• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
25 Kasım 2022 Cuma

Ucuz atlattık

Üzücü haberlerle yazımı açmayı hiç sevmiyorum ama Düzce'de gece ansızın vuran deprem hepimizi çok korkuttu. Ülke dışında yaşamanın en keyifsiz tarafı, sabah gözünüzü açtığınızda Türkiye'den kötü bir haber almak ve tüm sevdiklerinizin iyi olup olmadığına hızlıca emin olmaya çalışmak. Çok şükür büyük bir kayıp yok. Yapılan tatbikatların ve yeni nesil depreme dayanıklı binaların işe yaradığını görmek sevindirici. Tüm ülkemize geçmiş olsun diyorum ve hızlıca dünyada konuşulanlara geçiyorum. Pandemi sonrası insanların, yeme-içme, gezme ve eğlenmeye en çok para harcadığı dönemi yaşıyormuşuz. Bunu fırsata çeviren organizatörlerden biri, ipin ucunu öyle bir kaçırmış ki dünya bunu konuşuyor.

95 BİN DOLARLIK KONSER BİLETİ

Evet başarılı şarkı ve albümleri olan fakat bugüne kadar aldığı onlarca ödülü biraz anlamsız bulduğum Amerikalı bir isim Taylor Swift. Hafife alınamayacak büyüklükte bir hayran kitlesi var. Son yaşanan olay ise hayran kitlesini epey sinirlendirdi. 5 senedir konserlere ara veren Swift, mart ayında Amerika turnesine başlıyor. Bunu duyan hayranları bilet satışlarının başlaması için gün sayıyordu. Organizatör firma, Las Vegas konseri için bir bilet satış platformuyla işbirliği yaparak öncelikli üyelerine ön satış açtı ve olanlar oldu. En düşük bilet fiyatı 400 dolarken bu ön satışta deyim yerindeyse yağmalanan biletler yüzünden bilet satışı halka açıldığında hayranlar fiyatlara inanamadı. Kısa bir süre 20 bin dolar değerinde biletleri gören alıcılar bir süre sonra platformda sadece 95 bin dolarlık biletlerin satışta olduğunu gördü! Hayranlarından büyük tepki alan Swift, Instagram'dan üzgün olduğuna dair bir açıklama yapmasa da bu saçma rakamlı biletler sosyal medyada büyük dalga konusu oldu.

ZEYNEP YANLIŞ İSİM MİYDİ?

Bizim Taylor Swift'imiz diyemeyeceğim. Çünkü onun kadar albüm ve üretmişliği yok, fakat biraz fazla abartıldığını düşündüğüm bir isim Zeynep Bastık. Kesinlikle müziğine, çalışma azmine lafım yok, fakat sahneye çıkınca o sahneyi parlatan ışığı göremiyorum. Neyse gelelim mevzumuza. Dünya Kupası kapsamında yapılan stadyum açılış konserlerinde dünyaca ünlü dev isimler yer aldı ve bu açılış sanatçıları arasında Türkiye'den Zeynep Bastık'ın yer alacağına dair bir basın bülteni geldi biz gazetecilere. Kazan kaynamaya başladı. O kadar sanatçımız arasında o stadyumda Türkiye adına yer alacak isim Zeynep Bastık mı olmalıydı gerçekten? Ben sahnesini ve kendine ait şarkı sayısını çok yeterli bulmadığım için başka bir isim tercih ederdim ama genç nesilden bir seçim olması da bir yandan hoşuma gitmişti. Neyse bir süre sonra işin aslı ortaya çıktı. Meğerse Zeynep, Dünya Kupası açılış stadyum konserleri için değil yine kupa kapsamında düzenlenen halk konseri için davet edilmiş. Bunu duyunca seçilen isim daha mantıklı geldi... Umarım çok güzel geçer.

<p>Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde, refüjdeki aydınlatma direklerine çarparak devrilen kamyondaki sür

Manisa'da kamyon devrildi: 1 ölü 1 yaralı

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi

Park halindeki araçta ceset bulundu! İstanbul Bahçelievler'de dehşet