• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
26 Ekim 2014 Pazar

Vah Vah

Dün bir kere daha Türk futbolu’nun yerlerde sürünmesini seyrettik. Milli takım, Galatasaray, Fenerbahçe hiç fark etmez Türkiye’de çok düşük düzeyde bir futbol oynanmaya başlandı. Üstelikte artık futbolcularda birbirine düşman. F.Bahçe’nin oyununa gelince söylenmesi gereken bazı şeyler var tabii...

Fenerbahçe geçmiş yıllarda çok güçlü kanat ataklarından veya önceden hazırlanmış duran top oyunlarından gol atıyor ve maçın son dönemlerine kalırsa da fizik üstünlüğü ile maçı kazanıyordu. Ancak bu yıl bu üç unsuru bir arada kullanamıyor. Hem Fenerbahçe hem de Gençlerbirliği teknik direktörleri yokmuş da sanki Cavcav ve Yıldım taktik veriyorlarmış gibi oynuyorlardı. Zaten Alves ve Egemen yoktu. Diego, Caner ve Emenike ilk 11’den kesilmişti.

İlk yarıda F.Bahçe, 37’de Sow ve 40’ta Kuyt’ın kafasıyla gole gidebilirdi ama kaleci kurtardı. İkinci devrenin özeti ise F.Bahçe’nin rakibin yaptığı hatalardan faydalandığı ve iki penaltı ile maçı kazanmasıydı. 66’da Webo yerine Caner, 72’de Emre yerine Diego ve 81’de Sow’un yerine Emenike girdi. Maçı kurtaran Emenike oldu. Bu futbol dünyanın hiçbir yerinde üst düzey bir futbol olarak kabul edilemez. Bu Hem F.Bahçe hem de G.Birliği için geçerli.

<p>ABD'nin eski Başkanı Donald Trump devrildi. Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner da siyaset

Kushner siyaseti bırakıyor

Fransa'da 400 evsiz Vosges Meydanı'nda çadır kurdu

Nizip sabunu yurt içi ve dışından yoğun ilgi görüyor

Milas'taki yangında zarar gören 80 hektarlık ormanlık alan havadan görüntülendi