• $15,636
  • €16,3606
  • 916.716
  • 2390.79
3 Kasım 2018 Cumartesi

3-2 kazanabilirdi

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Galatasaray’ın sahasında oynanan maçta ilk 25 dakikada methedilecek bir futbol olayı yoktu. Galatasaray, gol pozisyonuna girmek için Fenerbahçe yarı sahasında daha çok gözüktü. Fenerbahçe’nin ise 3 hücumcu oyuncusu Galatasaray savunmasına karşı ancak uzaktan şut atabiliyorodu.

Galatasaray ceza sahasına Fenerbahçe fazla giremedi. Galatasaray ise bu konuda biraz daha etkiliydi.

Gel gelelim 31. dakikada Sarı-Kırmızılılar biraz da tesadüf eseri bir gol attı. Kaleye sırtı dönük olan Ryan Donk, gelen topa hafi f bir vuruş yaparak yönünü değiştirdi ve Galatasaray 1-0 öne geçti. Fenerbahçe ilk yarı boyunca sadece uzaktan şut atabiliyordu. Çünkü gol beklediği isimler adeta defans gibi oynuyordu.

Galatasaray ilk devrede daha aktifti ama Donk’un attığı gol de biraz şansla gerçekleşmişti. Ama ev sahibi takım, yüzde 68 topa hakimken Fenerbahçe sadece 32’yle zafi yet yaşıyordu. G.Saray’ın pasları da yüzde 88 isabetliydi. Fenerbahçe, 48. dakikada Benzia’nın yerine Alper’i aldı.

Ama 49. dakikada G.Saray uzaktan bir şutla, Linnes’le 2-0 öne geçti. 54. dakikadan itibaren F.Bahçe kıpırdanmaya başladı. Ayew şutunu attı ama kaleyi sıyırdı. 60. dakikada Sinan Gümüş sarı kart gördü. 66. dakikada maçın gidişatı değişti.

Verilen penaltıda Valbuena skoru 2-1’e getirdi. 72. dakikada ise Fenerbahçe soldan yaptığı hücumda ikinci golü buldu. Jailson skoru eşitledi. 77. dakikada Soldado, Valbuena’nın yerine girdi. 85. dakikada ise Skrtel yüzde 100 golü kaçırdı.

86. dakikada G.Saray’da Ndiaye oyundan çıktı. Maçın sonunda 6 dakika uzatma vardı. Uzatmada da değişiklikler yapıldı. Sonuç olarak G.Saray 2-0’lık avantajı kullanamadı. Hatta F.Bahçe 3-2 kazanabilirdi.

Karşılaşmanın ardından yaşanan kavga ise gerçekten futbola yakışmadı. Dün her anlamda son derece ilginç bir derbi geride kaldı.

<p><b style='font-size: 1.6rem;'>Röportaj: Yasemin İlan</p><p>Arabesk müziğin önemli tems

Ümit Yaşar'dan polemik yaratacak sözler... 'Veliaht yok, taklitler var'

Haftanın yalanları deşifre edildi! İşte haftanın yalanları

Yetkililer doğruladı! Atom bombasından daha büyük

Kargalar boş evdeki duşakabini bakın ne hale getirdi! Eve gelince gözlerine inanamadı