• $13,5513
  • €15,1222
  • 777.583
  • 1983.18
26 Mart 2017 Pazar

Donald ve Mükerrem

Donald Trump seçim kampanyasında, "Başkan olarak o kadar çok başarı kazanacağım ki, sizler de kazandıkça kazanmaktan bıkacaksınız!" demişti.

Trump’ın ilk ciddi girişimi olan Obama dönemindeki 2010 yılından kalma sağlık reformunu değiştirme girişimi, yeterli oyu alamadı. Sonunda öyle ki, Trump kendisine ve çıkartmaya çalıştığı sağlık kanununa a oy vermeyen Cumhuriyetçilere posta atmaya başladı. Ama hala kendi yasa tasarısını da geçiremedi.

Trump oldukça ölçüsüz bir lider. Trump bir çok ülkeye, "Siz de AB'den ayrılın, bir 'Brexit' de siz hazırlayın!" şeklinde akıl vermeye başladı.

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı, Lüksemburglu eski Başbakan’ı, Jean Claude Juncker ise, Trump’a öyle kızmış ki, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’i kenara çekip son Brüksel ziyaretinde "Başkalarını AB’yi terk etmeye zorlamayın, inşaatçi Trump Avrupa tarihi hakkında fikir sahibi değil, bilmiyor, Avrupa Birliği çözülürse, Batı Balkanlarda yeni bir savaş yapılması gerekir, faturası da size çıkar!" demiş!

Juncker, "Hatırlanırsa 1991 sonrasında, Yugoslavya bölündükten sonra, çok zararlı bir etnik savaş çıkmış ve Bosna, Sırbistan, Makedonya, Arnavutluk birbirine düşmüştü. Bu savaşın önüne de sadece ABD destekli NATO geçebilmişti, bu sefer de fatura size çıkar!" demiş.

"Sadece Brexit’in İngiltere ve yandaşlarına faturası, ayrılmak için ödemeleri gereken 60 milyar euro olmayacak. Brexit bir son diye düşünüyorsunuz ama Brexit sadece başlangıç ve fatura da daha çok ağır olacak!" da demiş.

Juncker "Trump tarihte ilk defa Avrupa ile pek ilgilenmeyen bir ABD başkanı olarak ortaya çıkmış bulunuyor. Trump Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk ile telefonda konuşurken kişileri bilmediğinden benimle konuştuğunu sanıyor!" diyor. Trump bu kadar alakasız!

Medyada bir de Türkiye’yi ilgilendirecek bir haber var! Trump’ın otel yatırımları çocukları tarafından devam ettiriliyor. Tabii Eric ve Donald Junior adlı gençler yeni otel işinin altından kendi başlarına pek kalkamıyor, hukuki sorunlar da var. 'Alterra Worldwide' adında bir şirket ise hem aracı ve hem de ortak. Başında ise kim var?

Mükemmel Sarmısakçı adlı bir Türk. Lakabı 'Mike' olan bu Türk The New York Times gazetesinin baş sayfasındaki habere göre, saatte 465 dolar danışmanlık ücretiyle danışmanlık işi yapan bir vatandaşımızmış!

Mükemmel Bey, Sudan, Gürcistan, Sri Lanka, Azerbeycan gibi ülkelere akıl vermiş, İran, Meksika ve de Nijerya gibi ülkelerde de iş yapmış. Şimdi ise Trump’ın başkan olması nedeniyle yapamadığı otel işlerini, Rusya'yı da iyi bilen kardeşi Yusuf ile beraber destekliyor, toparlıyormuş.

<p> </p>

Muhalefet liderleri neden Sedef Kabaş'ı savundu?

Lahiti açan öldü! Firavunun mezarında lanet mi var?

Türkiye'den vize istemeyen ülkeler hangileri? Vizesiz kaç gün kalınabiliyor

Her gün yumurta yerseniz ne olur? İşte cevabı