• $18,1138
  • €18,2184
  • 1016.71
  • 3020.2
7 Mayıs 2018 Pazartesi

Her sonuç çıkabilirdi

Dün İstanbul’da ilk devresi sohbet gibi sakin geçen ama ikinci yarısında inanılmaz olayların yaşandığı bir futbol maçı seyredildi. Karşılaşmanın ilk devresinde hem F.Bahçe’nin hem de Bursaspor’un 2 tane golle sonuçlanabilecek hücumu vardı.

Ancak savunma oyuncuları, tehlikeleri önledi. Maçın ikinci devresinde Aykut Kocaman ciddi bir şekilde takımı organize etmesi gerektiğini anladı. Genelde, 60. dakikalar gibi oyuna aldığı Valbuena’yı, Alper’i çıkararak ikinci devrenin başında sahaya sürdü.

Valbuena oyuna girdikten sonra F.Bahçe oyuna hakim oldu. 62. dakikada Valbuena’nın frikiğini Bursa’nın harika kalecisi Harun, müthiş bir kurtarışla engelledi.

F.Bahçe 65. dakikada da Şener’le fırsat buldu ama şutu dışarı gitti. 68. dakikada Bursaspor, Batalla’nın verdiği pasta Furkan’ın güzel şutuyla 1-0 öne geçti.

Acaba F.Bahçe mağlubiyetten kurtulabilecek miydi? Kocaman derhal çift santrfora döndü. Aatif’ı oyundan aldı ve Janssen’i soktu.

Valbuena’nın organizasyonu ve santrforlarının katkısıyla Bursaspor’un kendi kalesine attığı golle skor 1-1’e geldi. Golden hemen sonra Volkan, yüzde yüz bir pozisyonu kurtardı.

Ancak F.Bahçe’nin golü bulması için herhalde bir hamle daha gerekliydi. Kocaman, 76. dakikada Soldado’nun yerine Fernandao’yu alarak takımın hücum hattını iyice güçlendirdi.

83. dakikada ise ortalık karıştı. Bursaspor, Titi’nin kırmızı kartla çıkmasıyla 10 kişi kaldı. 90. dakikada Fernandao’nun golüyle F.Bahçe 2-1 öne geçti. Ancak karşılaşma o kadar durmuştu ki 9 dakika daha uzadı.

Her şeye rağmen F.Bahçe, bu zorlu mücadeleden ikinci devredeki oyuncu değişiklikleriyle kayıpsız kurtuldu.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi