• $8,2637
  • €10,0691
  • 487.231
  • 1449.21
04 Mayıs 2018 Cuma

Avengers rekora koşuyor!

Marvel sinematik evreninin en çok beklenilen buluşmasını konu alan ‘Avengers: Infinity War’ (Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı) nihayet vizyona girdi. Joe ve Anthony Rosso kardeşlerin yönettiği ve Marvel dünyasındaki tüm süper kahramanları ilk kez, tek bir filmde toplayan yapımın tüm dünyada yarattığı dalga Türkiye’de de hız kesmeden devam ediyor. Cinemaximum’da 2018 yılının yerli ve yabancı filmleri arasında, daha vizyona girmeden 100 bin satış rakamıyla ön satışta bir rekora imza atan film, komedi, aksiyon ve macerayı görsel bir şölen ile harmanlamasıyla şimdiden Marvel dünyasının en iyi filmi olarak gösteriliyor.

Iron Man, Doktor Strange, Kaptan Amerika, Örümcek Adam, Thor, Hulk, Black Panther ve Galaksi’nin Koruyucuları’nın evrenin sonunu getirmeyi amaçlayan Thanos ile mücadele etmek üzere güçlerini birleştirmesini anlatan hikâye, bir an bile sıkılmaya izin vermeyen özenli bir kurgu ve anlatım ile izleyiciyi adeta yerine mıhlıyor! Filmde her karakterin Thanos’a karşı bir bakıma kendi savaşını vermesini izlerken, diğer Marvel filmlerinde olduğu gibi yine altı oldukça iyi doldurulmuş kötü karakter Thanos’u ve onaylamasak da nispeten anlamlandırabildiğimiz yok etme güdüsünü görüyoruz.

Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Benedict Cumberbatch, Chadwick Boseman, Don Cheadle, Tom Holland, Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Pom Klementieff, Mark Ruffalo, Tom Hiddleston, Elizabeth Olsen ve Paul Bettany’nin hayat verdiği Marvel kahramanlarına karşı Thanos rolünde ünlü oyuncu Josh Brolin korkutucu ama karizmatik bir kötücül karakteri canlandırıyor. Filmin ve yönetmenlerin en büyük başarısı, birkaç janrayı birleştirerek göz alıcı efektlerle yine baş döndüren bir dünya yaratmaları… Ve tabii daha şimdiden, filmin 2019 Mayıs ayında vizyona gelecek ikinci bölümünü bekler hale getirmeleri! ‘Avengers: Infinity War’, Örümcek Adam’ı Doktor Strange ile birlikte, Rocket ve Groot’u ise Thor’un yanında görmekten kesinlikle keyif alacağınız özel bir yapım. Önerim bu filmi mutlaka 3D, IMAX, 4DX veya Starium gibi özel bir salonda izlemeniz…

OYUN GECESİ

Eğlenmekle kalmayıp bolca gülme krizine gireceğiniz ve bununla birlikte sıkça ‘neler oluyor’ diye tatlı bir gerilim içinde olacağınız, ‘Avengers: Infinity War’dan sonra haftanın en iyi filmi ‘Game Night’ bugün vizyona giriyor. ‘Patrondan Kurtulma Sanatı’ ve ‘Spider Man: Eve Dönüş’ filmlerinin senaristleri John Francis Daley ve Jonathan Goldstein’in yönettiği ‘Game Night’ (Oyun Gecesi), oyun meraklısı bir çift olan Max ve Annie’nin oyun gecesinin cinayet ve aksiyonun kol gezdiği akla zarar bir eğlenceye dönüşmesini konu alıyor. Jason Bateman ve Rachel McAdams’ın kusursuz performanslarının yanı sıra dikkate değer bir anlatım şekli ile hikâyeyi başından en sonuna, kapanış jeneriğine kadar olağanüstü bir oyun haline getiren senarist Mark Perez ve yapım tasarım ekibini komedinin hakkını verdiklerini için kutlamak gerek.

<p>İsrail polisi, işgal altındaki Mescid-i Aksa'da baskınları önlemek için nöbet tutan Filistinliler

İsrail polisinden Filistinlilere yeniden müdahale

Dereotunun az bilinen şaşırtıcı faydaları

NATO tatbikatına katılacak askerler yola çıktı

Demirspor, Süper Lig'e çıktı; Adanalılar çıldırdı!