• $15,5698
  • €16,2768
  • 913.179
  • 2390.79
26 Kasım 2018 Pazartesi

Orta sahası yok

Bu çok önemli maçın ilk devresinde Trabzon hücum üstüne hücum yaparken F.Bahçe ise savunmada kalıyordu. Trabzonspor daha karşılaşmanın başında kaleyi sıyıran, uzaktan bir şut attı. Şutu çeken Yusuf’tu. 9. dakikada bu kez Novak’ın vuruşu direği sıyırdı. 17. dakikada Valbuena bir şut çıkardı ama sonuç alamadı. 26. dakikada en önemli olay yaşandı. Trabzon penaltı kazandı.

Rodallega vurdu ama Harun çok iyi çıkardı. 28. dakikada yine Yusuf şutunu attı ama olmadı. 30. dakikada Ayew sakatlandı. Elindeki muhtemel kırığa rağmen oyunda kaldı. 40. dakikada Yusuf’un şutunu Harun çıkardı. Trabzonspor hücumda, F.Bahçe ise sürekli savunmada kaldı. Ev sahibi 6 gol girişimi yaparken, Fener sadece 1 kez böyle bir şans buldu. İlk yarıda bütün dengeler Trabzonspor lehineydi. Karşılaşmanın ikinci devresi başlarken F. Bahçe 49 ve 50. dakikada Valbuena’yla gol için vuruşlar yaptı fakat sonuç alamadı.

Oyun üstünlüğü tamamen Trabzonspor’a geçti. Bir kere F.Bahçe’nin orta sahası çok zayıftı. Sakatlıktan çıkan Mehmet Topal’ın sıkıntısı büyüktü. Bu durumda F.Bahçe sadece korner kazanabiliyordu.

Üstelik 50. dakikada Trabzonspor Novak’ın kafasıyla öne geçince ev sahibi iyice rahatladı. 56’da Novak yine vurdu, tutturamadı. 58’de Abdülkadir fırsatı harcadı. 61. dakikada da direğe takıldı. 72. dakikada ise Yusuf kaleci Harun’u test etti. 75. dakikada Trabzonspor farkı ikiye çıkardı. F.Bahçe’nin morali bozulmasına rağmen ciddi hücum girişimleri yapmaya başladı. 79’da Barış oyuna girdi ama artık çok geçti. 82’de Frey, F.Bahçe’nin tek golünü attı. Bunun üzerine F.Bahçe cesaretlendi. 85’te F.Bahçe’nin atağı direklere takıldı. Sonra maç bir kavga ortamına büründü. Bütün baskılara rağmen Trabzonspor beraberlik golünü yemedi ve kazanmayı başardı.

<p><b style='font-size: 1.6rem;'>Röportaj: Yasemin İlan</p><p>Arabesk müziğin önemli tems

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

Haftanın yalanları deşifre edildi! İşte haftanın yalanları

Yetkililer doğruladı! Atom bombasından daha büyük

Kargalar boş evdeki duşakabini bakın ne hale getirdi! Eve gelince gözlerine inanamadı