• $8,436
  • €10,2016
  • 491.957
  • 1441.33
07 Mayıs 2018 Pazartesi

Her sonuç çıkabilirdi

Dün İstanbul’da ilk devresi sohbet gibi sakin geçen ama ikinci yarısında inanılmaz olayların yaşandığı bir futbol maçı seyredildi. Karşılaşmanın ilk devresinde hem F.Bahçe’nin hem de Bursaspor’un 2 tane golle sonuçlanabilecek hücumu vardı.

Ancak savunma oyuncuları, tehlikeleri önledi. Maçın ikinci devresinde Aykut Kocaman ciddi bir şekilde takımı organize etmesi gerektiğini anladı. Genelde, 60. dakikalar gibi oyuna aldığı Valbuena’yı, Alper’i çıkararak ikinci devrenin başında sahaya sürdü.

Valbuena oyuna girdikten sonra F.Bahçe oyuna hakim oldu. 62. dakikada Valbuena’nın frikiğini Bursa’nın harika kalecisi Harun, müthiş bir kurtarışla engelledi.

F.Bahçe 65. dakikada da Şener’le fırsat buldu ama şutu dışarı gitti. 68. dakikada Bursaspor, Batalla’nın verdiği pasta Furkan’ın güzel şutuyla 1-0 öne geçti.

Acaba F.Bahçe mağlubiyetten kurtulabilecek miydi? Kocaman derhal çift santrfora döndü. Aatif’ı oyundan aldı ve Janssen’i soktu.

Valbuena’nın organizasyonu ve santrforlarının katkısıyla Bursaspor’un kendi kalesine attığı golle skor 1-1’e geldi. Golden hemen sonra Volkan, yüzde yüz bir pozisyonu kurtardı.

Ancak F.Bahçe’nin golü bulması için herhalde bir hamle daha gerekliydi. Kocaman, 76. dakikada Soldado’nun yerine Fernandao’yu alarak takımın hücum hattını iyice güçlendirdi.

83. dakikada ise ortalık karıştı. Bursaspor, Titi’nin kırmızı kartla çıkmasıyla 10 kişi kaldı. 90. dakikada Fernandao’nun golüyle F.Bahçe 2-1 öne geçti. Ancak karşılaşma o kadar durmuştu ki 9 dakika daha uzadı.

Her şeye rağmen F.Bahçe, bu zorlu mücadeleden ikinci devredeki oyuncu değişiklikleriyle kayıpsız kurtuldu.

<p>İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda şehit  sayısı 14'ü kadın, 5'i çocuk olmak üzer

İslam ülkeleri Mescid-i Aksa için harekete geçecek mi?

Şırnak Valisi Pehlivan, Cudi Dağı'nda konuşlu üs bölgelerinde incelemelerde bulundu

Bayram alışverişinin kalbi Eminönü ve Mısır Çarşısı sessiz

Toroslar'da baharla yeşile bürünen yaylalar görenleri kendine hayran bırakıyor