• $ 5,3215
  • € 6,037
  • 227.249
  • 103.185
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Deneme yanılma işi: Terminal

İlk kez 2013 yılında Martin Scorsese’nin yönettiği, Leonardo DiCaprio ile başrolünü paylaştığı ‘The Wolf of Wallstreet’ (Para Avcısı) filmiyle tanıdık Margot Robbie’yi… Ardından ‘Aşk Uğruna’, ‘Büyük Açık’, ‘Tarzan Efsanesi’ ve Harley Quinn rolüyle şu anki ününe iyice kavuşmasını sağlayan ‘Suicide Squad’ filmleri geldi. Ünlü buz patencisi Tonya Harding’i canlandırmaktan öte adeta ete kemiğe büründürdüğü ‘Ben, Tonya’ filmindeki performansıyla adını altın harflerle yazdırmaya başlamışken yeni filmi ‘Terminal’in gelişini duymak sanıyorum benim kadar tüm takipçilerini de sevindirmiştir.

Bir oyuncunun farklı karakterlere hayat vermesini ve gelişimini izlemek aslında izleyici için de muntazam bir deneyim. Margot Robbie’nin pek de uzun olmayan filmografisinde en çok ‘Ben, Tonya’ filmindeki oyunculuğunu başarılı bulmakla birlikte farklı işlerde farklı karakterlerde izlemek hep keyifli oldu. Taa ki bugüne kadar… Vaughn Stein’in yönetmenliğini yaptığı, üstelik fena sayılmayacak bir oyuncu kadrosundan çıkan işin David Lynch ve Nicolas Winding Refn filmlerindeki kara film öğelerine biraz Tarantino-vari şiddet serpip üstüne de Margot Robbie’nin sıradanlık sınırında gezinen oyunculuğunun eklenmesiyle ‘Terminal’ tahmin edilenin oldukça altında kalıyor.

RUHA NÜFUZ EDEMİYOR

Simon Pegg ve Mike Myers’ın Robbie’ye eşlik ettiği film, parlak neon ışıklarla etkileyici bir görsel dünya yaratırken öykünün tutunmaya çalıştığı saç ayaklarında, karakterlerde ve en önemlisi de hikâye anlatımında sarpa sarıyor. İyi bir hikâyenin izleyiciyi yakalayabileceği hangi duygular, alt metinler varsa film hepsini birbirine katıp ortaya karışık bir menü getiriyor. Ne var ki tabaktaki malzemeler birbirine girdiğinden hiçbirinin pişerken kendi rengini, tadını verecek kadar demlenmediğini hissediyoruz. Filmde ölmek üzere olan bir öğretmen olan Bill, kiralık katiller Vincent ile Alfred ve gizemli garson Annie’nin bir araya gelmesiyle gelişen olayları izliyoruz. Ancak filmde hiçbir karakterin iç dünyasını yeterince anlayamıyoruz. Yönetmen Stein tarafından yaratılan dünya, görsellik dışında ruha nüfuz edemiyor. Filmin yapımcıları arasında Margot Robbie’nin de olduğu ‘Terminal’ yönetmenlik anlamında ıskalanmış bir çaba olarak, Margot Robbie için ise Harley Quinn’den bozma psikopat karakter Annie ile deneme yanılma yaptığı bir film olarak aklımızda kalacak gibi gözüküyor.

Antalya Alanya ilçesinde telef olan on binlerce gümüş balığı sahile vurdu. Vatandaşlardan tarafından

Alanya’da binlerce balık sahile vurdu

İşsizlik maaşı için şart koşulan 120 günlük 'prim ödeyerek sürekli çalışma' maddesi değiştiriliyor

Dikenli vatoz balığı saldırısıyla ölen Steve Irwin kimdir

İsviçre'nin ilginç kedi merdivenler