• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
17 Şubat 2016 Çarşamba

Fenerbahçe çok üstündü

Dün F.Bahçe mükemmel bir futbol oynayarak Lokomotiv Moskova takımını sahada perişan etti. Bu aslında bir çok futbol yazarının beklemediği bir sonuçtu. Onun için dikkatle izlenmesi gerekiyor. F.Bahçe dün ortaya çok hoş görünen bir takım oyunu ortaya koymuştu. Bu genelde yıldız futbolculara dayanan F.Bahçe için müthiş bir takım oyununa motivasyo oldu. Adeta bir rakibi, üç F.Bahçeli engel oluyorlardı. İkincisi; oyun kurucusu olmayan Diego'nun da sahada olmadığı ortamda, F.Bahçe müthiş bir kanat futbolu da sergiledi. Maçın başında Nani ve Gökhan Gönül, ikinci yarıda ise başta Volkan olmak üzere Caner takım oyununa etkili kanat oyununu da eklediler. Söylenmesi gereken son şey; F.Bahçe takım olarak son derece istekliydi ve sahada tembellik yapan kimse yoktu...

Maçın ilk devresinde 12, 18 ve 43. dakikalarda F.Bahçe gol pozisyonlarına girdi. Fener'in 18. dakikadaki pozisyonunda Souza, mükemmel bir kafayla skoru 1-0 yaptı. Rakibin koca ilk devrede uzaktan çekilmiş ve kaleci Fabiano'nun kolayca kestiği bir şut vardı. Maçın ikinci yarısında ise F.Bahçe 46. dakikada rakibin uzaktan attığı bir şutu kaleci Fabiano'nun çelmesi sonrasında 54, 58, 59, 63 ve 72. dakikalarda gol pozisyonlarına girdi. Moskova kalecisi ve savunma pozisyonları güçlükle durdurdu. Ama 72. dakikada Caner'in ortasına vuran Souza durumu 2-0 yaparak herkesi rahatlattı. 77. dakikadan sonra F.Bahçe teknik adama Pereiara içen hayat kolaylaşmıştı. Van Persie'nin yerine Fernandao alındı, Volkan'ın yerine Alper oyuna girdi. İki gol atan Souza'nın yerinede Kadlec oynamaya başladı.

Şöyle Moskova takımına bir baktım; fizik kondusyonları yetersizdi. Takım oyunları kötüydü ve çok iyi bir kalecileri olmasa çoktan 5'lik olmuşlardı. Bir Rus takımının bu kadar kötü olmasında da herhalde iklim ve mevsim nedeniyle hazır olmamaları da katkı yaptı dilebiliriz. Ama F.Bahçe'nin dün oynadığı futbol gerçek futboldu. Bu maç F.Bahçe'nin sezon başından beri oynadığı en iyi futboldu.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Yeni varyant hızla yayılıyor... Kovid geçirip, tat ve koku kaybı

Beynimizin parmak izi, hastalıkları veya kişileri tanımak için kullanılabilir mi?

Sosyal medyayı sallayan en ilginç ilizyonlar

Karabük'te bilim insanları otonom kontrollü kalp masajı cihazı geliştirdi

Dünyanın yeraltı kaynakları zengini ülkesi hangisi? Türkiye kaçıncı sırada?