• $9,2266
  • €10,7923
  • 528.944
  • 1432.8
19 Ağustos 2018 Pazar

Hiçbir şey yok

F.Bahçe taraftarları ve medya mensupları da F.Bahçe’nin Malatyaspor karşısında iyi bir futbol oynayacağını ve zevk alacaklarını düşünüyorlardı. Ancak şunu söyleyebiliriz; maçın ilk 30 dakikasında ne F.Bahçe’nin ne de Malatya’nın pozisyonu vardı.

Top gidip geliyordu. 30. dakikada devreye genç yıldız adayı Barış girdi ve şutunu Malatya kalecisi çeldi. Bunun dışında F.Bahçe’nin pek fazla gol pozisyonu yoktu. Ancak birkaç girişim yapıldı. Sonrasında Malatyaspor savunmaya daha ağırlık vermeye başladı.

Tabii teknik adamlar, Mehmet Ekici’den forveti beslemesini bekliyordu ama Ekici topa değmedi desek yalan söylemiş olmayız. Böylece ziyan edilmiş bir 45 dakika geride kaldı. Malatyaspor geride bazen 5 kişiyle oynuyordu. Ortayı da mümkün olduğunca kalabalık tuttular.

F.Bahçe’nin iki kişilik orta sahası da pek bir şey üretmiyordu. İkinci devrede farklı bir futbol bekliyorduk. 48. dakikada F.Bahçe oldukça ciddi bir hücum yaptı ama gol çıkmadı. 53. dakikada Slimani kafayla gol atabilirdi ama güzel ortaya vuruşu yapamadı. 65. dakikada Mehmet Ekici çıktı (Zamanı çoktan gelmişti) yerine Valbuena girdi. 70. dakikada soldan verilen pasta Aleksic, Malatya’nın golünü atıverdi. Bunun üzerine 74. dakikada kenarda oyuncular ısınmaya başladı. Değişiklikler de yapıldı ama sonuçta pek bir şey olmadı. Çünkü F.Bahçe’nin temposu, baskısı ve takım oyunu yoktu. Böyle olunca da kart yok, sertlik yok, F.Bahçe adına da gol yoktu.

Sezon başından beri, Benfica karşılaşmaları da dahil F.Bahçe’nin istenilen seviyenin çok uzağında olduğu gözden kaçmıyor. Üstelik fizik kondisyon olarak da büyük bir açıkları var. Malatya, skoru koruma duygusuyla geriye çekildiği için bu sorun fazla göze çarpmadı ama F.Bahçe’nin karşısında daha çok saldıran bir rakip olsaydı, acı tablo ortaya koyulacaktı.

Benfica bunu Portekiz’deki maçta göstermişti. F.Bahçe’de eksik çok... Bunları kapatmak da hiç kolay olmayacak.

<p>Batı, CHP ve HDP,  Gezi ve 15 Temmuz davaları sanığı Osman  Kavala için seferber olmuş durumda.

Halk TV'nin Osman Kavala sevdası

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor