• $8,6691
  • €10,3554
  • 495.154
  • 1409.85
12 Mart 2018 Pazartesi

Yıldız Volkan'dı

Dün F.Bahçe, Malatya’yla çok önemli bir maç oynadı. F.Bahçe yenilseydi, zirveden kopmaya başlayacaktı. Bu nedenle de farklı oynaması gerekirdi. Takımlar açıklandığında F.Bahçe’nin her zamanki kadrosuyla sahaya çıktığı belli oldu. Yani bir değişiklik yoktu.

Karşılaşmanın ilk 20 dakikasında Malatya oyuna hakim olan taraftı. 5. dakikada Volkan, gol olabilecek bir şutu kurtardı.

19. dakikada ise kornerden gelen kafa topunda yine Volkan golü engelledi. Bu ana kadar Malatya etkili geldi. Ancak daha sonra F.Bahçe açıldı.

23. dakikada Fernandao’nun gol olabilecek şutunu Malatya kalecisi çıkardı. 30. dakikada Skrtel fırsatı harcadı. 34. dakikada maçın kaderi belli oldu.

Kornerden gelen ortada, Malatya kalecisi golü kesse de top, Roman’ın önüne düştü ve F.Bahçe 1-0 öne geçti.

Şöyle konuşmak lazım. İlk 20 dakikadaki 2 pozisyonda Volkan öne çıkmasaydı, F.Bahçe büyük problem yaşardı. Ancak Volkan tecrübesini konuşturdu ve takımının devreyi galip bitirmesini sağladı.

Gelelim ikinci devreye... İkinci yarıda F.Bahçe’nin önemli oyuncularından Roman sakatlandı ve 59. dakikada çıktı. Yerine Neto girdi. 61. dakikada Fernandao tek başına gitti, golü atamadı. Top direkten döndü.

Hemen arkasından Volkan net bir pozisyonu daha çıkardı. 64. dakikada Adem Büyük’ün kafasını yine Volkan kurtardı.

Bu arada F.Bahçe oyuna hakimdi ama yorulmaya başladı. 71. dakikada F.Bahçe Antrenörü Aykut Kocaman, Fernandao’yu çıkardı ve yerine Alper’i forvete koydu.

Bu değişim yapıldığı sırada oyuna yüzde 52 F.Bahçe, yüzde 48 de Malatya hakimdi. Maç tek golle biter diye düşünülüyordu.

Fakat 7 dakikalık uzatmanın 2. dakikasında Alper’in pasını Giuliano gol çevirdi ve F.Bahçe rahatladı.

Son anlarda Oğuz bile oyuna alındı. Çünkü artık iş bitmişti. Bu karşılaşma çok önemli bir virajdı. Eğer dün puan kaybı yaşansaydı zirvede 3 takım kalacaktı.

Şimdi F.Bahçe yeniden yarış için bir adım attı. Önümüzdeki hafta oynanacak G.Saray derbisi öncesi hata yapmadı.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, üçüncü fazının ilk uygulaması gerçekleştirilen yerli Kovid-19 aşısıy

Başkan Erdoğan yerli aşının adını açıkladı

Çivi ve teller Ağrılı filografi sanatçısının elinde hayat buluyor

Bayburt'un ıssız meraları devlet desteğiyle alınan koyunlarla şenlendi

Diyarbakır'da gündem olmuştu: Yenileri eklendi