosu ise bu komik hikâyeyi samimiyete büründürüyor. Filmin en can alıcı yönü ise aslında yıllardır bu ebeleme oyunda birinciliği kimseye kaptırmayan Jerry’i anlamamızla ortaya çıkıyor. Dışarda kalan, aynı arkadaş grubunda bile daha yakın olmayı başaramadığı için kaçmayı, hiç yakalanmamayı ve erişilmez olmayı seçen Jerry üzerinden dostluğu ve bir aile olabilmenin dinamiğini görüyoruz. ‘Yakalandın’ filmi, sevimli hikâyesiyle iyi hissettiriyor, güldürüyor ve kalbe dokunuyor.

Rize´nin Çayeli İlçesi’nde bağlı Sabuncular Mahallesi’nde yaşayan Onur Günaydın arkadaşlarıyla iddia

Arkadaşlarıyla iddiaya girdi, İnşaat demirinden ATV yaptı

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Bayram ikramiyeleri evde bakım desteğinin gelir hesaplanmasında dikkate alınmayacak

Deniz Baykal Meclis'te yemin etti