• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
27 Eylül 2015 Pazar

Bol mücadele kötü futbol..

Beşiktaş ile Fenerbahçe arasındaki derbi maçı, ilk 15 dakikasında F.Bahçe'nin oyuna daha hakim olduğu bir şekilde başladı. Aslında maç orta saha oyunu olarak başlamıştı ama kontratak oynama yaklaşımındaki Beşiktaş oldukça geride kalınca ve F.Bahçe hücumcularıda geriye gelmeye çalışıp çok koşunca ilk 15 dakikada F.Bahçe pozisyon bile buldu ve Ozan gol vuruşunu yapamadı. Ancak 18. dakikadan itibaren 28. dakikaya kadar oyunun hakimiyeti ilginç bir şekilde atılan iki golle Beşiktaş'a geçti. 20. dakikada Kjaer'in kendi kalesine attığı gol ve 23. dakikada Gomez'in kafa golü Beşiktaş'ı beklenmedik bir şekilde öne geçirmişti. F.Bahçe'nin kendine gelmesi 10 dakika kadar zaman aldı. 30. dakikada Fernandao gol için kafa vuruşunu beceremesede 32. dakikada Tosiç'in kendi kalesine attığı golle skor 2-1'e gelince oyunun gidişatı değişti. Bu arada sakatlanan Markovic'in yerine oyuna giren Volkan'da yaptığı ortalarla F.Bahçe'ye ikinci golü atabilecek şansı verebiliyordu.

Maçın ikinci devresinde Şenol Güneş oyuna müdahale etti. Hücum oyuncusu Sosa'yı çıkarıp yerine Necip'i alarak orta alanı üç kişilik yaptı. Böylece Beşiktaş 4-3-3- gibi bir sisteme dönmüş oldu. Maçın ilk devresinde F.Bahçe'de Nani ve Beşiktaş'ta Gökhan göze çarpan oyunculardı. İkinci devrenin ilk 10 dakikasında tempo düştü ve gol ihtiyacı olan F.Bahçe'de beklenen değişiklik geldi. Fernandao çıktı Van Persie girdi. 65. dakikada Volkan'ın çizgi kenarından dışarı çıkan topu oynayarak Van Persi'ye attığırdığı skoru 2-2 yaptı. Bu skordan sonra Pereira 76'da Ozan'ın yerine Diego'yu aldı ama gole giden F.Bahçe değil Gökhan'ın ortasına mükemmel bir kafa vuran Gomez'in elinden 3-2 öne geçen Beşiktaş oldu. Son dakikalarda Van Persie'nin kafa vuruşu direkten döndü. Ve Beşiktaş zorlu bir maçı kazandı.
Maçın özeti şu; parayla saadet olmuyor. Bakıldığı zaman bir çuval yabancı oyuncuyu (çoğu emekli) F.Bahçe harcadığı milyonlarca dolarlara rağmen Beşiktaş'a derbide yenilerek aralarındaki puan farkını kaybetti. Tekrar söylüyoruz bir çuval emekli yabancı oyuncuyla Türkiye, dünya futbolunda bir yere gidemez. Bu gidişatla da Pereira'nın suyu ısında gibi.

<p>Milli Savunma Bakanlığı, son iki ayda yurt içi ve sınır ötesinde terör örgütlerine karşı 10'u büy

2021'de 1595 terörist öldürüldü

Fransa'da 400 evsiz Vosges Meydanı'nda çadır kurdu

Nizip sabunu yurt içi ve dışından yoğun ilgi görüyor

Milas'taki yangında zarar gören 80 hektarlık ormanlık alan havadan görüntülendi