• $8,1238
  • €9,7108
  • 455.671
  • 1378.37
01 Haziran 2018 Cuma

Açıkhavada film geceleri

Havaların bir sıcak bir soğuk şeklinde kafamızı karıştırmasından mütevellit, her ne kadar yazın geldiğinin pek farkında olamasak da artık bugün itibarıyla yaza merhaba diyebiliriz. Hava sıcaklığının artmasıyla sinemaya gidişiniz ters orantılı ise, bu ay aklınızı çelecek ve sizi sinema salonuna götürecek birçok iyi yapımı vizyonda izliyor olacağız. Dünya prömiyerini yaptığı Cannes Film Festivali’nde dakikalarca ayakta alkışlanmasıyla gündeme oturan ve özellikle ‘Kış Uykusu’ndan sonra Nuri Bilge Ceylan sevenlerin merakla beklediği ‘Ahlat Ağacı’ bugün vizyona giriyor. Sıfır diyaloglu fragmanı ile şimdiden dikkatleri üzerine çeken film, ‘Kış Uykusu’nun ardından artan diyaloglarıyla da Nuri Bilge Ceylan sinemasında kendine farklı bir yer edinecek mi göreceğiz.

Tabii yazın gelişinden bahsedip de yaza damgasını vuran açıkhavada film izleme keyfinden söz etmemek olmaz. Kaçırdığımız veya bir fasıl daha izlemek istediğimiz filmleri serin yaz gecelerinde ayağımıza getiren ‘Açıkhava Film Festivali’ bu sene de UNIQ İstanbul ve Başka Sinema işbirliğiyle 5 Haziran tarihinden itibaren biz sinemaseverleri, zengin bir film seçkisiyle sinemanın büyüsüne davet ediyor.

Ödüllü film seçkisi

Oscar ödüllü ‘The Shape of Water’ filmiyle başlayan haziran ayı seçkisinde, ‘Insult’, ‘Ladybird’, ‘I, Tonya’, ‘Loving Vincent’, ‘The Greatest Showman On Earth’, ‘In The Fade’, ‘The Square’ gibi bu sene vizyonda seyirciyle buluşan ödüllü filmler kaçıranlar için yeniden izleyici karşısına çıkıyor. Bu sene Dünya Kupası’na özel olarak programa eklenen, Ken Loach’ın yönettiği ve Eric Cantona’nın da yer aldığı 2010 yapımı ‘Looking For Eric’ filmi de Dünya Kupası’nın başladığı 14 Haziran tarihinde Açıkhava sahnesinde izlenebilecek. Ingmar Bergman’ın 100. doğum
yıldönümüne özel olarak Bergman’ın Oscar, Altın Küre, BAFTA ve Venedik Film Festivali’nde ödüller kazanmış, tüm zamanların en iyi arthouse filmlerinden biri olarak gösterilen ‘Fanny ve Alexander’ filminin de seyirciyle buluşacağı festival, özellikle sinemaseverlere kaçırmak istemeyecekleri yaz geceleri sunuyor.

<p>Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe konuk ettiği Gaziantep FK'yi 3-1 mağlup ederek şampiyonluk yarı

Fenerbahçe-Gaziantep FK Maç Yorumu

Güvenliğin dikkati, hayatını kurtardı

Polisin ikna çalışması sonucu teslim olan terörist ailesiyle buluşturuldu

Osmanlı döneminde padişahların iftar sofralarını süsleyen yemekler