• $16,9849
  • €17,4678
  • 984.348
  • 2397.33
26 Ağustos 2018 Pazar

Sahada yok gibiydi

F.Bahçe’nin bu maçın ilk devresinde daha iyi oynadığını gördük ama Göztepe de ilk 10 dakikada sürpriz hücumlar yaparak tehlike yaratma peşinde koştu. 5. dakikada Volkan, topu almak için çıktı ama ıskaladı. F.Bahçe orada beklenmedik anda golü yiyebilirdi.
Göztepe’nin hücumda aktif oyunu 10 dakika devam etti. Ondan sonra sahaya F.Bahçe hakim oldu. F.Bahçe’nin ilk devrede 2 önemli pozisyonu vardı. 19. dakikada Eljif gollük bir şut denedi ama olmadı. 30. dakikada orta sahadan ileri çıkarak hücuma da katkı yapan Mehnmet Topal bir gol vuruşu yaptı ama top direkten döndü. 30. dakikadan sonra Göztepe oyunu biraz daha kontrol etmeye ve F.Bahçe’ye pozisyon vermemeye çalıştı.
F.Bahçe’nin kadrosunda Ayew, Mehmet Topal ve Eljif’ten oluşan 3’lü bir orta saha vardı. Hatırlarsak F.Bahçe uzun yıllardır göbekte 2 oyuncuyla oynuyordu. Sağ açıkta Dirar, sol açıkta ise Alper vardı. İkisi de fiziği kuvvetli oyuncular. Ortalar da yaptılar ama Göztepe savunması fırsat vermedi.
İkinci devreye giderken 29. dakikadan 45. dakikaya kadar boşa geçmiş zaman dilimi akıllarda kaldı. Adeta bu zaman aralığı ikinci devre olacakların işaretiydi. 50. dakikada F.Bahçe’de sert bir faul yapan Slimani, kart aldı. İkinci devrenin başında Göztepe daha iyi oynamaya başladı ve sık sık hücuma çıktı. F.Bahçe’de 60. dakikada Dirar’ın sağdan ortasında Alper gol için koştu ama dışarı vurdu.
64. dakikada Göztepe, çok etkili bir savunmacı Poko’yu oyuna alırken, F.Bahçe’de Barış sahaya sürüldü. Ama çok geç kalınmıştı. 66. dakikada Halil, 18 dışından müthiş bir şut çıkardı ve Göztepe 1-0 öne geçti. Göztepe, bu golden sonra daha da etkili oldu ve hücumda çoğalmaya başladı.
77. dakikada Alper oyundan çıktı, Soldado girdi. 80. dakikada Eljif fırsatı kullanamadı. 83. dakikada Mehmet Topal çıktı, Ekici girdi. 88. dakikada Slimani’nin kafa şutunu Beto kesti.
Uzatma bölümünde son bir şans vardı ama serbest vuruşu Mehmet Ekici kaçırdı. Göztepe maçı kazandı. Açıkça söylememiz lazım maçın ikinci devresinde F.Bahçe yok gibiydi ve Göztepe galibiyeti hak etti. Maçın sonunda Ekici’nin frikiği gol olabilirdi ama kaçınca F.Bahçe’nin şansı kalmadı. Cocu’nun oyunu nasıl farklı oynatabileceği konusunda epey çalışması gerekecek.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı