• $8,6612
  • €10,3487
  • 494.935
  • 1409.85
08 Ekim 2018 Pazartesi

Hakkı beraberlikti

Dün F.Bahçe 16. sırada duran bir takım olarak sahaya çıktı. Karşısında ise ligde zirve yarışında olan Başakşehir vardı. Maçın başında Başakşehir topa daha fazla hakim olan taraftı. Ama F.Bahçe savunması risk almayarak rakibine fırsat vermiyordu. 15. dakikada F.Bahçe Ayew ile ilk pozisyonu buldu ama top, kaleciden döndü. Hemen peşinden 16. dakikada Başakşehir tehdit yarattı. Ancak pozisyon autla sonuçlandı. İlk 20 dakikada Başakşehir daha organizeydi. F.Bahçe ise defansif bir görüntü sergiledi. 29. dakikada Slimani gol olabilecek bir şut attı ama olmadı.

38’de Başakşehir fırsatı tepti. 43. dakikada Ayew’in gollük şutunu Mert çıkardı, sonrasında Eljif’e de izin vermedi. Devrenin sonlarında F.Bahçe rakibinden daha fazla şut atar hale gelmişti. Ama kaleci Mert gole fırsat vermiyordu. Hasan Ali’nin vuruşunda top adama çarparak yön değiştirmesine rağmen inanılmaz bir kurtarış yaptı. Maçın ikinci devresi ilk yarıdan biraz daha zor oldu. Çünkü müthiş bir mücadele olduğundan iki takım oyuncuları da yorulmuştu. 47. dakikada F.Bahçe sağdan bir orta ile gole gitmek istedi ama kafa vuruşu kaleyi sıyırdı. Başakşehir de sık sık hücum yapıyordu. 59. dakikada Frey yerine Benzia girdi. İlginç bir sürprizle 65. dakikada Mehmet Topal oyuna sokuldu. 67’de Harun gollük bir şutu kurtardı. 81’de Soldado, Eljif’in yerine girdi. 82’de Başakşehir’in attığı gol ofsayt gerekçesiyle sayılmadı. Pozisyonun içindeki İki kişi de ofsayttı. 90+3. dakikada Visca karşı karşıya kaçırdı.

Son yorumum ise şu: Her iki takımın kalecileri Harun ve Mert, mücadelenin kahramanlarıydı. Oyunun hakkı da beraberlikti.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, üçüncü fazının ilk uygulaması gerçekleştirilen yerli Kovid-19 aşısıy

Başkan Erdoğan yerli aşının adını açıkladı

Çivi ve teller Ağrılı filografi sanatçısının elinde hayat buluyor

Bayburt'un ıssız meraları devlet desteğiyle alınan koyunlarla şenlendi

Diyarbakır'da gündem olmuştu: Yenileri eklendi